ورزش ایران / شناسه خبر: 98865 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 16:18
|
به وجود آمدن بدهی‌ها بی تدبیری مدیریتی است

حسن رنگرز: نامه اتحادیه جهانی زیبنده کشتی ایران نبود

واکنش‌ها به نامه اتحادیه جهانی همچنان ادامه دارد. این بار حسن رنگرز که دوره‌ای به عنوان نایب رئیس فدراسیون کشتی فعالیت کرده وقوع چنین بدهی را بی‌تدبیری مدیریتی می‌داند.

محسن وظیفه - بحث تهدید آمیز بودن نامه اتحادیه جهانی به سرپرست فدراسیون کشتی به دلیل بدهی‌های سنگین معوقه به بحث روز کشتی تبدیل شده است. حالا با مشخص شدن ابعاد مختلف این نامه خیلی‌ها به تحلیل زوایای مختلف ین نامه می‌پردازند که در این بین حسن رنگرز،  نایب رئیس سابق فدراسیون کشتی یکی از همین افراد است. رنگرز درباره این نامه و بدهی‌های فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی گفت:« بدهی فدراسیون کشتی از چند جهت باید مورد بررسی قرار بگیرد اما در نهایت مهمترین موضوعی که برای کشتی ایران با انتشار این نامه وجود دارد، زیبنده نبودن این نامه است. البته این روزها بی اخلاقی‌ها در کشتی به اوج خود رسیده و مرزبندی‌ها و خط کشی‌هایی صورت گرفته که حتی نقد فنی مسائل را هم برخی بر نمی‌تابند. در حالی‌که باید نامه اتحادیه جهانی را کاملا فنی بررسی کرد و متوجه توهین آمیز بودن نامه شد.»  

او ادامه داد:« یک رویه مشخصی در اتحادیه جهانی وجود دارد که باید طبق آن رویه حرکت کرد. اتحادیه جهانی دستور العملی برای کشورهایی که لیگ دارند، در نظر گرفته است. هند که لیگ بسیار خوبی دارد و البته آلمان که سابقه طولانی دارد و به تازگی هم یک لیگ ضعیفی را هم فرانسه دارد. این‌ها کشورهایی هستند که به جز ایران دارای لیگ کشتی هستند و حتما باید این دستور العمل را اجرا کنند. در این دستور العمل یک عدد مشخصی وجود دارد که باشگاه‌ها باید بابت دریافت رضایتنامه کشتی گیران خارجی پرداخت کنند. کشتی گیران هم در رده‌های مختلفی تقسیم می‌شوند؛ خارجی‌های دارای مدال جهانی و المپیک، دارای مدال قاره‌ای و دارای عنوان ملی که برای هر یک از این گروه‌ها یک مبلغی باید به حساب اتحادیه جهانی واریز شود. حالا باشگاه‌ها این مبالغ را به حساب فدراسیون واریز کردند و فدراسیون هم باید به حساب اتحادیه جهانی واریز می‌کرد.»

رنگرز با انتقاد از فدراسیون کشتی که پول کشتی خارجی را در جای دیگری هزینه کرد، گفت:« برای روشن شدن ماجرا باید به این موضوع اشاره کرد که وقتی دولت بودجه را به مجلس ارائه می‌کند، بعد از تصویب بودجه در مجلس، برای دولت ردیف بودجه تعیین می‌شود و محل هزینه کرد بودجه مشخص می‌گردد. خروج دولت از ردیف و هزینه کردن بودجه یک بخشی در بخش دیگری یک تخلف است که انجام می‌شود و حتما ورود دستگاه‌های نظارتی را در پی دارد. در کشتی هم چنین اتفاقی رخ داده است و فدراسیون کشتی پول ترانسفر کشتی گیران خارجی را در جایی دیگر هزینه کرده و همین یک بدهی بزرگ را به وجود آورده است.»

او در ادامه با تاکید بر اینکه رفتار فدراسیون کشتی یک تخلف بوده ادامه داد:« فدراسیون کشتی باید این مبلغ را که از باشگاه‌ها دریافت کرده بود را سر جای خوشد هزینه می‌کرد اما با یک نگاه منصفانه هم باید بگویم که این مشکل همیشه در همه فدراسیون‌ها وجود داشته که به دلیل مشکلات مالی و برای تامین هزینه‌های برخی از مسافرت‌ها فدراسوین‌ها مجبور شدند که این پول را بیاورند و به جای واریز کردن به حساب اتحادیه جهانی در جاهایی که فدراسیون دچار مشکل بوده هزینه کرده است ما این انتقاد و نقد به فدراسیون وجود دارد که چرا این ماجرا را مدیریت نکرد؟»  

رنگرز با انتقاد از بی تدبیری مدیران قبلی فدراسیون انتشار این نامه را زیبنده کشتی ایران ندانست:« بحثی که الان وجود دارد و ایرادی که به مدیریت قبلی می‌توان گرفت این است که چرا در این سال‌ها این ماجرا مدیریت نشده است؟ این یک بی تدبیری مدیریتی است که رخ داده . زیبنده کشتی ایران با آن جایگاه بین المللی نیست که اتحادیه جهانی چنین نامه‌ای را به خاطر بدهی‌ها بنویسد و کشتی ایران را تهدید به تعلیق کند.»

قهرمان سابق کشتی فرنگی با انتقاد از بی توجهی به نامه اتحادیه جهانی گفت:« اتحادیه جهانی قبل از این هم یک نامه تهدید آمیز برای ایران نوشته بود که فدراسیون نسبت به آن حساسیتی را نشان نداده است. وظیفه فدراسیون کشتی بود که این ماجرا را مدیریت می‌کرد. اگر چند مسابقه بی اهمیت که در این سال‌ها کشتی ایران آن را برگزار کرد از برنامه فدراسیون خارج می‌شد یا اگر قید چند تورنمنت بین المللی نه چندان مطلوب را فدراسیون می‌زد این پول پرداخت می‌شد و هرگز این نامه که تاکید می‌کنم زیبنده کشتی ایران نبود، ارسال نمی‌شد.»

رنگرز همچنین با تاکید بر این‌که باید این نامه را خیلی جدی ارزیابی کرد، ادامه داد:« حتما جایگاه کشتی ایران در سطح دنیا مانع از این شده که در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشته باشیم چرا که مسائل مالی برای اتحادیه جهانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حتما فدراسیون را به خاطر پرداخت نشدن این بدهی تعلیق می‌کردند.»   

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر