ورزش ایران / شناسه خبر: 98859 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 16:42
|
قهرمان طلایی وزنه‌برداری جهان دوباره آسیب دید

انگشت دست هاشمی شکست!

در آستانه شروع اردوی آماده‌سازی وزنه‌برداری برای حضور در رقابت‌های جهانی 2019 ، شکستگی انگشت دست علی‌هاشمی ستاره‌ 109 کیلویی وزنه‌برداری ایران شوک جدیدی است که دوباره به وزنه‌برداری و کادرفنی واردشد!

رضا عباسپور - تیم ملی وزنه‌برداری ایران در سال 2019 ضمن اینکه رقابت‌های جهانی تایلند که یکی از مهمترین رویداد‌های گزینشی برای رسیدن به سهمیه ورودی بازی‌های المپیک 2020 توکیو است را پیش رو دارد، باید خود را برای حضور در باقی تورنمنت‌های گزینشی المپیک نیز مهیا کند. به همین دلیل برای کادر فنی تیم ملی وزنه‌برداری حفظ سلامتی و شرایط ایده‌ال وزنه‌برداران بسیار حایز اهمیت است. اما در این وضعیت حساس بار دیگر علی هاشمی یکی از ستاره‌های حال حاضر وزنه‌برداری ایران در دسته 109 کیلوگرم از ناحیه انگشت دست دچار شکستگی شده است.

علی هاشمی یکی از چهره‌های سه - چهار سال اخیر وزنه‌برداری ایران است؛ وزنه‌برداری توانمند که از سال 2015 تا به امروز همیشه و در هر رقابت‌ بین‌المللی که حضور داشته، همواره جزو مدعیان اصلی کسب مدال و عناوین قهرمانی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی بوده است. هاشمی به ویژه در یکی - دو سال اخیر به واسطه حضورش در دسته 109 کیلوگرم با توجه به کسب مدال طلای جهانی در سال‌های 2017 و 2018، همچنین به دست آوردن نشان برنز بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی، همواره جزو ستاره‌های پرامید وزنه‌برداری ایران و یکی از امیدهای ایران برای رقابت‌های جهانی 2019 تایلند به شمار رفته است.

ملی‌پوش 109 کیلویی ایلامی اگرچه در یک سال اخیر افتخاراتی را برای کاروان وزنه‌برداری ایران به دست آورده است، اما او درکنار تمریناتش با آسیب‌دیدگی‌های جدی نیز دست و پنجه نرم کرده است. مصدومیت‌های قابل ملاحضه‌ای که باعث شده این وزنه‌بردار در مسیر آماده‌سازی رقابت‌های جهانی و گزینشی بازی‌های المپیک همیشه با نگرانی‌های ناشی از این آسیب‌دیدگی‌ها روزگار سر کند.

بعد از مسابقات آسیایی چین، هاشمی - که در حین برگزاری مسابقه در هر دو حرکت یکضرب و دوضرب از ناحیه کتف و ساق پا دچار آسیب‌دیدگی شده بود - بدون اتلاف وقت مشغول درمان آسیب‌دیدگی‌اش شد اما بدشانسی او به همین جا ختم نشد. گویا او دوباره هنگام انجام تمرین با وزنه از ناحیه انگشت دست دچار شکستگی شده است! اتفاقی تلخ که می‌تواند در فاصله اندک باقیمانده تا شروع رقابت‌های جهانی 2019 تایلند خیلی جدی کار دست هاشمی بدهد. هاشمی در فضای مجازی با منتشر کردن وضعیت کنونی دست آسیب‌دیده‌اش، کنایه‌ای تند هم به برخی رقبای داخلی خود زده که خیلی از وضعیت بحرانی که برای این وزنه‌بردار رخ داده خوشحال نباشند. زیرا او از این درد بدتر را هم پشت سر گذاشته و به قول خودش بیدی نیست که با این بادها بلرزد.

داستان مصدومیت جدید علی هاشمی وزنه‌بردار 109 کیلویی کشورمان هرچه هست، در وضعیت کنونی که قرار است تیم ملی وزنه‌برداری از روز 10 خرداد ماه در تهران اولین اردوی آماده‌سازی جهانی را آغاز کند، شرایط و وضعیت خوبی برای این وزنه‌بردار و تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان نیست. زیرا اگر دست آسیب‌دیده علی هاشمی خیلی زود بهبود نیابد، به خاطر مدت زمان محدودی که تا شروع مسابقات جهانی 2019 تایلند باقی‌مانده است، شاید بیراهه نباشد اگر بگوییم که کار برای هاشمی  بسیار دشوارتر از قبل شده است.  زیرا شکستگی انگشست دست خیلی موضوع ساده و پیش پا افتاده‌ای برای یک وزنه‌بردار نیست که بتواند به سرعت پس از بهبودی، شرایطی مساعد را برای بازگشت خود به عرصه جهانی رقم بزند.

حالا اما این وضعیت بحرانی به هرترتیب ممکن برای علی هاشمی رخ داده است. بنابراین باید منتظر ماند و دید که در آینده‌ای نزدیک، یعنی  پس از شروع اردوی آماده‌سازی جهانی تیم ملی وزنه‌برداری، کادرفنی چه برنامه‌ریزی را برای بازگشت دوباره قهرمانی وزنه‌برداری جهان در سال‌های 2017 و 2018 به جمع مدعیان دسته وزنی 109 کیلوگرم در دستور کار دارند. وزنه‌برداری باانگیزه که قطعا در رقابت‌های جهانی 2019 اگر مصدومیتش درمان شود و بتواند به فرم ایده‌ال رکوردی و بدنی برسد قطعا می‌تواند جزو مدعیان اصلی کسب نشان طلا در تایلند باشد.

5/ 2

captcha
تازه ها
بیشتر