فوتبال ایران / شناسه خبر: 98847 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 13:59
|
کریمی و خداداد بودند

هشتمین سالگرد اسطوره: حجازی محبوب ابدی

مراسم سالگرد ناصر حجازی با حضور پر شور هوادارانش برگزار شد. تعداد حاضران به حدی بود که خانواده حجازی شگفت زده شدند. در این مراسم فرهاد مجیدی حضور نداشت.

هشتمین سالگرد درگذشت ناصرحجازی صبح جمعه در قطعه نام آوران بهشت زهرا(س) برگزار شد. این مراسم همچون سال های گذشته با حضور پرشور هواداران حجازی انجام شد و هزاران نفر برای یاد آوری خاطره آن مرحوم دوباره به مزارش رفته بودند. میان حاضران که غالبا استقلالی‌ بودند چهره هایی همچون؛ امیرحسین فتحی، آتیلا حجازی، سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، علی کریمی کاپیتان سابق تیم‌ملی و پرسپولیس ، بیژن طاهری، خداداد عزیزی(خداداد با کلاه به این مراسم آمده بود تا شناخته نشود اما شد!)، محمد نوازی، حسین فرکی، کاظم اولیایی، پرویز مظلومی، حسین ترابپور وخیلی های دیگر حضور داشتند.

آتیلا: از این استقبال شگفت زده‌ام

این مراسم هرگز از سوی خانواده حجازی برنامه ریزی نشده بود اما تعداد حاضران در قطعه نام آوران به حدی چشمگیر بود که آتیلا حجازی نیز از حضور مردم ابراز شگفتی کرد و درحالی که هواداران پدرش هم صحبت هایش را گوش می‌کردند، این جملات را به زبان آورد:« من از حضور این همه هوادار که به قطعه نام آوران آمده اند، شگفت زده ام. این حضور نشان می‌دهد که مردم آدم‌های خوب را فراموش نمی‌کنند. هر طوری بخواهند آدم‌های خوب را حذف کنند، هیچ زمانی از قلب مردم پاک نخواهند شد. دست بوس تمام مردمی هستم که از خوزستان، رامهرمز، کرمان، تبریز، رشت و دیگر شهرها به اینجا آمده‌اند و نمی‌دانم با چه زبانی از آنها تشکر کنم. برایم باور کردنی نیست که بعد از 8 سال چنین استقبال از مراسم پدرم شود. واقعا دست مردم درد نکند. این حضور نشان می‌‌دهد که اسطوره ها هیچ گاه فراموش نمی‌شوند. ماندگاری در ورزش ما ربطی به گرفتن جام و مدال ندارد. پدرم در زمان بازیگری بهترین دروازه‌بان ایران بود و اگر می‌توانست حقش را بگیرد، در آسیا هم اول بود. خصوصیت و خصلت‌های مردانگی است که همیشه می‌ماند و باعث می‌شود که پس از 8 سال مردم اینجا حضور یابند.»

ازدحام و بی نظمی:مثل همیشه

 

نکتهای که از این مراسم بیرون آمد، بی نظمی های همیشگی بود! انگار یاد نگرفته ایم که این مراسم را چگونه برگزار کنیم. نه متولیان برگزاری و نه هوادارانی که با عشق به این مراسم ها می‌آیند اما آن ها نیز رفتار حرفه ای ندارند. بی نظمی ها به حدی بود که آتیلا درباره آن این حرف ها را به زبان آورد:« در درجه اول خود مردم هستند که از ما می‌خواهند این مراسم برگزار شود. امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال زحمت کشید و چندین بار با مادرم تماس گرفته و اعلام کرد که از طرف باشگاه مراسمی برگزار شود، اما ما دوست داشتیم با حضور مردم این مراسم برگزار شود تا اینکه مجالس رسمی بگیرند.» مراسم ناصرحجازی اما بهانه ای بود تا هواداران استقلال بر سرمزار آن مرحوم درباره آینده مربیگری استقلال هم حرف هایی با مسئولان و مدیران باشگاه استقلال بزنند. امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال که زمام امور را در دست دارد با سوال هایی درباره آینده مربیگری استقلال مواجه شد و به هواداران تیمش تاکید کرد که سرمربی استقلال در هفته جاری معرفی خواهد شد.

تیام چه شد؟

اما درلا به لای این مراسم بسیاری از هوادارن استقلال از امیرحسین فتحی سراغ مامه تیام را گرفتند که مدیرعامل باشگاه استقلال هم پاسخ تندی به این پیگیری ها داد:« چرا طرفداران نمی‌خواهند دست از سر این بازیکن بردارند. عزیزان من! تیام با باشگاه عجمان قرارداد دارد و رقمی که او می‌خواهد بسیار سنگین است. ما با مهاجمان خوبی صحبت کرده‌ایم و به زودی آنها را جذب خواهیم کرد.»

مجیدی کجا بود؟

 

میان همه حاشیه های هشتمین سالگرد درگذشت ناصرحجازی این سوال بین هواداران استقلال دهان به دهان می‌شد که فرهاد مجیدی چرا به این مراسم نیامده است؟ درحالی که چهره های مردمی همچون خداداد عزیزی و علی کریمی در این مراسم حضور داشتند فرهاد را هیچ کس در این مراسم ندید. البته مجیدی در سال های گذشته هم از جمعیت دوری می‌کرد و معمولا یک روز بعد از مراسم سالگرد خودش را به قطعه نام آوران می‌رساند اما برای خیلی ها این سوال به وجود آمده بود که مگر محبوبیت علی کریمی کم است که با آن هوادار درمیان جمعیت حاضر می‌شود و در مراسم شرکت می‌کند؟ البته فرهاد از قرار معلوم در ایران حضور نداشت.

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر