فوتبال ایران / شناسه خبر: 98843 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 12:24
|
بعد از مامیچ و دیگران

استقلال دنبال سرمربی ایتالیایی: آندره استراماچونی

بعد از نام بردن از گزینه‌های متعدد برای نیمکت مربیگری استقلال حالا نوبت به استراماچونی ایتالیایی رسیده تا به یکی از گزینه های جدی نیمکت استقلال بدل شود. استقلالی ها با مامیچ هم درحال مذاکره‌اند.

بعد از نام های متعددی که برای مربیگری در استقلال مطرح شد، نوبت به یک مربی ایتالیایی رسیده تا گزینه ای نزدیک به نیمکت استقلال لقب بگیرد. نام او آندره استراماچونی است. یک مربی نسبتا جوان که رسانه های ایتالیایی نیز به حضور احتمالی او روی نیمکت استقلال اشاره داشته اند. این مربی  اواخر فصل 12-2011 با سرمربیگری اینترمیلان کارش را در این عرصه آغاز کرد، با کسب پنج پیروزی، دو تساوی و تنها دو شکست طی 9 هفته، عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشت تا مسؤولان این باشگاه به فکر تمدید قرارداد او بیفتند. یک سال پس از آن استراماچونی با وجود نتایج خوب برابر مدعیان ازجمله یوونتوس و ناپولی، اما در پایان فصل رتبه نهم را کسب کرد که این جایگاه موجب شد تا از سمت خود برکنار شود و هدایت اودینزه را برعهده بگیرد. استراماچونی که سابقه سرمربیگری در پاناتینایکوس یونان و اسپارتاپراگ را هم در کارنامه  دارد، از سوی سایت توتو مرکاتو وب به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی سرمربیگری استقلال برای فصل جدید معرفی و عنوان شد مسؤولان این باشگاه مذاکراتی با این مربی ایتالیایی داشته‌اند. مامیچ نیز یکی از گزینه هایی است که باشگاه استقلال مذاکراتی با این مربی داشته است اما آنچه باعث شده این مربیان همچنان از پاسخگویی به سران باشگاه استقلال خودداری کنند، مسائل مالی است. در همین راستا شنیده می‌شود که مربیانی همچون آلسیو و دوکیچ یک نفر را انتخاب کنند. دوکیچ  مربی با سابقه ای در فوتبال اسپانیا محسوب می شود. این مربی در تیم های والنسیا، رئال وایادولید و کردوبا در لالیگا مربیگری کرده است. دوکیچ در سال ٢٠١٧ در تیم الشباب امارات سرمربیگری می کرد اما او در سال ٢٠١٨ هدایت پارتیزان بلگراد را برعهده گرفت و حالا به عنوان یکی از گزینه های اصلی هدایت استقلال لقب گرفته است. اما رقیب دوکیچ در راه هدایت استقلال آنجلو السیو است مربی که بخش عمده‌ای از رزومه خود را به عنوان دستیار کنار آنتونیو کنته بدست آورده و اتفاقا به افتخارات مهمی هم با این سرمربی دست پیدا کرده است.  آلیسیو  در تیم های چلسی و یوونتوس و تیم ملی ایتالیا سابقه دستیاری آنتونیو کنته را دارد که با دو تیم باشگاهی موفق به قهرمانی در سری آ و لیگ برتر انگلیس شده است و سابقه نسبتاً روشنی در  کار مربیگری دارد هرچند که رزومه چندان خوبی به عنوان سرمربی از خود به جای نگذاشته است.

 

فتحی: سه شنبه نام سرمربی استقلال معرفی می‌شود

درباره ابهام هایی که درباره نام سرمربی آینده استقلال به وجود آمده از امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال سوال شده که او این پاسخ را داده است:«ما مقدمات کار را انجام داده‌ایم و به احتمال فراوان روز سه‌شنبه نشست اعضای کمیته فنی برگزار و سرمربی تیم انتخاب خواهد شد. در این مدت سعی کردیم گزینه‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم و پس از در اختیار گذاشتن نام و رزومه آنها به کمیته فنی، جمع‌بندی نهایی را به عهده آنها گذاشته و درنهایت خودمان تصمیم بگیریم.»

10-270

captcha
تازه ها
بیشتر