پرسپولیس / شناسه خبر: 98825 / تاریخ انتشار : 1398/3/1 18:08
|
تقسیم سکوها افتاد گردن شورای تامین

سپاهان و سازمان لیگ به توافق نرسیدند

اگر شورای تامین اصفهان هم با تقسیم برابر سکوهای نقش جهان مخالفت کند آنوقت تنها 10 درصد از تماشاگران پرسپولیس می‌توانند برای تماشای نیمه نهایی به ورزشگاه بروند.

تقسیم سکوها افتاد گردن شورای تامین

 

کشمکش‌ بر سر سکوهای ورزشگاه نقش‌جهان در نیمه‌نهایی جام حذفی چند روزی هست که آغاز شده و هیچکس کوتاه نمی‌آید. نه سازمان لیگ که از اجرای قانون تقسیم ۵۰-۵۰ جایگاه تماشاگران خبر داده بود و نه سپاهان که به عنوان میزبان سهمیه ۹۰ به ۱۰ را پیشنهاد داده.

آنها قانون سازمان لیگ را هیچ‌رقمه نپذیرفته و آن را دروغین خوانده‌اند. حتی این ادعای مسئولان سازمان لیگ که «آیین‌نامه را که از قبل برای باشگاه‌ها فرستاده بودیم» تکذیب کرده‌اند. به قول تابش: «در دنیای ارتباطات نمی‌شود این حرف‌ها را زد. البته من برای آقای بهاروند احترام قائلم ولی این قانون ۵۰-۵۰ تماشاگران در جام حذفی قبلاً ابلاغ نشده بود.»

سازمان لیگ اما همچنان حرف خودش را می‌زند و این بار رییسش از قطعیت تقسیم ۵۰ درصدی سکوهای نقش‌جهان خبر داده است: «روی اجرای این قانون اصرار داریم و هیچ باشگاهی نمی‌تواند برای سازمان لیگ تعیین تکلیف کند. این قانون برای همه است و الان هم تصویب نشده. تکرار می‌کنم که این قانون سال گذشته تصویب و آئین‌نامه‌اش برای تمام باشگاه‌ها ارسال شده است. در تمام بازی‌های جام حذفی این ۲ فصل هم اجرا شده. فقط روی سایت سازمان لیگ قرار نگرفته است. این آئین‌نامه در مرداد ۹۶ تصویب شده است و اشتباه ما این بود که آن را روی سایت قرار ندادیم. اگر ببینیم قانون خوبی نیست، سال آینده در جلسه هیات رئیسه سازمان لیگ درباره تغییر آن بحث و تبادل نظر می‌کنیم، اما در این فصل لازم‌الاجرا است.»

در چنین شرایطی تصمیم‌گیرنده شورای تامین اصفهان خواهد بود که به گفته‌ی دبیر هیات فوتبال این استان تا اینجای کار با اجرای قانون موردنظر سازمان لیگ مخالفت کرده است. حمیدرضا دادخواه در مقام دبیر هیات فوتبال استان اصفهان گفته: «شورای تأمین روز دوشنبه تشکیل جلسه داد که من هم در این نشست حضور داشتم. با توجه به مواردی که مطرح شد، تمام اعضای شورای تأمین به اتفاق با برگزای بازی با ظرفیت ۵۰-۵۰ تماشاگران مخالف هستند. جلسه ما همراه با سرهنگ امجدیان فرمانده یگان ویژه استان و فیروزی نماینده باشگاه سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان، در راستای برنامه‌ریزی نوع آرایش تماشاگران و جایگاهی که قرار است به آنها تعلق بگیرد بود و منتظریم ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد تا بتوانیم طبق آن اقدام کنیم.»

سوال اینجاست که اگر سازمان لیگ از تصمیم خود برنگردد و همچنان بر تقسیم برابر سکوها اصرار بورزد، آیا شورای تأمین استان اصفهان با برگزاری مسابقه نیمه‌نهایی موافقت خواهد کرد؟ دادخواه اینطور پاسخ داده: «آن‌طور که من شنیده‌ام، مدیرعامل سپاهان اعلام کرده‌ اگر بخواهند بازی را به صورت ۵۰-۵۰ برگزار کنند، این تیم از ادامه حضور در جامک حذفی انصراف خواهد داد.»

و بعد با فراموشی جایگاهش، در مقام دفاع از سپاهانی‌ها برآمده است: «ما مسئول برگزاری مسابقه هستیم اما در عین حال که زیرمجموعه سازمان لیگ و فدراسیون محسوب می‌شویم، باید از منافع باشگاه سپاهان هم دفاع کنیم. آیین‌نامه‌ای که مسئولان سازمان لیگ درباره‌اش صحبت می‌کنند، ابهاماتی دارد و به باشگاه‌ها و به هیات فوتبال ابلاغ نشده است. در واقع ما هیچ مستنداتی در خصوص آیین‌نامه‌ی برگزاری جام حذفی در هیات فوتبال اصفهان و باشگاه سپاهان نداریم.»

همه‌ی این حرف‌ها را که کنار هم بگذاریم، هیچ نتیجه‌ای از آن به دست نمی‌آید جز اینکه تقسیم سکوهای ورزشگاه نقش‌جهان در بازی نیمه‌نهایی پرسپولیس و سپاهان را باید بسپاریم به دست شورای تامین استان اصفهان که قرار است فردا (پنجشنبه) در همین رابطه تشکیل جلسه بدهد و حرف آخر را بزند. این‌طور که دبیر هیات فوتبال اصفهان گفته بود، مسئولان امنیتی با تقسیم مساوی سکوها در بازی پرسپولیس و سپاهان مخالفند و هیچ بعید نیست که این قانون را وتو کنند. اگر آنها هم مثل سپاهان خواهان اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ باشند، 90 درصد سکوهای نقش‌جهان به اصفهانی‌های طرفدار سپاهان اختصاص خواهد یافت و فقط 10 درصد از ظرفیت این ورزشگاه در اختیار تماشاگران میهمان یعنی پرسپولیس قرار می‌گیرد.

 

11 – 670

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر