فوتبال ایران / شناسه خبر: 98822 / تاریخ انتشار : 1398/3/1 18:04
|
برمی‌گردم و با تراکتور قهرمان می‌شوم

مهدی‌پور: تراکتور لایق قهرمانی بود

سمیرا شیرمردی/ مهدی مهدی‌پور جزو بازیکنانی بود که برای گذراندن خدمت سربازی به تراکتورسازی تبریز رفت و توانست آنجا روزهای خوبی تجربه کند. مهدی‌پور که فصل گذشته بازی‌های زیاد و خوبی برای تراکتور انجام داد، خیلی دوست داشت در تبریز بماند و با این تیم کار خود را ادامه دهد اما به خاطر داشتن قرارداد با ذوب‌آهن، مجبور شد به اصفهان برگردد. هافبک دفاعی سرعتی تراکتور در فصل گذشته، حالا امیدوار است با ذوب‌آهن بدرخشد و البته روزی هم با تراکتورسازی تبریز، جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد.

* * *

- در آماری که تراکتور در لیگ هجدهم به جای گذاشت، یک نکته مهم وجود دارد و آن این است که تیم‌تان روی شوت 11 گل زده. آماری که عجیب به نظر می‌رسد.

خب ما بازیکنان شوتزن و بازیکنانی که ضرب توپ خوبی داشتند زیاد داشتیم که با آنها طبیعی بود بیشترین گل را از روی شوت بزنیم. ما در ضربات ایستگاهی هم موفق بودیم و گل‌های خوبی هم از این طریق زدیم.

- البته از سمت راست و پاس در عمق هم 7 گل زدید.

زحمت سمت راست به دوش دانیال اسماعیلی‌فر و اشکان دژاگه بود که هر 2 خیلی خوب کار کردند و توانستند به تیم کمک زیادی کنند.

- فکر می‌کنی بیشترین گل خورده تراکتور به چه صورت بوده؟

نمی‌دانم شاید شوت بوده.

- بله، تراکتور روی شوت و پاس در عمق، هر کدام 7 گل خورده.

به هر حال وقتی تیمی از روی شوت ضربه می‌بیند، قطعا مشکلات عدیده و خاصی دارد. اینکه روی شوت گل خوردیم بیشتر به هافبک‌های دفاعی برمی‌گردد که من و اکبر ایمانی هافبک دفاعی بودیم و باید دقت بیشتری می‌کردیم. البته ما واقعا تلاش زیادی داشتیم اما بدشانسی آوردیم.

- با وجود همه بدشانسی‌هایی که داشتید، تراکتور در فصل گذشته به طور میانگین حدود 40 هزار هوادار در بازی‌های خانگی داشت که آمار جالبی است.

به نظرم با این آمار، ما پرطرفدارترین تیم در فصل گذشته بودیم و واقعا هواداران زیاد و خوبی داشتیم. هواداران ما تا قبل از آن اتفاقات خاص، برای تیم سنگ تمام گذاشتند و در روزهای برفی و بارانی هم به ورزشگاه آمدند و تیم را تشویق کردند. با حضور آنها باید بهترین جایگاه ممکن برای تراکتور به دست می‌آمد اما یک سری اتفاقات مانع شد و نتوانستیم به این مهم برسیم که شرمنده هواداران‌مان شدیم. در فصلی که گذشت ما سرباز بودیم و از تراکتور جدا شدیم اما امیدواریم فصل آینده تراکتور با تیم خوبی که می‌بندد قهرمان شود. واقعا خوشحال می‌شوم تراکتور قهرمان شوم و حق مردم آذربایجان و آذری‌زبان‌هاست که تیم‌شان به قهرمانی برسد. البته تراکتور فصل گذشته هم لایق قهرمانی بود اما یک سری اتفاقات مانع شد.

- طبق آمار گل‌های زده و خورده، تراکتور در نیمه دوم بیشترین گل را زده و البته در 15 دقیقه پایانی همین نیمه هم بیشترین گل را خورده.

آمار گل‌های زده تراکتور خیلی خوب بوده و در دقایق مختلف بازی گل‌های خوبی زدیم که در کل آمار خوبی هم داشتیم. در نیم فصل دوم هم ما تا قبل از بازی با سپیدرود که آن اتفاقات افتاد، تنها یک گل خورده داشتیم که آمار گل‌های زده و خورده‌مان داشت استثنایی می‌شد اما یک سری حاشیه ما را از مسیر خارج کرد. در مورد گل‌های خورده هم باید بگویم این آمار نشان می‌دهد ما در دقایق آخر بازی باید تمرکز بیشتری داشته باشیم اما در لحظات بدی گل خوردیم.

- شما اگرچه در ابتدای فصل زیاد بازی نکردی اما به لحاظ بیشترین بازی، در رده چهارم قرار داری؟

می‌دانستم باید بازیکن سوم یا چهارم باشم. در سال‌هایی که بازی کردم همیشه توانستم دقایق زیادی بازی کنم و حتی بیشترین دقیقه بازی در لیگ برتر را داشتم. اول فصل لیگ هجدهم هم با توجه به اینکه نظر توشاک این بود که در ترکیب اصلی نباشم و 3، 4 بازی در ترکیب اصلی قرار بگیرم، باز هم توانستم دقایق زیادی برای تیم بازی کنم.

- در کل، در تراکتور بازیکنان زیادی حضور داشتند که تقریبا می‌شود گفت شانس بازی کردن به همه آنها رسیده.

اکثر بازیکنان جوان بازی کردند و فقط سبحان و دروازه‌بان سوم‌مان نتوانستند بازی کنند.

- انگار خیلی دوست داشتی در تراکتور بمانی اما به خاطر قرارداد با ذوب‌آهن مجبوری به اصفهان برگردی.

خب به هر حال ما به عنوان سرباز به تراکتور اضافه شده بودیم و سعی کردیم با همه وجود و توان به تیم کمک کنیم. ما در مدتی که در تراکتور بودیم نه در شهر و نه در تیم غریبی نکردیم که این لطف هواداران تراکتور را می‌رساند. من دست تک تک هواداران‌مان را می‌بوسم که همیشه به ما لطف داشتند. امیدوارم روزی برسد که بتوانم جام قهرمانی را در تراکتور بالا ببرم.

- یعنی فکر می‌کنی یک روز به تراکتور برمی‌گردی و با این تیم قهرمان می‌شوی؟

هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست ولی امیدوارم این روز برای من اتفاق بیفتد.

- چه مدت دیگر با ذوب‌آهن قرارداد داری؟

من یک سال و نیم دیگر با ذوب‌آهن قرارداد دارم. ذوب‌آهن خانه اول ما است و ما در این تیم شکوفا شدیم. ذوب‌آهن تیم بزرگی است که دوست داریم با این تیم هم به موفقیت برسیم. امیدوارم هواداران هر 2 تیم (تراکتور و ذوب‌آهن) همیشه از ما راضی باشند.

- با توجه به اینکه ذوب‌آهن از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد، به نظر می‌رسد با این تیم بتوانی در این رقابت‌ها حضور پیدا کنی؟

بله، ذوب‌آهن اولین و تنها تیم صعودکننده ایرانی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2019 است که فکر می‌کنم از مرحله بعد می‌توانیم وارد لیست تیم شویم. ذوب‌آهن تیم خوب و محجوبی است که امیدواریم همیشه موفق باشد.

---

 

دومین بازیکن سرباز تراکتور هم خداحافظی کرد

بعد از دانیال اسماعیلی‌فر که با پایان یافتن خدمت سربازی‌اش در تراکتورسازی از هواداران این تیم خداحافظی کرد، حالا نوبت به مهدی مهدی‌پور دیگر بازیکن سرباز سرخ‌ها رسید تا در اینستاگرامش متن خداحافظی منتشر کند. مهدی پور در صفحه شخصی‌اش نوشت: «به نام حضرت دوست. سرباز شما بودن سربلندى بزرگى بود که برایم قسمت شد، زادگاهم اصفهان است و آرزو داشتم نام نیکى از خود برجا گذاشته باشم تا اعتبار و آبروى دیارم در ذهن مردم شریف آذربایجان و هواداران با معرفتش جاودانه باشد. در بدترین شرایط ممکن تصمیم گرفتم به کمک تراکتور بیایم، زمانى که شمار هوادار به کمتر از هزار نفر رسیده بود و آرزو داشتم کمک کنم تا دوباره جهانى شویم با صد هزار نفر، خدا را شاکرم که در نیم فصل دومى که آمدیم توانستیم کمک کنیم تا تیم‌مان در لیگ حفظ شود و رویاهایمان را با حضور بى‌شمار شما در یادگار امام تجربه کنیم. در هر شرایطى سرباز بودم و با جان و دل برایتان دَویدم، یادم نمى‌رود سرماى جانسوز دیدار استقلال که حتى نمى‌توانستم بند کفشم را محکم کنم ولى حضورتان چنان دلگرم‌مان مى‌کرد که برف و بوران به چشم نمى‌آمد، عاشق تشویق‌هایتان شدیم در عین حالى که متوجه نبودیم چه مى‌خوانید، شرافت‌مندانه براى هواداران شریف کار کردیم ولى افسوس که رویاى قهرمانى با شما نصیبم نشد و امیدوارم ببخشیدمان، فوتبال بازى لحظه‌هاست ولى با شما زندگى کردن در شهر تبریز بازى زیبایى بود که تجربه کردم. از تمامى هواداران و مردم طلب حلالیت دارم و آرزوى قهرمانى و پهلوانى در تمامى مراحل. از مدیریت و اعضاى باشگاه تراکتور تشکر مى‌کنم و از مهندس زنوزى بزرگوار تقدیر مى‌کنم که شرایط بهترى را براى شما محیا نموده‌اند و براى باشگاه تراکتور آرزوى بهترین‌ها را دارم، به جاى خداحافظى تنها مى‌گویم: یاشاسین آذربایجان، یاشاسین اصفهان. به امید موفقیت و سربلندى هواداران مهربان و پرشور تراکتور. سرباز پرشورها مهدى مهدى پور.» مهدی‌پور به همراه احسان پهلوان و دانیال اسماعیلی‌فر به واسطه قراردادی که با ذوب‌آهن دارند باید به این تیم اصفهانی برگردند و برای این تیم در لیگ نوزدهم بازی کنند.

9

captcha
تازه ها
بیشتر