فوتبال ایران / شناسه خبر: 98787 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 18:17
|

بازیکنان خارجی پرسپولیس مدت زیادی است که دریافتی از این باشگاه نداشته‌اند و از این مساله دلخورند. این در حالی است که مسوولان باشگاه پرسپولیس سخت در تلاش هستند تا ارز ثانویه تهیه کنند تا مجبور نشوند بیشتر از این برای پرداخت دستمزد خارجی‌های خود با توجه به افزایش چشمگیر قیمت ارز، ضرر مالی ببینند.

به خاطر همین مساله هم بود که بشار رسن با دلخوری مجبور به ترک ایران شد و باز هم به وی وعده داده شد که دستمزدش را به زودی دریافت می‌کند. بشار در شرایطی امروز(سه شنبه) تهران را ترک کرد که در خصوص آینده اش گفت:«نمی‌خواستم و فکر نمی‌کردم شرایط اینگونه باشد. من طی ماه‌های اخیر هیچ تعهدی برای پرداخت مطالبات ندیدم. مساله ای که برای بازگشتم اکنون نمی‌توانم توضیحی بدهم و شاید به معنای این باشد که نمی‌خواهند.»

بشار در فرودگاه استوری معناداری در اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت با رفتن به باشگاه تنها چیزی که نصیبش شده عکس گرفتن با جام بوده است که نشان دهنده دلخوری اش بود.

مدیر برنامه ایرانی بشار هم بعد از استوری بشار که شایعه جدایی او از پرسپولیس را قوت بخشیده گفته است:«بشار اولین بار بعد از دو سال از فضای مجازی  برای بیان صحبتش استفاده کرد که بیشتر شبیه  به یک درد و دل بود  و نشات گرفته از فشار خانواده .خانواده ای که تمام چشم  و امیدشان هر از چند ماهی به برگشتن دست پر بشار به خانه است.»

ارسلان مرتاض ادامه می دهد:«بنده هم برای اولین بار از این فضا استفاده می کنم و برای آخرین بار در مورد طلب مالی بشار مصاحبه می کنم.طبق صحبت های روز گذشته(دوشنبه) آقای عرب مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس قرار بر این شد که هفته آینده طبق نامه نگاری‌های انجام شده ایشان با مراجع مورد نظر طلب سال گذشته بشار را پرداخت کرده و در اولین فرصت نیز وضعیت اسکان بازیکن را بهت کنند.این پرداخت باعث می شود قرارداد بشار نیز با باشگاه ادامه داشته باشد.»

وی ادامه می دهد:«بنده در جریان تلاش آقای عرب برای تهیه ارز در این مدت بوده و هستم اما باید به بشار هم به عنوان یک جوان آینده دار که تنها راه درآمدش از فوتبال هست و سال دوری خانواده اش را تحمل کرده حق دهیم.ان شاء الله که طبق صحبت‌های انجام شده بنده با آقای عرب مشکلات تا هفته آینده برطرف خواهد شد.»

اما مشکلات ملی باشگاه های دولتی از جمله پرسپولیس احتمالا باعث خواهد شد بازیکنان خارجی این تیم ها یکی یکی جدا شوند و از ایران بروند.پرسپولیس هم غیر از بشار عراقی دو بازیکن کروات دارد که احتمال رفتن آنها قویتر از رسنی است که در این تیم بازیکن اصلی و تاثیرگذار بوده.

گفته می شود اگر وساطت برانکو ایوانکوویچ نبود ماریو بودیمیر نیز در سفر اخیرش به کرواسی در کشورش ماندنی شده و با فسخ قرارداد یک‌طرفه و شکایت به فیفا خواهان کل پول قراردادش می‌شد. از این جهت که او به دلیل چند ماه عقب افتادن حق و حقوقش قانوناّ می‌توانست به مانند آنتونی گولچ (بازیکن سابق پرسپولیس) این کار را انجام دهد.

با توجه به این مسائل امکان اینکه باشگاه پرسپولیس با بازیکنان خارجی خود برای فصل آینده قطع همکاری کند، زیاد است. باشگاه پرسپولیس اگر مایل به حفظ رادوشویچ، بودیمیر و بشار باشد باید مبلغی در حدود 14 تا 15 میلیارد تومان برای یک فصل آنها کنار بگذارد که در ظاهر اقدامی معقول نیست. جدا از اینکه فراهم کردن دستمزد مربیان خارجی پرسپولیس هم بیش از 20 میلیارد تومان برای این باشگاه هزینه در پی خواهد داشت.

مدیریت باشگاه پرسپولیس در این زمینه صحبت‌هایی هم با برانکو داشته و ایوانکوویچ هم که اساسا مربی ای نیست که با شرایط پیش آمده مخالفت کند به احتمال فراوان با این تصمیم کنار خواهد آمد.به نظر می رسد زلزله خروج بازیکنان و مربیان خارجی از فوتبال ایران جلوتر از همه دامن قهرمان سه فصل اخیر لیگ برتر را خواهد گرفت . در واقع از آنجا که پرسپولیس بیشتر از سایر تیم ها جلوی چشم است و هوادار بیشتری دارد همه اتفاقات اینچنینی از این باشگاه آغاز خواهد شد .پس اگر فصل بعد کادر بازیکنان پرسپولیس را تمام ایرانی دیدید اصلا تعجب نکنید.

3-670

 

captcha
تازه ها
بیشتر