فوتبال ایران / شناسه خبر: 98786 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 17:40
|

سمیرا شیرمردی/ امین قاسمی‌نژاد خیلی وقت است در لیگ برتر حضور دارد اما فصل گذشته مثل یک ستاره در ترکیب پدیده درخشید. وینگری که 10 گل زد و 5 پاس گل داد تا موثرترین بازیکن تیمش لقب بگیرد. قاسمی‌نژاد که امید زیادی به موفقیت‌های بعدی پدیده دارد، در مورد شرایط خودش، تیم و... صحبت می‌کند.

* * *

- در فصل هجدهم، موثرترین بازیکن پدیده مشهد بودی. بازیکنی که آمار جالبی از خودش به جای گذاشت...

ممنونم. واقعیت این است که خودم در جریان آمارم هستم. خیلی تلاش کردم یکی از بهترین‌های تیمم باشم و به خاطر همین حواسم به آمار بود. البته من امسال وینگر چپ بازی می‌کردم و در یکی، 2 بازی از دقیقه 85 به بعد مهاجم شدم که در بازی با صنعت‌نفت آبادان در همان دقایق گل زدم، در بازی با استقلال خوزستان هم دقیقه 90 به بعد توانستم گل بزنم. امسال 10 گل زدم و 4 پاس گل دادم.

- فکر می‌کنم 5 پاس گل بود. البته اگر پنالتی که گرفتی را هم حساب کنی.

بله، با پنالتی می‌شود 5 پاس گل. من 4 پاس گل دادم و یک پنالتی هم در لیگ برتر گرفتم. در جام حذفی هم 3 پاس گل دادم که یکی جلوی پرسپولیس بود و 2 تا هم مقابل ذوب‌آهن اصفهان.

---

- با این آمار، موثرترین بازیکن پدیده در فصل گذشته بودی.

خدا را شکر می‌کنم به خاطر این اتفاق. واقعا از بچه‌ها ممنونم که همه تلاش کردند تا پدیده موفق شود. تیم ما یک تیم خیلی خوب است که موفقیت حقش بود.

- حالا همین تیم قرار است در فصل آینده هم کارش را بهتر از قبل ادامه دهد. فکر می‌کنم همه بازیکنان از تمدید قرارداد گل‌محمدی خوشحال شده باشند.

دقیقا همین‌طور است. من باید قبل از هر چیز از آقای حمیداوی که ناجی تیم شد، تشکر کنم. من و یکی، 2 بازیکن دیگر در نیم فصل، حق فسخ داشتیم و می‌توانستیم جدا شویم. در آن زمان اوضاع خوب نبود و کسی نمی‌آمد دور و بر تیم. وضعیت بدی بود اما نتایج خوبی می‌گرفتیم تا اینکه آقای حمیداوی تیم را گرفت و همه چیز خوب شد. 2، 3 روز قبل شنیدیم قرارداد آقای گل‌محمدی به مدت 2 فصل دیگر تمدید شد که واقعا خوشحال شدیم. نگه داشتن آقای گل‌محمدی بهترین کار بود که هم هواداران را خوشحال کرد و هم کل تیم. چون واقعا همه آقای گل‌محمدی را دوست دارند.

- با این وضعیت به نظر می‌رسد در پدیده می‌مانی؟

من قراردادی ندارم و هنوز صحبتی در این مورد با باشگاه انجام ندادم که باید ببینم خواست خدا چه چیزی است. اگر توانستم در پدیده بمانم با تمام قدرت و بهتر از قبل کار می‌کنم اما اگر هم باشگاه نخواست و نماندم، برای تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. در کل پدیده در 3، 4 پست نیاز به بازیکن دارد و از کمبود بازیکن در این پست‌ها لطمه خوردیم که قطعا جذب خواهد شد. پدیده تا هفته‌های آخر مدعی بود و اگر کمبود بازیکن نبود و البته تمرکز بیشتری داشتیم می‌توانستیم حتی قهرمان شویم اما حیف شد. امیدوارم شرایط فراهم شود بمانیم و بهترین بازی‌ها را انجام دهیم تا بتوانیم باز هم روزهای خوبی برای پدیده رقم بزنیم.

- پس پدیده با همین نفرات به کارش ادامه می‌دهد؟

فکر می‌کنم شاکله تیم جوری است که بیشتر بازیکنان می‌مانند. در تیم، درک متقابل شکل گرفته که کار را برای هر 2 طرف برای فصل آینده بهتر می‌کند.

- یکی از مسائلی که آقای گل‌محمدی از آن تعریف و تمجید کرد، حرفه‌ای بودن تیم بود. اینکه بازیکنان به موقع استراحت می‌کردند و زندگی حرفه‌ای داشتند.

دقیقا همین‌طور است. همین زندگی حرفه‌ای باعث شد واقعا کمترین مصدومیت را داشته باشیم. در کنار بدنسازی خیلی خوب، زندگی شخصی و حرفه‌ای بازیکن هم خیلی روی آمادگی بدنی و بحث مصدوم نشدن، تاثیرگذار است. بچه‌ها همه‌شان خیلی خوب زندگی می‌کردند و به فکر موفقیت بودند. من اصلا فکر نمی‌کردم یونس شاکری ساعت 10 شب بخوابد اما وقتی می‌رفتیم هتل می‌دیدم ساعت 10 اصلا چشم‌هایش باز نمی‌شد و می‌خوابید چون به این ساعت خوابیدن، عادت کرده بود. همه بچه‌ها واقعا حرفه‌ای زندگی می‌کردند و بدون هیچ ادعایی کار کردند تا تیم موفق شود. ما حتی یک مورد دعوا و جر و بحث نداشتیم. همه سر وقت می‌آمدند و سر وقت می‌رفتند. رفاقت بین کادرفنی و بازیکنان هم عامل دیگری برای موفقیت بود.

- در فصل گذشته شما و یونس شاکری بیشترین گل را هم زدید که جالب است هر کدام 10 گل زدید؟

دقیقا همین‌طور است. البته من مهاجم نیستم و هافبک یا وینگر بازی می‌کردم اما چون میل به نفوذم زیاد است خدا را شکر توانستم گل بزنم. آن هم زمانی که به عنوان هافبک انتظار نمی‌رود گل بزنم. اینکه خیلی‌ها می‌زدند من مهاجم بودم، برایم عجیب بود.

- البته مهمترین بحث در مورد شما، نسبت خانوادگی‌تان با محمد قاسمی‌نژاد بود که سوژه همه گزارشگران بازی‌هایتان شده بود.

این مساله خیلی پیچیده است. ما پسر عمه و پسر دایی هستیم که پدرهایمان هم با هم پسرعمو هستند.

- خیلی هم به همه شباهت دارید؟

شاید به خاطر این باشد که از بچگی در یک محل بودیم و با هم بزرگ شدیم. همیشه با هم بودیم و دیگر شبیه به هم شدیم. خدا را شکر فصل گذشته هر 2 توانستیم خوب کار کنیم.

- با توجه به اینکه تیم کاملا حرفه‌ای بود و حاشیه نداشتید، می‌توان گفت پدیده بهتری در فصل آینده خواهیم دید؟

امیدواریم که اینطور باشد و همه تلاش خواهیم کرد بهتر از قبل باشیم.

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر