ورزش ایران / شناسه خبر: 98772 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 16:31
|
داودی بعد از مسابقات جهانی جوانان به اردو اضافه می شود

برخواه: نبود فضا، دستم را برای دعوت از نفرات بیشتر بسته است

حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری می گوید علی داودی و برخی از ستاره های آینده دار و مستعد وزنه برداری ایران بعد از رقابت های جهانی، به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت می شوند.

رضا عباسپور - مثل همیشه به خاطر روحیات خاصی که مختص او است، خیلی تمایلی به مصاحبه کردن و ریز شدن در مسایل فنی و البته حاشیه ای تیم ملی وزنه برداری ندارد. اما لیست تیم ملی اعلام شده و همین بهترین بهانه است برای صحبت درباره دعوت شده ها و البته وضعیت ملی پوشان. به گفته برخواه نبود نام علی داوودی در آخرین فهرستی که اعلام کرده، به خاطر رقابت های جهانی جوانان است و وقتی از او درباره به تعویق افتادن اردوی تیم ملی بزرگسالان سوال می شود، دلیل جالبی را مطرح می کند. او نبود فضا و شلوغی برنامه های فدراسیون را دلیل این موضوع می داند که جالب توجه است. در ارتباط با فهرست تیم ملی بزرگسالان و برنامه هایی که در مسیر رقابت های جهانی تایلند دارد، چند دقیقه ای با محمد حسین برخواه همکلام می شویم. 

 قرار بود دور جدید تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری را زودتر از 10 خرداد آغاز کنید اما عقب افتاد. علت خاصی دارد؟ 

چون پیش‌بینی ما این بود که احتمالا زمان برگزاری تورنمنت بین‌المللی تونس قبل از برگزاری رقابت‌های جهانی 2019 تایلند است، تصمیم داشتیم که اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان را زودتر از  برپا کنیم. اما به چند دلیل  صلاح را در این دیدم که اردوی تیم ملی را مدتی به تعویق بیاندازیم. اولین دلیل همین تغییر زمان برگزاری مسابقات بین‌المللی تونس بود. گویا طبق برنامه‌ریزی میزبان این تورنمنت، قرار است مسابقات به جای اینکه قبل از رقابت‌های جهانی باشد به بعد از اتمام مسابقات جهانی تایلند موکول شود. البته هنوز زمان دقیق این مسابقات در تقویم فدراسیون جهانی مشخص نشده است، اما فکر می‌کنم این مسابقه اواخر آبان ماه یا اوایل آذرماه باشد.  دلیل دیگر هم به مشکل اصلی و البته دغدغه همیشگی ما برمی گردد. فضای محدود و کوچک کمپ تمرینی و اردویی تیم‌های ملی وزنه‌برداری و نیز حضور تیم‌های پایه و اضافه شدن تیم وزنه‌برداری بانوان شرایط را برای ما دشوار کرده است.  محدودیت فضای اردویی و ترافیک برنامه‌های تمرینی تیم‌های پایه پسران و دختران باعث شده که هم دست ما برای دعوت نفرات و وزنه‌برداران بیشتر به اردوی تیم ملی بسته باشد. هم اینکه زمانبندی اردوها به واسطه ترافیک موجود در تقویم فدراسیون به ما این اجازه را نمی‌دهد که هر وقت اراده کنیم اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری را برپا کنیم. 

پس فضای تمرینی و ترافیک زمانبندی برنامه‌ تیم‌های دیگر باعث شده که تاریخ شروع اردو را دهم خرداد قرار دهید.

بله دقیقا همین موضوع باعث شد که ما زمان شروع اردوی جهانی را دهم خرداد ماه قرار دهیم. اما مطئنا از روز دهم خرداد تا زمان اعزام به مسابقات جهانی 2019 تایلند به صورت مستمر برنامه تمرینی داریم.

یعنی تا زمان اعزام به مسابقات جهانی تایلند نه اردو تعطیل می‌شود و نه رفت و آمدی در اردوی جهانی داریم؟

قطعا اردوی تیم ملی تا زمان اعزام به مسابقات جهانی بزرگسالان همینطور به صورت مستمر ادامه دارد. اما قطعا در ترکیب نفرات دعوتی به اردوی تیم ملی تغییراتی خواهیم داشت، چون ما منتظر اعزام تیم جوانان به مسابقات جهانی بودیم تا ببینیم عملکرد فنی تعدادی از چهره‌های مستعد و آینده‌دار تیم جوانان مثل علی داودی، امیرعزیزی، افشین طاهری، حسین سلطانی، میرمصطفی جوادی و...، چند چهره جوان دیگر  در رقابت‌های جهانی جوانان چگونه خواهد بود. بعد از آن حتما اگر استاندارد فنی بچه‌های جوان در رقابت‌های جهانی با حضور ملی‌پوشان در اردوی آماده‌سازی بزرگسالان هماهنگ باشد، قطعا آنها را نیز به اردوی جهانی دعوت می‌کنیم. در کل نگاه ما آینده‌نگری برای وزنه‌برداری و ساختن آینده وزنه‌برداری ایران است. به همین دلیل روی جوانانی که پشتوانه‌های اصلی تیم ملی وزنه‌برداری ایران هستند نگاه ویژه و حمایتی داریم.

بنابراین دعوت از علی داودی و برخی از  وزنه‌برداران جوان مستعد هم می‌ماند برای بعد از جهانی جوانان و مشخص شدن عملکرد فنی آنها در این آوردگاه؟

 من منتظرم ببینیم تک تک بچه‌هایی که نامشان را گفتم در مسابقات جهانی جوانان چطور روی تخته با رقبای جهانی خود برای کسب مدال جهانی می‌جنگند.بعد از آن حتما از چهره‌های شاخص و آینده‌داری مثل علی داودی برای حضور در اردوی جهانی بزرگسالان دعوت می‌کنیم.

شرایط سهراب مرادی به حدی رسیده که بتوانیم برای درخشش دوباره او در رقابت‌های جهانی و المپیک امیدوار باشیم؟

خدا را شکر، وضعیت سهراب بعد از سفری که به آلمان داشت برای درمان آسیب‌دیدگی که برایش ایجاد شده بود، روبراه به نظر می‌رسد. مرادی تمریناتش را طبق برنامه‌ریزی پیش می‌برد و فکر نمی کنم برای حضور در رقابت‌های جهانی و تورنمنت‌های گزینشی بازی‌های المپیک توکیو مشکل خاصی داشته باشد.

به عنوان مسوول فنی تیم ملی چقدر  احتمال می‌دهید که وزنه‌برداری ایران بتواند در مسابقات جهانی 2019 تایلند باز هم روی سکوی قهرمانی قرار بگیرد؟

ما از لحاظ پتانسیل و پشتوانه‌هایی توانمند برای کسب عنوان قهرمانی جهان مشکلی نداریم. معتقدم که اگر همه‌ چیز همانطوریکه ما برای تیم ملی پیش‌بینی کردیم پیش برود، وزنه برداری ایران در رقابت‌های جهانی 2019 تایلند بازهم مدعی اصلی کسب سکوی قهرمانی دنیا است. البته باید اول ببینیم وضعیت پیش روی ما و فدراسیون وزنه‌برداری چه می‌شود، بعد از آن بر اساس شرایط موجود پیش‌بینی می کنیم که چه سرنوشتی در رقابت‌های جهانی آینده برای وزنه‌برداری ایران رقم می‌خورد. فعلا که شرایط تیم ملی وزنه‌برداری ایران شرایط مساعدی‌ است و ما مطمئنا با ادامه همین روند صعودی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در رقابت‌های جهانی به شمار می رویم.

5/ 1

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر