ورزش ایران / شناسه خبر: 98770 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 15:14
|
ماجرای عجیب در لیگ دوچرخه سواری

سرنگ‌های حاشیه ساز!

پیدا شدن چند سرنگ در سرویس بهداشتی پیست دوچخه سواری آزاد گمانه زنی های زیادی درباره امکان دوپینگ ورزشکاران ایجاد کرده است.

پس از پایان رقابت‌های لیگ برتر دوچرخه سواری، یکی از خبرگزاری‌‌ها از ماجرایی عجیب پرده برداشت. طبق اعلام این خبرگزاری‌، در دستشویی پیست، تعدادی سرنگ استفاده شده پیدا شده. سرنگ‌هایی که این تصور را ایجاد می‌کند که نفرات شرکت کننده در مسابقات از آن‌ها استفاده یا دوپینگ کرده اند.

خسرو قمری رئیس فدراسیون درباره این ماجرا و صحت و سقم آن می گوید:« سرویس‌های بهداشتی حداقل در روز دو مرتبه نظافت می‌شود و همکاران من گزارشی در این مورد به من نداده‌اند که بخواهم این حرف را تأیید یا رد کنم. از طرفی کدام فرد با عقل سلیم پیدا می‌شود که بخواهد از سرنگ استفاده کند بعد آن را در داخل سرویس بهداشتی رها کند و برود؟ یعنی این احتمال را نمی‌دهد شاید بلافاصله بعد از او کسی بخواهد وارد سرویس بهداشتی شود و سرنگ را ببیند؟ از طرفی برخی افراد هستند که می‌خواهند کنار فدراسیون حاشیه درست کنند و از کجا معلوم که خود آن افراد که فیلم را گرفته اند سرنگ را داخل سرویس بهداشتی نینداخته باشند.»

  • دوپینگ قبل از مسابقه؟

یکی از مواردی که باعث می‌شود به درستی این ماجرا شک کرد، وضوح بیش از اندازه چنین اقدامی است. ماجرای دوپینگ آن قدر پنهانی و مخفی انجام می‌شود که حتی پس از مثبت شدن تست هم خیلی از ورزشکاران زیر بارش نمی‌روند. حالا آیا ممکن است که ورزشکاری روز مسابقه و آن هم در محل رقابت با سرنگ دوپینگ کند؟ واقعا کمی دور از انتظار است. با این حال حالا که این ماجرا مطرح شده، بهتر است تا انتها پیگیری شود. اگر دوپینگی اتفاق افتاده که باید مشخص شود سرنگ‌ها متعلق به چه کسی است و اگر هم داستان دیگری در کار بوده، باید حقیقت و پشت پرده آن مشخص شود.

در این میان تماس ما با رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ ایران هم بی نتیجه بود و دکتر نوروزی از هرگونه اظهار نظر درباره این ماجرا امتناع کرد. حالا سوال اینجاست که در مواقع اینچینی اگر رئیس نادو حاضر به پاسخگویی و صحبت درباره این ماجرا نباشد، رسانه‌ها باید سراغ چه کسی بروند؟

در مجموع فعلا که هم رسانه‌ها از در اختیار داشتن فیلم این سرنگ‌ها می‌گویند و همزمان مسئولین فدراسیون و ستاد مبارزه با دوپینگ وجود این سرنگ‌‌ها را رد می‌کنند. باید دید آیا در روزهای آینده کسی می‌تواند ادعای خودش را ثابت کند یا این ماجرا هم خیلی زود به دست فراموشی سپرده می شود. 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر