ورزش ایران / شناسه خبر: 98765 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 15:34
|

دعوت 18 ملی‌پوش به اردوی جهانی وزنه‌برداری / کیانوش و سهراب هم هستند

اردوی آماده‌سازی جهانی تیم ملی وزنه‌برداری درشرایطی آغاز می‌شود که نام کیانوش رستمی و سهراب مرادی نیز همزمان در لیست محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری رویت می شود.

رضاعباسپور - محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری  با دعوت از 18 وزنه‌بردار که در رقابت‌های آسیایی و جهانی سال گذشته و امسال نتایج خوبی کسب کردند، برای حضور در مرحله جدید اردوی آماده‌سازی تیم ملی دعوت کرد. البته در لیست جدید برخواه نام چند تن از چهره های آتیه دار وزنه‌برداری ایران مثل میرمصطفی جوادی، علی داودی، حسین سلطانی، پیمان جان و... که در دو سه سال گذشته عملکرد قابل قبولی در ترکیب تیم‌های پایه و رده سنی بزرگسالان داشتند به چشم نمی‌خورد. البته اینطور به نظر می‌رسد که برخواه به دلیل اعزام تیم جوانان به رقابت‌های جهانی فیجی و همکاری با کادر فنی جوانان از دعوت برخی ستاره‌های جوان به اردوی بزرگسالان صرف نظر کرده است.

۱۸ وزنه بردار به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان دعوت شدند. این خبری بود که روز گذشته روی خروجی سایت رسمی فدراسیون وزنه‌برداری منتشر شد. خبری که بیانگر شروع مجدد اردوی آماده‌سازی جهانی تیم ملی وزنه‌برداری از روز 10 خردادماه 98 است. تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان کشورمان که در سال 2019 آخرین تلاش خود را برای کسب سهمیه ورودی به بازی‌های المپیک و حضوری قدرتمند در این مسابقه انجام می‌دهد، قرار است از  ۱۰ خردادماه در کمپ تیم‌های ملی مجموعه ورزشی آزادی تهران دور هم جمع شده و تمرینات خود را طبق برنامه‌ریزی سرمربی تیم ملی مو به مو انجام دهند.

حافظ قشقایی، علی میری، مسعود چترایی، عارف خاکی، سهراب مرادی،  سید ایوب موسوی، رضا دهدار، کیانوش رستمی، علی هاشمی، کیا قدمی، علیرضا سلیمانی، رضا بیرالوند، امیرحقوقی، محمدزارعی، میلاد اورنگی، سعید علی حسینی، محسن دادرس و همایون تیموری  18 وزنه‌بردار ملی‌پوشی هستند که با دعوت محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان برای شرکت دراردوی جهانی انتخاب شدند و باید در تاریخ تعیین شده برای شروع تمرینات در مجموعه ورزشی آزادی تهران حاضر شوند. مسابقات وزنه برداری قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان جهان، ۲۷ شهریورماه تا پنجم مهرماه در تایلند برگزار می‌شود. به همین دلیل ملی‌پوشان کشورمان از روز دهم خردادماه قرار است تمرینات خود را در مجموعه ورزشی آزادی آغاز کرده و تا زمان اعزام به مسابقات جهانی ادامه دهند.

داودی غایب بزرگ اردوی بزرگسالان

دور جدید تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان با حضور چهره‌های شاخص و اسم و رسم داری مثل سهراب مرادی، کیانوش رستمی، سعید علی‌حسینی، علی هاشمی و... در تهران کلید بخورد، اما به دلیل همزمانی این اردوی جهانی بزرگسالان با رقابت‌های جهانی جوانان در کشور فیجی، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری از دعوت چند چهره شاخص و آینده‌دار وزنه‌برداری ایران در این مرحله تمرینی خودداری کرد. یکی از شاخص‌ترین چهره‌های جوان وزنه‌برداری که به همین دلیل از حضور در اردوی جهانی بزرگسالان فعلا معاف شده است، علی داودی، قهرمان فوق سنگین وزنه‌برداری  است که در رقابت‌های وزنه‌برداری بزرگسالان آسیا موفق شد هم رکورد بشکند و هم سه مدال طلای ارزشمند آسیایی را به خود اختصاص دهد. داودی به همراه (میرمصطفی جوادی، حسین سلطانی، امیرعزیزی، افشین طاهری و...) جزو وزنه‌برداران جوانی هستند که عملکرد فنی‌اشان در رقابت‌های جهانی جوانان می‌تواند روی دعوت آنها بعد از بازگشت از رقابت‌های جهانی به اردوی آماده‌سازی تیم ملی بزرگسالان بسیار حایز اهمیت باشد. بنابراین قطعا سرمربی تیم ملی بزرگسالان بعد از رقابت‌های جهانی تعدادی از وزنه‌برداران جوان را که توانمندی حضور و درخشش در رده سنی بزرگسالان را دارند به اردوی جهانی تیم ملی دعوت می‌کند.

5/ 1

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر