ورزش ایران / شناسه خبر: 98762 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 14:38
|

وقتی نامه های بین المللی فدراسیون از رسانه‌ها سر در می‌آورد / کارمند اخراجی کشتی را چه کسی برگرداند؟

تغییر و تحولات زیادی در کشتی رخ داده اما یکی از این تغییرات بسیار عجیب است. بنی تمیم در ابتدای حضورش به عنوان سرپرست فدراسیون یک نفر را اخراج کرد و در هنگام خروجش همان فرد را دوباره برگرداند.

محسن وظیفه - چند روزی است که کشتی درگیر انتشار نامه نناد لالوویچ به بهروز نعمتی سرپرست فدراسیون کشتی شده است.  لالوویچ در نامه خود به بهروز نعمتی، سرپرست فدراسیون کشتی مسائلی را مطرح کرده که ابتدا با ترجمه اشتباه به شکلی دیگر در رسانه‌ها منعکس شد. نامه‌ای که خبر تعلیق کشتی را به میان آورد و باعث شد تا سر و صدای زیادی به راه بیافتد. خبری که با ترجمه نادرست چند روزی کشتی را به جنجال کشاند تا برخی که به فکر ماندن به هر قیمتی هستند از آب گل آلود ماهی بگیرند اما این موضوع الان خیلی مهم نیست؛ چرا که با رو شدن واقعیت‌های نامه لالوویچ به نعمتی افرادی که دنبال سوءاستفاده از وضعیت موجود بودند به هدف خود نرسیدند. نکته‌ای که این روزها بیش از هر چیزی مهم به نظر می رسد و نیاز است که سرپرست فدراسیون کشتی با حساسیت زیادی پیگیر این ماجرا باشد این است که مشخص شود چطور نامه لالوویچ که خطاب به سرپرست فدراسیون کشتی بود، دست به دست در رسانه‌ها می‌چرخید؟

چه کسی این نامه را بیرون داده و از این کار چه سودی می‌برد؟ هر چند که بیرون آمدن این نامه بیش از هر زمانی نشان داد که تغییرات ایجاد شده در فدراسیون کشتی توسط بهروز نعمتی تا چه اندازه درست بوده و هیچ ربطی هم به مهندسی انتخابات نداشته است.

بهروز نعمتی از زمان حضورش در فدراسیون کشتی تصمیم گرفت با ایجاد تغییراتی برخی از عوامل باقی مانده از مدیریت قبلی را کنار بگذارد و افرادی‌که از تیم قبلی در فدراسیون حضور داشتند و اتفاقا نقش مهمی هم در انتخابات داشتند را تغیییر بدهد تا هم بتواند فدراسیون را بهتر اداره کند و هم اینکه عدالت را در برگزاری انتخابات برقرار کند. اما اتگار این موضوع به خیلی ها برخورده و حالا این سوال مطرح است که واقعا چرا باید افرادی که در انتخابات فدراسیون کشتی نقش و سهم داشتند در فدراسیون باقی می‌ماندند؟

نعمتی برای جلوگیری از همین مسائل تصمیم گرفت تغییراتی را در فدراسیون به وجود بیاورد اما در این بین انتقادات تندی را از کاندیداهایی که ظاهرا با تغییرات ایجاد شده موقعیتشان به خطر افتاده بود، متحمل شد. حالا بیرون آمدن این نامه که البته همه زوایایش رسانه ای نشده و فقط بخشی که مطلوب عده ای بوده، منعکس شده؛  نشان می‌دهد که نعمتی حق داشته تغییراتی را ایجاد کند و شاید هنوز هم باید این تغییرات را ادامه بدهد. هنوز مشخص نیست که این نامه را چه کسی بیرون داده اما حتما با بررسی‌های که نعمتی انجام بدهد متوجه می‌شود که چه کسی این کار را کرده است.

در ماه‌های اخیر اتفاقات عجیب و غریب زیادی در فدراسیون  رخ داده که نیاز است این تغییرات هم مورد بررسی قرار بگیرد و دلایل این تغییرات هم مشخص شود. حمید بنی تمیم هم وقتی سرپرست فدراسیون کشتی شد تغییرات زیادی را انجام داد اما آن موقع هیچکس به این تغییرات واکنش نشان نداد و هیچ‌کس هم نگفت که این تغییرات مهندسی کردن انتخابات است. در راستای این تغییرات بنی تمیم ، محمد بنا را به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی انتخاب کرد که برگرداندن بنا خودش برای برنده شدن در یک انتخابات کافی است! اما معلوم نیست که در آن زمان چرا هیچ‌کس صحبت از مهندسی شدن انتخابات نکرد؟

همان موقع حمید بنی تمیم یک تغییر هم در روابط بین الملل خود انجام داد و مدیر روابط بین الملل فدراسیون کشتی که رسول خادم انتخاب کرده بود، را کنار گذاشت. نکته عجیب درباره این کارمند برکنار شده این‌ است که حمید بنی تمیم چند روز قبل از خروجش از فدراسیون کشتی به عنوان سرپرست و تحویل دادن کارش به نعمتی تصمیم می‌گیرد، او را به کارش برگرداند! در این بازار شلوغ فدراسیون کشتی و سر و صداهای انتخابات حالا این سوال پیش آمده که چرا این تصمیم گرفته شد؟

اصلا چرا این کارمند را اخراج کرد و چرا دوباره او را برگرداند؟ حمید بنی تمیم سالار توکلی را به عنوان مدیر روابط بین الملل انتخاب کرده بود که بنا به دلایلی سالار از فدراسیون جدا شد. حالا مشخص نیست که سرپرست قبلی فدراسیون قصدی داشته که به دنبال کارمند اخراجی فدراسیون رفته است؟  

ابهام دیگری هم که وجود دارد این است که ماجرای نامه ای که گفته می شود بدون اطلاع سرپرست فدراسیون به اتحادیه جهانی زده شده، چیست؟ 

5

captcha
تازه ها
بیشتر