ورزش ایران / شناسه خبر: 98708 / تاریخ انتشار : 1398/2/30 13:04
|

رونمایی واقعی از نامه اتحادیه جهانی کشتی به ایران / بدهی قدیمی بهانه‌ای برای تعلیق!

اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون نامه ای تهدید آمیز ارسال کرده است . لالوویچ کشتی ایران را تهدید به تعلیق کرده اما به دلیل بدهی های انباشته شده از زمان مدیریت خادم نه انتخاب سرپرست.

انتشار دو نامه در کشتی در روزهای گذشته سر و صدای عجیبی را به راه انداخته است. بعد از این‌که هفته گذشته بحث جعلی بودن امضاهای برخی از روسای هیات‌های کشتی در نامه‌ای که به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده بود، مطرح شد حالا این بار نوبت به نامه نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی رسیده که مشخص شود، متن این نامه با آنچه که در روزهای گذشته خبر از تعلیق کشتی به خاطر انتخاب نعمتی به عنوان سرپرست می‌داد، تفاوت بسیار زیادی دارد. ترجمه‌ای که دبیر برکنار شده فدراسیون هم به آن استناد کرد و مدعی شد که اتحادیه جهانی حضور نعمتی را قانونی نمی‌داند. در حالی‌که ترجمه دقیق نشان می‌دهد که لالوویچ به دلیل بدهی‌های سنگین کشتی را تهدید به تعلیق کرده است!

از چند روز پیش در کشتی خبری منتشر شد مبنی بر این‌که نامه‌ای تهدید آمیز از سوی اتحادیه جهانی به فدراسیون کشتی ایران ارسال شده است. بهروز نعمتی سرپرست فدراسیون کشتی در اولین روز انتشار شایعه این نامه ، خبر ارسال همچین نامه‌ای را تکذیب کرد اما رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی بعد از برکناری‌اش مدعی شد که چنین نامه‌ای وجود دارد و اتحادیه جهانی با ارسال این نامه حضور نعمتی در فدراسیون کشتی را غیر قانونی دانسته و به همین دلیل برکناری‌اش را هم غیر قانونی دانست و حتی مدعی شد که ممکن است کار به تعلیق کشتی برسد.

بعد از چند روز دسترسی به این نامه آسان شد تا ترجمه دقیق‌تری روی این نامه انجام شود. نامه‌ای که واقعا خبر از احتمال تعلیق کشتی ایران می‌دهد اما بر خلاف ادعای بازماندگان تیم سابق مدیریتی کشتی نه به خاطر حضور بهروز نعمتی در فدراسیون کشتی و تغیر سرپرست ، بلکه به دلیل بدهی‌های سنگینی است که از دوره رسول خادم به اتحادیه جهانی باقی مانده و حالا لالوویچ تهدید می‌کند که اگر این بدهی‌ها پرداخت نشود، ممکن است که فدراسیون کشتی تعلیق شود!

نکته عجیب و باور نکردنی در مصاحبه‌های اخیر که صحبت‌های رضا لایق یکی از آن‌ها است، مدام عنوان شده که رئیس اتحادیه جهانی بهروز نعمتی را نمی‌شناسد و حضور او در فدراسیون کشتی غیر قانونی می‌داند اما هرگز به این نکته اشاره نکردند که در همین نامه لالوویچ از نعمتی درخواست کرده که برای 27 خرداد ماه نشستی را با او داشته باشد. همین درخواست لالوویچ این سوال را به وجود می‌آورد که اگر لالوویچ حضور نعمتی را غیر قانونی می‌داند، چطور از او می‌‌خواهد که حتما 27 خرداد ماه با او نشست داشته باشد و در باره آخرنی وضعیت کشتی مذاکره کنند؟  

البته در ابتدای نامه نناد لالوویچ به بهروز نعمتی آمده که من شما را نمی‌شناسم و نمی‌دانم که چه اتفاقی رخ داده که شما در فدراسیون حضور پیدا کرده‌اید! اما در بخش پایانی همین نامه لالوویچ زمانی را برای مذاکره و ارائه توضیحات درباره مشکلات را مشخص کرده است. لالوویچ در نامه خود به نعمتی نوشته است:« 12 ماه است که اتفاقات کشتی را پیگیری می‌کنم. ابتدا نشست فوق العاده‌ای تشکیل شد و در همان نشست هم از سوی مجمع سرپرستی تعیین شد تا انتخابات برگزار شود اما نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد که پروسه برگزاری انتخابات طولانی شد و نمی‌‌دانم که چه اتفاقی رخ داده که شما به عنوان سرپرست انتخاب شدید!»

نکته مهم و البته عجیب نامه لالوویچ که شاید مهمترین قسمت نامه رئیس اتحادیه جهانی هم باشد به بحث بدهی‌های فدراسیون کشتی برمی‌گردد که از سال‌های گذشته انباشته شده است و حالا نناد لالوویچ تهدید می‌کند که در صورت پرداخت نشدن بدهی‌ها این امکان وجود دارد، کشتی ایران تعلیق شود!  بدهی‌هایی که البته برای اولین بار نیست که رسانه‌ای می‌شود. بار اول ، دوم اردیبهشت هنگام اعزام تیم های ملی کشتی به قهرمانی آسیا گزارشی درباره این بدهی‌ها و حتی تهدید اتحادیه جهانی برای ممانعت از حضر تیم‌های کشتی ایران در قهرمانی آسیا در ایران ورزشی منتشر شد. آن موقع اتحادیه جهانی نامه‌ای به فدراسیون کشتی ارسال کرد و حتی تهدید کرد که ممکن است مانع از حضور کشتی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شود اما در آن مقطع با حضور بنی تمیم در چین و انجام مذاکراتی با لالوویچ ماجرا ختم به خیر شد اما ظاهرا این مشکل موقتی رفع شده بود و همچنان به عنوان بحث اساسی و حتی مهم‌تر از انتخاب سرپرست برای اتحادیه جهانی دارای اهمیت است و حتما این سوال برای مسولان فدراسیون جهانی کشتی هم پیش آمده که فدراسیونی با آورده 400 میلیارد تومان چرا نتوانسته بدهی اتحادیه جهانی را پرداخت کند؟

هنوز رقم خیلی دقیقی از این بدهی وجود ندارد اما در مقطعی صحبت از 200 هزار فرانک و حالا هم از 100 هزار فرانک مطرح است اما این همه بدهی از کجا و چرا به وجود آمده است؟ چطور فدراسیونی که یکی از دستاوردهای مهمش تامین منابع مالی بوده نتوانسته پول اتحادیه جهانی را پرداخت کند؟ در تمام این سال‌ها آورده‌های چند صد میلیاردی فدراسیون کشتی در بوق و کرنا بوده اما حالا یک بدهی سنگین رو می‌شود. بدهی که حالا لالوویچ رسما اعلام می‌کند که بابت این بدهی کشتی ایران در خطر تعلیق قرار دارد و نیاز است که حتما مذاکره‌ای با مسولان فدراسیون کشتی ایران داشته باشد.

     

captcha
تازه ها
بیشتر