پرسپولیس / شناسه خبر: 98707 / تاریخ انتشار : 1398/2/30 12:51
|

خبرنگار اسپانیایی در تهران غافلگیر شد: ژاوی و این همه طرفدار ایرانی؟

هموطن ژاوی که برای پوشش بازی خداحافظی او به تهران آمده بود، از علاقه ایرانی‌ها به این بازیکن شگفت‌زده شده است.

خبرنگار اسپانیایی در تهران غافلگیر شد: ژاوی و این همه طرفدار ایرانی؟

 

خبرنگار اسپورت کاتالونیا که برای پوشش بازی خداحافظی ژاوی هرناندس به تهران آمده بود، گفته که این خداحافظی شور هواداران ایرانی را بیدار کرده است. در واقع بازی پرسپولیس و السد از همین خداحافظی اهمیت گرفته بود وگرنه که تیم قطری صعودش به مرحله‌ی یک‌هشتم را قطعی کرده و قرمزها هم در خانه‌ی پاختاکور حذف شدند.

البته که السد برای صدرنشینی هم می‌جنگید اما مهم‌تر از آن، خداحافظی یکی از محبوب‌ترین بازیکنان دنیای فوتبال بود که دست بر قضا میزبانی‌اش به آزادی رسید. در اهمیت بازی خداحافظی ژاوی همین بس که بدانیم حتی خبرنگار اسپورت کاتالونیا را هم به تهران کشاند.

یک روز پیش از بازی پرسپولیس و السد، آلبرت ماسنو برای تهیه گزارشی ویدیویی از آخرین روزهای بازیگری هافبک اسپانیایی این تیم به هتل اسپیناس پالاس رفت و آغازگر گزارشش این جمله بود: «بعد از 22 سال، دوران بازیگری ژاوی هرناندس در اینجا و در تهران به پایان می‌رسد. او آخرین بازی‌اش را پس از یک دوران فوق‌العاده به پایان خواهد رساند.»

و بعد با یادآوری سال‌های حضور این بازیکن در بارسلونا و محبوبیتش در ایران ادامه داد: «ژاوی پس از حضوری طولانی مدت در باشگاه بارسلونا و سپس السد، در ۳۹ سالگی به فوتبال خود پایان خواهد داد. این اتفاق شور و حال زیادی بین هواداران ایرانی او ایجاد کرده و آنها پشت درها در انتظار ژاوی هستند.» بعد از صحبت‌های ماسنو و در ادامه‌ی گزارشی که این خبرنگار اسپانیایی منتشر کرده، ژاوی از اتاق خود در هتل بیرون می‌آید و با هواداران ایرانی‌اش عکس یادگاری می‌گیرد.»

اسپورت که تنها رسانه اسپانیایی حاضر در تهران برای پوشش بازی خداحافظی ژاوی هرناندس است، به عنوان چاشنی این گزارش نوشته: پس از انجام ۱۰۴۲ بازی و ۲۰ فصل حضور حرفه‌ای، ژاوی از بازیگری فوتبال خداحافظی می‌کند. در دیداری از آخرین هفته مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا. او می‌خواهد در این دیدار خاص که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود حضور داشته باشد و انتظار می‌رود ۸۷ هزار تماشاگر که همیشه جو خیلی خاص در ورزشگاه ایجاد می‌کنند، به تماشای این دیدار بروند. ژاوی که قبلاً هم در این ورزشگاه بازی کرده و با حال و هوای آن آشنا است، ساعاتی قبل از بازی به خبرنگار تنها رسانه اسپانیایی که برای پوشش بازی خداحافظی او در تهران نماینده دارد، درباره جو ورزشگاه آزادی گفته: «خودت خواهی دید که اینجا چگونه است و موقع خداحافظی‌ام در تهران چه اتفاقی رخ می‌دهد. حیرت‌زده می‌شوی.»

در ادامه‌ی گزارش خبرنگار اسپورت آمده: «ژاوی در این بازی به دوران بازیگری‌اش پایان می‌دهد و خداحافظی می‌کند و از این به بعد به تعطیلات خواهد رفت تا آماده مربیگری در باشگاهی شود که اکنون در آن بازی می‌‌کند. در واقع ژاوی قرار است نیمه اول در زمین حضور داشته باشد و در نیمه دوم به عنوان به عنوان مربی ایفای نقش کند که این اولین آزمون او به عنوان مربی خواهد بود. مأموریتی که خیلی‌ها آن را سرآغاز یک دوره‌ی درخشان دیگر برای این بازیکن اسپانیایی می‌دانند.»

ژاوی دیگر بازی نمی‌کند و شایعه شده که یکی از هموطنان او جایش را در ترکیب السد خواهد گرفت. روزنامه الوطن قطر خبر داده که باشگاه السد بعد از ژاوی دنبال جانشینی مناسب برای اوست و برای همین با سانتی کاسورلا هافبک اسپانیایی سابق آرسنال که الان با پیراهن ویارئال در لالیگا بازی می‌کند، وارد مذاکره شده است اما آیا این هافبک 34 ساله هم حضور در لیگ ستارگان قطر را می‌پذیرد؟

 

11 – 270 – 220

 

captcha
تازه ها
بیشتر