ورزش ایران / شناسه خبر: 98680 / تاریخ انتشار : 1398/2/29 16:55
|

پایان کار تیم ۶ نفره بانوان تکواندو با یک نقره / حذف ولی‌نژاد در دور نخست

با شکست آخرین نماینده بانوان ایران در مسابقات جهانی تکواندو ، تیم شش نفره بانوان با یک مدال نقره به کار خود پایان داد

در آغاز پنجمین و آخرین روز از رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در منچستر انگلیس در حال برگزاری است، یلدا ولی‌نژاد در وزن ۶۲- با شکست در دور نخست حذف شد اما سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلوگرم به عنوان آخرین نماینده ایران در دور مقدماتی در مبارزه نخست برابر حریفی از اکوادور به برتری رسید.

یلدا ولی‌نژاد نماینده وزن ۶۲- کیلوگرم بانوان ایران در مبارزه نخست برابر کارولینا سانتسوس از برزیل رفت و در پایان با نتیجه ۳۹ بر ۱۹ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. به این ترتیب تیم ملی بانوان ایران با تک مدال نقره مهلا مون‌زاده و حذف ۵ تکواندوکار دیگر به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

ناهید کیانی، پریسا جوادی، یلدا ولی نژاد، کیمیا همتی و اکرم خدابنده دیگر نمایندگان ایران در بخش بانوان در این رقابت‌ها بودند که با شکست برابر رقبایشان از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

کسب نقره مهلا مومن زاده اگر موفقیت بزرگی است اما نمی‌تواند به تنهایی پوشش دهنده شکست و ناکامی 5 چهره دیگر تکواندوی بانوان ایران باشد. 5 چهره دیگری که توقع می‌رفت برخی از آن‌ها مثل اکرم خدابنده با غلبه بر رقبای خود حداقل تا نیمه نهایی می‌رسیدند. ظاهرا مهلا برای ایران همان کیمیا علیزاده است اما با این تفاوت که مدال مهلا در وزن المپیکی هم نیست و مشخص نیست که به المپیک برسد یا نه؟

به هر شکل این مسابقات در حالی شب گذشته به پایان رسید که اوزان المپیکی تکواندوی ایران چه در بخش مردن و چه در بخش بانوان با مشکل و سختی‌های زیادی روبرو شدند. مشکلاتی در روزهای آینده شاید کارشناسان در این باره حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشند.

4

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر