ورزش ایران / شناسه خبر: 98669 / تاریخ انتشار : 1398/2/29 16:12
|
برای اعزام وزنه‌برداران جوان به فیجی معطل بلیط هستیم

سرپرست وزنه‌برداری:نیاز باشد ترکیب فدراسیون را تغییر می‌دهیم

سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری تاکید دارد برای برپایی مجمعی بی حاشیه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند،بنابراین برای آرامش بیشتر اگر نیاز باشد مثل کشتی ترکیب فدراسیون نیز بزودی دستخوش تغییر می شود.

رضاعباسپور - بعد از اتمام دوره 4 ساله ریاست علی مرادی در فدراسیون وزنه‌برداری، علیرضا خسروی از سوی وزرات ورزش و جوانان به عنوان سرپرست جدید این مجموعه از وزیر ورزش حکم گرفت تا با حضور در این فدراسیون المپیکی شرایطی عادلانه، برابر و بدون تنش را برای برگزاری مجمع آتی انتخاباتی فدراسیون فراهم کند. البته خسروی در مدتی که سکان هدایت مدیریتی وزنه‌برداری را در دست گرفته است، فضای نسبتا آرامی را در این مجموعه برای برگزاری مجمع فراهم کرده است. اما استمرار این شرایط آرام در ادامه راه، نیازمند انجام تغییر و تحولاتی در بدنه اصلی فدراسیون وزنه‌برداری است. موضوعی مهم و کلیدی که مورد تایید سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری نیز است.

علیرضاخسروی، سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری در خصوص فضای کنونی این مجموعه، می‌گوید:« خدا را شکر از روزی که من به عنوان خدمتگذار ورزش ایران قبول کردم تا زمان برگزاری مجمع در خدمت عزیزان و اهالی قابل احترام و دوست داشتنی وزنه‌برداری ایران باشم، تمام سعی و تلاشم این بوده که شرایط و فضایی آرام را در این مجموعه با کمک و همراهی خود عزیزان و زحمتکشان وزنه‌برداری ایران فراهم کنیم تا فضای وزنه‌برداری برای برگزاری مجمعی آرام و بدور از هرگونه تنش و التهابی مهیا شود. به هرحال من با خانواده ورزش و وزنه‌برداری بیگانه نیستم و خب طی سالهای زیادی که در وزارت ورزش و جوانان مشغول خدمت به اهالی ورزش کشور و قهرمانان بودم، به خوبی با فراز و فرودهای موجود در مجموعه‌های ورزشی و فدراسیون‌های ورزش کشور آشنا هستم. حالا هم که اینجا در فدراسیون  چندروزی را میهمان عزیزان و خانواده بزرگ وزنه‌برداری هستم، سعی می‌کنم طوری حرکت کنم که یادگاری‌های خوبی از من در ذهن دوستان و قهرمانان وزنه‌برداری ایران باقی بماند. به هرحال امیدوارم که بتوانم شرایط را طوری برای مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری مهیا کنم که در نهایت همه چیز مورد وثوق و تایید عزیزان و اهالی این رشته پرافتخار ورزشی باشد.»

خسروی در پاسخ به این سوال که آیا شما هم مثل فدراسیون کشتی که با سرپرست اداره می‌شود در پست‌های تاثیرگذار و کلیدی وزنه‌برداری مثل نایب رییسی، دبیرکلی، کمیته مربیان، داوران و روابط عمومی احتمالا تغییر و تحولاتی دارید یا خیر تاکید می‌کند:«ببینید براساس قانون این اختیار به بنده داده شده که اگر جایی احساس کنم نیازمند تغییر و تحول است به سرعت و بدون وقفه آنجا تغییرات مورد نیاز را انجام داده و در دستور کار قرار دهم. به همین دلیل همانطوریکه عرض کردم، هرکجا که نیاز باشد و احساس کنم که بایدآنجا تغییراتی داشته باشیم تا آرامش موجود برای برگزاری مجمعی پاک و عادلانه استمرار داشته باشد، شک نکنید که حتما در آن پست و کمیته به سرعت تغییراتی را در دستور کار خود قرار خواهیم داد. اما یک چیز را هم نباید فراموش کنیم که شرایط، فضا و ماهیت فدراسیون کشتی با فدراسیون وزنه‌برداری تفاوت‌های زیادی دارد. بنابراین خیلی نمی‌شود تغییرات ایجاد شده در این دو فدراسیون را با هم قیاس کرد. ولی همانطوریکه قول دادم تردید نداشته باشید که من اشراف کامل به وضعیت موجود فدراسیون دارم و مطمئنا بزودی جاهای که نیاز باشد تغییراتی را هم در بدنه اصلی و اداری فدراسیون  خواهیم داشت.»

سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری بابیان اینکه خوشحال است از اینکه رایزنی‌های انجام شده برای تامین اعتبار مورد نیاز به جهت اعزام تیم وزنه‌برداری جوانان به رقابت‌های جهانی 2019 فیجی جواب داد و فدراسیون امروز مشکلی از بابت هزینه‌های اعزام تیم به رقابت‌های جهانی ندارد صحبتش را اینگونه تکمیل می‌کند:« خداراشکر کمبود اعتبار فدراسیون برای پشتیبانی و حمایت از اعزام تیم  پرامید وزنه‌برداری جوانان به رقابت‌های جهانی 2019 فیجی با رایزنی‌هایی که انجام دادیم و حمایت همیشگی وزارت ورزش و جوانان الحمدالله حل شده و مشکلی از این بابت نداریم. از نظر ویزا هم چون ما برای ورود به کشور فیجی مشکلی از بابت ویزا نداریم و بچه‌ها می‌توانند پس از حضور در فرودگاه مقصد ویزای بدو ورود دریافت کنند از این نظر هم هیچ گونه مشکلی برای حضور وزنه‌برداران جوان کشورمان به رقابت‌های جهانی فیجی نخواهیم داشت. تنها گیری که این وسط برای رفتن بچه‌ها به رقابت‌های جهانی وجود دارد، بحث مربوط به بلیط رفت و برگشت کاروان وزنه‌برداری جوانان به کشور فیجی به علت بدی مسیر و بعد مسافتی است که وجود دارد. ضمن اینکه پروسه تهیه بلیط هواپیما هم برای سفر به فیجی خودش پروسه عجیب و غریبی است و خیلی سخت این بلیط را می‌شود در شرکت‌های هواپیمایی تهیه کرد. البته دوستانم در فدراسیون خیلی سخت و به صورت شبانه‌روزی بدنبال تهیه بلیط سفر بچه‌های جوان وزنه‌برداری به رقابت‌های جهانی فیجی هستند. امیدوارم که در نهایت تلاش حمایتی و دست جمعی همه دوستان از وزارت ورزش گرفته تا تک تک عزیزان زحمتکش فدراسیون که پی‌گیر این موضوع هستند نتیجه بدهد و ما شرمنده ستاره‌های آینده‌ساز وزنه‌برداری ایران نشویم. زیرا ماهم مطمئنیم که این تیم مستعد و آینده دار جوان وزنه‌برداری اگر به مسابقات اعزام شود حتما دست پر و سربلند به ایران عزیز بر می‌گردد.»

5

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر