فوتبال ایران / شناسه خبر: 98650 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 18:53
|
پرسپولیس کجا از داوری سود برد؟

امید عالیشاه: بی پول بودیم، تحمل کردیم، قهرمان شدیم

امید عالیشاه صبر و تحمل بازیکنان در اوضاع بی پولی پرسپولیس را یکی از مهم ترین دلایل قهرمانی این تیم می داند. عالیشاه در عین حال به نقش هواداران هم اشاره کرده است.

حمیدرضا عرب/امید عالیشاه سومین قهرمانی پی در پی پرسپولیس در لیگ برتر را حاصل صبرو تحمل هم تیمی هایش می‌داند. به گفته عالیشاه بازیکنان این تیم هم همواره درگیر مشکلات مالی بودند اما برای رسیدن به هدفی بزرگ تر دم نزدند تا هواداران تیم شان از یک قهرمانی دیگر محروم نکنند. حالا قهرمانی سه باره با پرسپولیس در کارنامه بسیاری از بازیکنان این تیم نقش بسته است و امید ه این افتخار را بسیار مهم وبزرگ می‌داند. هافبک-مهاجم بی حاشیه باشگاه پرسپولیس پیرامون مباحث داوری هم حرف هایی به زبان آورده است. او بر این باور است که برای کاستن از حاشیه های داوری، حتما باید از سیستم وی.ای.آر استفاده شود تا شاید بسیاری از حاشیه ها فروکش کند و جامعه داوری متهم به جانب داری از تیم خاصی نشود.

شما درشرایطی دوباره قهرمان لیگ شدید که به نظر می‌رسد روزهای سختی را تجربه کرده اید.

همین طور است. ماه های پرفراز و نشیبی را سپری کردیم. ما در مقطعی از کمبود نفرات رنج می‌بردیم. زمانی که فقط 13،14 بازیکن داشتیم درگیرلیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بودیم. طبیعتا پیشروی در چنین شرایطی سخت ودشوار است اما ما دم نزدیم و با همان ابزاری که در اختیار داشتیم سعی کردیم به نتایج دلخواه برسیم که خداراشکر همان شد که می‌خواستیم. ما در فصلی که کمبود نفرات داشتیم تا فینال لیگ قهرمانان آسیا بالا رفتیم و چند ماه بعد از آن برای سومین بار قهرمان لیگ شدیم. کار خیلی سختی بود که ما انجام دادیم؛ خیلی سخت.

چه فضایی در یک تیم باید حاکم باشد که با وجود این حجم ازکاستی ها به موفقیت های پی در پی برسد. همان طور که گفتی با وجود کمبود بازیکن تا فینال آسیا رفتید ودر حالی که درگیر رقابت های داخلی هم بودید سومین قهرمانی را هم به چنگ آوردید.

نکته ای که نباید از یاد ببرید این است که با وجود کاستی هایی که وجود داشت و از نقل وانتقالات محروم بودیم اما استخوان بندی تیم ما حفظ شده بود. ما تعداد مشخصی بازیکن داشتیم که در همه رقابت ها حاضر می‌شدند و بار سنگینی که روی دوش شان گذاشته شده بود را جلو می‌بردند. خب، خیلی عوامل مثبت و تاثیر گذار در داخل تیم بوده که چنین موفقیت هایی به دست آمده اما من می‌خواهم یکی از آن ها را برای‌تان مثال بزنم. در این مدت که ما درگیر رقابت های گوناگون بودیم، هواداران خیلی پشت ما بودند. ما وقتی در سرما و گرما به ورزشگاه ها می‌رفتیم و هواداران را می‌دیدیم که با عشق آمده اند وما را تشویق می‌کنند بیشتر نیرو می‌گرفتیم و همه مشکلاتی که داشتیم را از یاد می‌بردیم. هواداران باعث می‌شدند تا تلاش ما مضاعف شود.

درعین حال مشکلات مالی هم بود، درست است؟

بله، دقیقا. ما مشکلات مالی کم نداشتیم اما حقیقت این است که به خاطر همین هواداران تحمل کردیم. می‌دانستیم که باشگاه پرسپولیس بالاخره دستمزد های ما را می‌دهد، برای همین موفقیت را فدای خیلی چیزها نکردیم. ما اصلا به این فکر نمی‌کردیم که دریافتی داریم یا نداریم. فقط فکر ما این بود که با تیم موفق شویم که خدا را شکر آخرش دوباره خوب تمام شد و ما برای سومین بار قهرمان لیگ برترشدیم.

یعنی این قهرمانی ها نتیجه تحمل شما است؟

ببینید ما روزهای سخت در لیگ کم نداشتیم. تیم ما هم مشکل مالی داشت و هنوز هم دارد. می‌توانید درباره این موضوع تحقیق کنید اما اجازه ندادیم بی پولی به پرسپولیس لطمه بزند ونتایج تحت الشعاع قرار بگیرد. فکر می‌کنم جواب این همه صبر و شکیبایی را هم گرفتیم.

در هفته های آخر لیگ اعتراض ها به داوری به نقطه اوج رسید و جریانی هم می‌کوشید که قهرمانی شما را به مسائل داوری ارتباط دهد.

من ترجیح می‌دهم درباره داوران حرفی نزنم اما اگر بخواهم مختصر و مفید به این سوال پاسخ بدهم باید بگویم که داوران هم انسان هستند و انسان هم خطا می‌کند.

اما شاید بیش از همه این استقلالی‌ها بودند که نسبت به قهرمانی شما موضع گرفتند و آن را حاصل اشتباه های داوری دانستند.

من برای هواداران تیم رقیب احترام قائلم اما سوالی که می‌توانم مطرح کنم و منتظر پاسخش هم هستم این است که ما کجا از داوری سود بردیم؟ اگر داوری سهوا به نفع ما گرفته مطمئن باشید به نفع دیگر تیم ها هم سوت زده است. شما اگر تمام بازی هایی که این فصل انجام شد را بررسی کنید حتما به این نتیجه خواهید رسید که اشتباه های داوری برای همه یکسان بوده است. ضمن اینکه اگر اشتباه های داوری تا این اندازه فوتبال ایران را تحت الشعاع قرار می‌دهد پیشنهاد می‌کنم که همه ورزشگاه ها را به سیستم وی‌.ای. آر مجهز کنند تا این همه حرف و حدیث پیش نیاید. شما اگر بهترین داوران دنیا را هم به لیگ ایران بیاورید حتما اشتباه هایی از آن ها خواهید دید. اما اگر بخواهیم این اشتباه ها به حداقل برسد باید حتما از سیستم وی.ای.آر استفاده کنیم تا حرف و حدیث ها کمتر شود.

واینکه فصل بعد هم تو را در پرسپولیس خواهیم دید؟

قطعا. من قرارداد دارم و با قدرت تمرین می‌کنم تا فصل بهتری را رقم بزنم. یک سال دیگر از قراردادم با پرسپولیس مانده و با قدرت به لیگ برمی‌گردم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر