فوتبال ایران / شناسه خبر: 98645 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 17:30
|
یک اتفاق تاریخی با امید یا ادامه راه در لیگ؟

یحیی در ۲ راهی امید و آسیا

حالا که پدیده مشهد در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفته، یحیی گل‌محمدی دوست دارد بماند تا در آسیا هم خودی نشان دهد. گل‌محمدی برای ماندن در پدیده تصمیم نهایی‌اش را گرفته بود اما مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال به او پیشنهاد جالبی داد که باعث شد در دو راهی قرار بگیرد. تاج در مذاکره‌ای که با گل‌محمدی برای حضور در تیم امید داشت، به او گفت همه امکانات در اختیارش خواهد بود و برای انتخاب دستیارانش هم اطمینان خاطر خواهد داشت. با این شرایط یحیی گل‌محمدی حالا مانده که کدام را انتخاب کند. افتخارآفرینی با پدیده در آسیا به عنوان اولین نماینده خراسان در این رقابت‌های مهم و حساس یا تاریخ‌سازی با تیم امید و شکستن طلسم طولانی‌مدت برای حضور در المپیک.

 

خیلی وقت است که خبر می‌رسد یحیی گل‌محمدی گزینه اصلی هدایت تیم فوتبال امید ایران است اما هر بار این خبر توسط خود گل‌محمدی تکذیب شد. آنقدر تکذیب‌ها زیاد بود که همه باور کردند گل‌محمدی قرار نیست به تیم امید برود. برای همین نام‌های دیگری چون مهدی تارتار مطرح شد. نکته جالب این است که تارتار هم برای رسیدن به تیم امید ابراز علاقه کرد اما ظاهرا جای دیگر توافق صورت گرفته بود. جایی که معلوم نبود باید باور کرد یا نه.

یحیی گل‌محمدی سرمربی پدیده مشهد، در مصاحبه‌های اخیرش از توافق با باشگاه و ماندن در این تیم صحبت کرده بود. او هم قبل از بازی آخر تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز و هم بعد از آن، گفته بود جلسه خوبی با مسئولان باشگاه پدیده داشت و قرار است به زودی قراردادش را تمدید کند. گل‌محمدی ظاهرا از الان تیمش را آسیایی می‌داند. این در حالی است که هنوز مشخص نیست برنده بازی سپاهان و پرسپولیس بتوانند از پس شگفتی‌ساز جام حذفی برآیند یا نه. چراکه اگر داماش گیلانیان بتواند قهرمانی را از آن خود کند، پدیده راهی آسیا نخواهد شد.

به هر حال، گل‌محمدی به امید اینکه پدیده فصل آینده در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهد داشت، دوست دارد در این تیم بماند و کار ناتمامش را به پایان برساند. اینکه با این تیم مشهدی که حالا محبوبیت زیادی در بین هواداران خراسانی به دست آورده، در آسیا هم خودی نشان دهد. نکته مهم در مورد پدیده مشهد این است که با تغییر مالکیت باشگاه، شرایط هم تغییر کرده و تیم این روزها در آرامش کامل است. گل‌محمدی می‌داند با مالک جدید، شرایط بهتر هم پیش خواهد رفت. به همین دلیل تمایل دارد در پدیده مشهد بماند و حتی در این زمینه صحبت‌های خوبی هم انجام شد که قرار بود بر اساس آن مذاکره‌ها، به زودی قراردادش رسما تمدید شود.

اما قبل از اینکه تمدید قرارداد پیش بیاید، بحث تیم امید جدی‌تر شد. مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال با توجه به موفقیت یحیی گل‌محمدی در پدیده و البته کار کردن با بازیکنان جوان، در تلاش است تا او را به عنوان سرمربی جدید تیم امید انتخاب کند. تاج با گل‌محمدی هم مذاکرات خوبی داشت و حتی به او قول داد در چینش دستیارانش اختیار تام دارد و هر مربی که بخواهد می‌تواند انتخاب کند اما سرمربی پدیده مشهد، با وجود این مساله هنوز پاسخ نهایی‌اش را به این پیشنهاد نداده. گل‌محمدی به تاج گفته باید در مورد حضور در تیم امید یا ماندن در پدیده با خانواده و البته با باشگاه پدیده مشهد صحبت کند. تاج هم بحث خانواده را به خود گل‌محمدی سپرد اما خودش تصمیم دارد با مسئولان باشگاه پدیده مشهد صحبت کند.

گفته می‌شود مهدی تاج قرار است در صورتی که یحیی گل‌محمدی موافقت خانواده‌اش را برای حضور در تیم امید بگیرد، شخصا با مدیران باشگاه پدیده مشهد صحبت کند تا برای این انتقال رضایت قلبی داشته باشند. گل‌محمدی قراردادی با پدیده مشهد برای فصل آینده ندارد و فقط مذاکرات صورت گرفته بود اما تاج می‌خواهد رضایت قلبی مسئولان این باشگاه را بگیرد تا کار با شرایط و آرامش بهتری شروع شود.

با این شرایط یحیی گل‌محمدی می‌داند در صورت حضور در تیم امید، حمایت خوبی از سوی تاج خواهد داشت. چراکه رییس فدراسیون فوتبال حتی حاضر شده با مسئولان باشگاه پدیده صحبت کند تا او با آرامش کارش را استارت بزند. با این وضعیت، یحیی گل‌محمدی در دو راهی عجیبی قرار گرفته. از یک طرف تیم امید ایران قرار دارد که می‌تواند در آنجا یک کار تاریخی انجام دهد و بعد از نزدیک 50 سال، این تیم را راهی المپیک کند، از طرف دیگر هم پدیده مشهد قرار گرفته که این روزها آرامش خوبی هم به لحاظ مالی و حمایت مدیریت دارد و می‌تواند در اولین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا خودی نشان دهد. این دو راهی باعث شده گل‌محمدی، مشورت با خانواده را بهانه کند تا زمان بخرد و بیشتر فکر کند. حالا باید منتظر ماند و دید نتیجه این فکر کردن چه می‌شود. گل‌محمدی در مشهد می‌ماند یا اینکه به تیم امید می‌رود تا یک اتفاق تاریخی را رقم بزند.

2

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر