فوتبال ایران / شناسه خبر: 98636 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 16:20
|
لیگ 24 تیمه با 46 هفته بازی با طارمیجور در می آید؟

سایت انگلیسی: هادرسفیلد با زلاتان ایرانی توافق کرد

یورک شایر اسپورت در گزارشی به شایعات نقل و انتقالاتی در تابستان پرداخته و در بخشی از گزارش خود آورده است که باشگاه هادرسفیلد با مهدی طارمی به عنوان زلاتان ایبراهیموویچ ایرانی به توافق دست یافته است!

با اینکه ظاهرا مهدی طارمی فصل جالبی را در قطر پشت سر نگذاشته اما طی چند روز اخیر مدام درباره پینشهادهای اروپایی‌اش صحبت می شود.بعد از اینکه خبر رسید برخی باشگاه‌های ترکیه ای مثل فنرباغچه و بشیکتاش این مهاجم را می‌خواهند و البته پیشنهادهایی هم از دیناموکیف اوکراین و خنک بلژیک به دست او رسیده بود،حالا خبر پیشنهاد انگلیسی به این مهاجم می تواند جذاب‌تر باشد و طارمی را به سوی یک انتقال هیجان انگیزتر بکشاند.

مهاجم سابق پرسپولیس که سابقه دو عنوان آقای گلی را در لیگ برتر در کارنامه دارد، اولین تجربه خود در فوتبال خارج از ایران را با پوشیدن پیراهن الغرافه قطر به مدت یک فصل و نیم پشت سر گذاشت. هر چند او در نهایت از این انتقال رضایت لازم را نداشت و گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص آینده او مطرح شده، اما اکنون جدی‌ترین پیشنهاد برای این بازیکن حضور در لیگ چمپیونشیپ انگلیس و تیم تازه سقوط کرده هادرسفیلد است.

طی ماه‌های اخیر و با توجه به هجمه‌ای که علیه این بازیکن از سوی کارشناسان و پیشکسوتان الغرافه شکل گرفته بود، کاملا قابل پیش بینی بود که راه طارمی و این باشگاه در پایان فصل از یکدیگر جدا خواهد شد. از الریان قطر به عنوان جدی‌ترین گزینه برای مهدی طارمی یاد می‌شد اما جالب اینجاست که این بازیکن به هیچ عنوان تمایل به ادامه حضور در لیگ ستارگان قطر را ندارد.

مهاجم تیم ملی ایران طی این مدت همواره از لیگ قطر به دلیل نداشتن چالش هیجان انگیز، فقر تماشاگر، شرایط تمرینی نامناسب و ... گلایه داشته و این مساله باعث شده بود تا علیرغم پیشنهاد مالی مناسب از سوی الریان، او اعلام کند در صورتی که پیشنهاد مناسبی از اروپا به ویژه انگلیس نصیبش نشود، احتمال بازگشت به ایران زیاد خواهد بود.

طارمی در این مدت از لیگ یونان، بلژیک، هلند و سوئد پیشنهاداتی داشته و مدیربرنامه او مذاکراتی نیز با برخی تیم‌های انگلیسی داشته است که اکنون از هادرسفیلد به عنوان گزینه احتمالی حضورش در چمپیونشیپ یاد می‌شود.

 اتفاقی که در رسانه‌ها نیز پوشش داده‌ شده است؛
یورک شایر اسپورت  در گزارشی به شایعات نقل و انتقالاتی در تابستان پرداخته و در بخشی از گزارش خود آورده است که باشگاه هادرسفیلد با مهدی طارمی به عنوان زلاتان ایبراهیموویچ ایرانی به توافق دست یافته است!

نکته جالب توجه این گزارش اینجاست که از مهاجم ایرانی به عنوان زلاتان ایبراهیموویچ یاد شده است.

تلگراف نیز در گزارشی به موضوع انتقال احتمالی مهدی طارمی، مهاجم ملی پوش ایرانی تیم الغرافه که به پایان قراردادش با این باشگاه رسیده به این تیم انگلیسی پرداخته است. در حال حاضر سعید عزت اللهی، کریم انصاریفرد و علیرضا جهانبخش سه بازیکن ایرانی فعال در انگلیس هستند.

هادرسفیلد در فصل جاری لیگ برتر انگلیس که با قهرمانی منچسترسیتی خاتمه یافت، در انتهای جدول قرار گرفت و بار دیگر به دسته پایین‌تر (چمپیونشیپ) سقوط کرده است. سرمربی این تیم یان زیورت آلمانی است که این باشگاه با قدمت 110 ساله را در پایان فصل هدایت کرده و به موفقیتی دست نیافت. آنها فصل گذشته برای اولین بار به لیگ برتر صعود کردند و با تنها سه پیروزی طی 38 بازی در قعر جدول به کار خود پایان دادند تا بازگشتی زودهنگام به دسته پایین‌تر داشته باشند. آنها طی این فصل دو بار ولورهمپتون را شکست دادند و پیروزی دیگر آنها مربوط به دیدار با فولام بود.

حالا بحث انتقال اروپایی مهدی طارمی در شرایطی اوج گرفته است که شایعه بازگشت او به فوتبال ایران و پرسپولیس هم شنیده می شود.البته طارمی تجربه خوبی از انتقال به تیم های اروپایی ندارد و یادمان نرفته چطور بعد از امضای قرارداد با ریزه اسپور ترکیه خیلی زد به پرسپولیس برگشت و باعث محرومیت باشگاهش شد.

طارمی البته باد بداند بازی کردن در چمپیونشیپ هم بسیار دشوار خواهد بود و باید از تجربیات دژاگه، عزت اللهی و انصاری فرد که فرصت کمی برای بازی در تیم‌هایشان در این لیگ به دست آوردند استفاده کند.در این لیگ 24 تیم مطرح و سطح بالا حضور دارند  و مسابقاتش 46 هفته طول می کشد که موفقیت در این لیگ و تیم های حاضر در آن حداقل برای فوتبالیست های آسیایی  و بویژه مهدی طارمی فوق العاده دشوار به نظر می رسد.

3-670

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر