فوتبال ایران / شناسه خبر: 98621 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 11:35
|
دخالتی در خداحافظی رحمتی ندارم

نامداری: کلین شیت استقلال با درخشش حسینی بود

اشکان نامداری اعتقاد دارد که نباید در اهداف مهدی رحمتی دخالت کند. نامداری بر این باور است که رحمتی هنوز می تواند در استقلال دروازه‌بان باشد.

مهدیه دریابیگی/ استقلال در فصل هجدهم نه در لیگ برتر موفق بود، نه در جام حذفی و نه در بازی‌های آسیایی اما در لابه لای این همه ناکامی یک رکورد به نام استقلالی‌ها ثبت شد آن هم رکورد بهترین دفاع در کل ادوار لیگ برتر با 13 گل خورده. به طور حتم این عنوان محصول کار دفاعی به همراه دروازه‌بانان استقلال است. در این میان نقش پژمان منتظری هم پر رنگ بوده. حالا در روزگاری که پرچم افتخار دست رقیب استقلال است و سه سالی است جام از خانه پرسپولیس جابه‌جا نشده، استقلالی‌ها به لطف همین عناوین است که شاید بتوانند جلوی هواداران سر خود را بالا گرفته و حرفی برای گفتن داشته باشند. عنوانی که اشکان نامداری مربی دروازه‌بانان استقلال مدعی است فصل بعد توسط خود استقلالی‌ها شکسته می‌شود و سر از باشگاه دیگر در نمی‌آورد.هواداران توقع قهرمانی داشتند اما باز هم میسر نشد و استقلال به مقام سومی اکتفا کرد!

 ما خودمان هم توقع قهرمانی داشتیم اما نشد. یک جاهایی خودمان اشتباه کردیم و یک جایی هم به هر حال به خاطر عواملی مثل داوری لطمه خوردیم اما هر چه که بود، جام از دست ما پرید.

بعضی‌ها معتقدند اگر در بازی قبلی استقلال کمک داور چنین اشتباهی نمی‌کرد شاید در بازی آخر اتفاقات دیگری رقم می‌خورد.

 نمی‌خواهم بگویم قصدی در کار بود اما در بازی با نفت ما ضربه زیادی از داور خوردیم. نمی‌خواهم بگویم اگر داور گل ما را مردود نمی‌کرد قهرمان می‌شدیم اما تنور لیگ در بازی آخر داغ می‌ماند و اینقدر همه چیز مسجل نمی‌شد.

خیلی‌ها معتقدند که قهرمانی در بازی دربی از دست استقلال پرید.

 کاملا موافقم، حتی اگر ما در بازی دربی می‌توانستیم مساوی هم بگیریم، قهرمان بودیم. ضمن اینکه بازی سایپا هم بی‌تاثیر نبود و حتی بازی با پدیده که ما سر بزنگاه باختیم.


این روزها چنددستگی در استقلال به وجود آمده است، شاید دلیل اصلی ناکامی‌های مکرر این تیم همین چنددستگی باشد.

 من قبول ندارم. در تیم ما چنددستگی اصلا وجود ندارد.

خسرو خداحافظی کرد، برداشت شما از این تصمیم او چیست؟ به نظرتان او به موقع تصمیم به چنین کاری گرفت؟

 خسرو حیدری از نظر بدنی شرایط خوبی داشت. تصمیم سختی بود اما به نظر من خسرو حیدری به موقع تصمیم به خداحافظی گرفت. او فکر کرده که بهتر است در اوج خداحافظی کند. این تصمیم خسرو به موقع بود و قابل احترام.

گفته می‌شود خسرو حیدری فصل بعد یکی از مربیان استقلال خواهد بود.

 خود خسرو گفت عجله‌ای برای این کار ندارد. برای مربیگری باید یکسری مراحل را طی کرد. بعید می‌دانم دوره و کلاس‌های مربیگری را حیدری پشت سر گذاشته باشد، ضمن اینکه حیدری بازیکن باهوشی است و درست تصمیم می‌گیرد. این را هم بگویم که ما از افراد سالم استقبال می‌کنیم. خوب است چنین افرادی وارد عرصه مربیگری شوند.

با خداحافظی خسرو از استقلال، گفته می‌شود بهتر است رحمتی هم خداحافظی کند، نظر شما چیست؟

 من در این مورد دخالتی نمی‌کنم. مهدی رحمتی از نظر بدنی آماده است. رحمتی از نظر روحی و روانی آماده باشد، خوب تمرین می‌کند و مشکلی ندارد.
استقلال عنوان بهترین خط دفاع لیگ را از آن خود کرد.

نظرتان درباره دروازه بان های استقلال چیست؟

 645 روز است که مربی استقلال هستم. در این مدت دو سالی که در این تیم هستم چهار دروازه‌‌بان آماده در این تیم حضور داشتند. رحمتی بزرگ بوده و همچنان بزرگ می‌ماند. حسینی دروازه‌بان بزرگ و آینده‌داری است. عرشیا بابازاده هم خوب بود و آینده‌دار و دروازه‌بان چهار ما هم دروازه‌بان خوبی است. با چنین گلرهایی ما رکورد کلین‌شیت داشتیم. 1000 دقیقه گل نخوردیم و با 13 گل خورده رکورد بهترین خط دفاع لیگ را از آن خود کردیم. فصل پیش کلین‌شیت استقلال با درخشش حسینی بود و در این فصل هم 19 کلین‌شیت داشتیم که به لطف دروازه‌بانان خوب اتفاق افتاد. اطمینان داشته باشید این رکورد در استقلال می‌ماند و توسط بچه‌های ما جابه‌جا می‌شود.

این موفقیت را حاصل چه چیز می‌دانید؟

 اصل توانایی بچه‌های تیم. شما گفتید چنددستگی من قبول نکردم چون که در تیم ما احترام وجود دارد. رحمتی هیچ کجا دری را جلوتر از من باز نکرد و حسینی هیچ گاه جلوتر از رحمتی حرکت نکرد. آنها در تمام مدت لیگ به من لطف داشتند و برایم پیام تشکر گذاشتند که از لطفشان متشکرم. در روزهایی که من بدون هیچ سر و صدایی کار خودم را انجام می‌دادم افراد زیادی به من قوت قلب می‌دادند که یکی از آنها وحید طالب‌لو بود. از وحید هم تشکر می‌کنم.

با توجه به چالش‌هایی که بعد از دربی برای رحمتی به وجود آمد و جایگاهش را در تیم از دست داد فکر می‌کنید او برای فصل بعد در استقلال بماند  یا به دلیل اتمام قراردادش از این تیم جدا می‌شود؟

 بعید می‌دانم چالش‌هایی که در تیم ایجاد شد در تصمیمات مدیریت باشگاه تاثیرگذار باشد. البته این بحث‌ها در حیطه کاری من نیست و نمی‌توانم نظر قطعی در این مورد بدهم.

استقلال در هر سه جام ناکام ماند. به نظر می‌رسد تیم استقلال برای حضور در امارات و بازی مقابل العین هیچ انگیزه‌ای ندارد و همین نکته شاید باعث شود نتیجه بدی در امارات بگیرید. 

برای استقلال بازی تشریفاتی معنایی ندارد. همیشه هواداران از ما توقع دارند. این اطمینان را به هواداران می‌دهم که با تمام وجود به امارات برویم و با دست پر برگردیم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر