ورزش ایران / شناسه خبر: 98601 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 15:52
|

ماجرای عجیب نامه هیات‌های کشتی به وزارت ورزش / از جعل تا سوء استفاده

کشتی تا رئیس خود را نشناسد روی آرامش را به خود نمی بیند. این را باید از حال و هوای این روزهایش متوجه شد. از تخریب یکدیگر توسط کاندیداها گرفته تا انتشار نامه ای که ظاهرا برخی از امضاهایش جعلی بوده

انتشار یک نامه از سوی هیات‌های کشتی به محمد رضا داورزنی بسیار جنجال برانگیز شده است. نامه‌ای که بعد از انتشارش با واکنش‌های زیادی از سوی هیات‌های کشتی مواجه شد و بحث‌های زیادی درباره واقعی بودن آن مطرح شد. ظاهرا سید حسین مرعشیان رئیس هیات کشتی خوزستان با برخی از هیات‌های کشتی تماس می‌گیرد و از تعویق احتمالی انتخابات ابراز گلایه می‌کند و مدعی می‌شود که باید با وزارت ورزش و جوانان در این باره نامه نگاری انجام شود. بعد به همین بهانه به روسای هیات‌ها اعلام می‌کند که نامه‌ای را به وزارت ورزش می‌فرستند تا شرایط را برای برگزاری زودهنگام انتخابات فراهم کند. چهره‌های سرشناس امضا کننده این نامه هم مسعود ریاضی، علی اکبر وظیفه‌خواه، اصغر ثمربخش، جمشید خیرآبادی و سید حسین مرعشیان هستند که به جز خیرآبادی که بعد از رفتن خادم رئیس هیات کشتی کردستان شد، بقیه از دوستان نزدیک رسول خادم در دوره حضورش به عنوان رئیس فدراسیون هستند.

این نامه نوشته شد و با امضای 20 نفر از روسای هیات‌ها به وزارت ورزش و جوانان هم ارسال شد اما بعد از انتشار نامه بحث‌هایی مطرح شد که در نوع خود بسیار عجیب و باور نکردنی بود. برخی از هیات‌ها بعد از انتشار نامه متوجه می‌شوند که این نامه بندهای دوم و سومی هم داشته که آن‌ها بی خبر بودند.

در بند دوم این نامه روسای هیات‌ها خواهان تذکر وزارت ورزش و جوانان به سرپرست فدراسیون کشتی به دلیل ایجاد تغییرات در فدراسیون می‌شوند و مدعی می‌شوند که این تغییرات ممکن است در سطح بین الملل برای کشتی ایران هزینه داشته باشد. 

در بند سوم این نامه هم آمده که از این پس سرپرست فدراسیون برای ایجاد تغییرات در مجموعه فدراسیون باید با روسای هیات‌ها هماهنگ کند!

دو بندی که برخی از هیات‌ها به هیچ عنوان با آن موافق نبودند و در همین راستا هم روسای هیات‌های بوشهر و ایلام مصاحبه کردند و مدعی شدند که چنین نامه‌ای را قبول ندارند و از اعتماد آن‌ها سوءاستفاده شده است اما این تمام ماجراهای این نامه نیست. در بخش‌های دیگر از این نامه امضای برخی از افراد در زیر نامه آمده که یا امضای آن‌ها جعلی بوده و یا این‌که سرپرست هیات بودند و حق امضا نداشتند و یا این‌که افراد بی ربط به مجمع فدراسیون کشتی زیر این نامه را امضا کرده‌‌اند! به طور شنیده شده که یکی از مسولان منطقه آزاد اروند هم زیر این نامه را امضا کرده است!

این همه داستان و جنجال بر سر یک نامه؟ چه کسی از این وضعیت سود می‌برد؟ با آمدن سرپرست جدید و ایجاد تغییرات جدید منافع چه کسی در فدراسیون به خطر افتاده است که کار به امضای نامه و جمع کردن طومار رسیده است؟ این سوال‌ها به یک جواب نیاز دارد اما چه کسی می‌تواند جواب این سوال‌ها را بدهد؟

حیدرزاده: من تاکید کردم فقط نامه برای انتخابات را امضا می‌کنم / سرپرست با تائید مجمع انتخاب شده است

رئیس هیات کشتی ایلام از دیگر امضا کنندگان نامه ارسالی به وزارت ورزش و جوانان است اما او هم می‌گوید چیز دیگری به او گفتند ولی یک چیز دیگر در نامه نوشتند! ارسال یک نامه به وزارت ورزش و جوانان با امضای روسای هیات‌های کشتی به یک جنجال بزرگ تبدیل شده است. بعد از انشتار این نامه حالا برخی از امضا کنندگان مدعی هستند در جریان بخش‌های از این نامه نبودند و بعد از انتشار نامه در جریان قرار گرفته‌‌اند. عبدالجبار حیدرزاده رییس هیات کشتی استان ایلام درباره تماس مرعشیان با هیات‌ها و امضای نامه برای وزارت ورزش و جوانان گفت:« نامه‌ای که من تایید کردم صرفا برای برگزاری انتخابات بوده و صحبت از مباحث دیگری در میان نبوده اما وقتی نامه منتشر شد متوجه شدم که مسائل دیگری هم در نامه نوشته شده است.»

حیدرزاده با اشاره به این‌که روسای هیات‌ها نباید در تصمیمات سرپرست فدراسیون دخالت کنند، ادامه داد:« نعمتی به خواست اعضای مجمع و با امضای وزیر ورزش حکم گرفته و سرپرست قانونی فدراسیون است. او از اختیارات رییس فدراسیون برخوردار است. سرپرست فدراسیون می تواند در هر قسمتی که احساس کرد ناهماهنگی و یا مشکلی وجود درد تغییر به وجود بیاورد و قبل از نعمتی هم چنین بوده. وقتی بنی تمیم سرمربیان تیم ملی را انتخاب کرد کسی به او ایراد گرفت؟ یا کسی گفت که این تصمیمات بنی تمیم می‌تواند در آینده به سود خودش تمام شود؟»

نامه هیات ها به داورزنی

رئیس هیات کشتی هرمزگان: امضای من جعل شده است

اتفاق عجیب این نامه درباره سرپرست هیات کشتی هرمزگان رخ داده است. با توجه به اساسنامه فدراسوین کشتی سرپرست هیات‌ها حق رای ندارند و فقط رئیس هیات است که می‌تواند رای بدهند و یا در تصمیمات مجمع فدراسیون حق اظهار نظر داشته باشد. به همین دلیل وقتی نامه منتشر شد و نام دو هیات که به طور سرپرستی اداره می‌شود در زیر نامه دیده شد، این سوال به وجود آمد که این دو سرپرست چرا زیر نامه را امضا کردند و آیا اصلا امضای آن‌ها قانونی است؟ بعد از انتشار نامه و به وجود بحث‌های این چنینی علی خواجه فینی سرپرست هیات کشتی هرمزگان به یکباره به این ماجرا ورود کرد و مدعی شد که چنین نامه‌ای را اصلا امضا نکرده است اما امضای او زیر نامه وجود دارد:« مرعشیان با من تماس گرفت و خیلی اصرار کرد که من هم چنین طوماری را امضا کنم ام من زیر بار نرفتم و گفتم که این مسائل را قبول ندارم. من به صراحت با مرعشیان صحبت کردم و گفتم که زیر هیچ نامه‌ای را امضا نکرده و نمی‌نم اما نمی‌دانم چرا نامم زیر پای نامه آمده است؟»

شمشیری: فقط تاکیدم روی برگزاری انتخابات بود / از اعتماد ما سوء استفاده شد

یکی از افرادی‌که به نامه منتشر شده واکنش نشان داده و معتقد است که این نامه با آن‌ چیزی که به او گفته بودند، فرق دارد رییس هیات کشتی بوشهر است. علیرضا شمشیری رییس هیات کشتی بوشهر درباره حواشی به وجود آمده در نامه ارسال شده به وزارت ورزش و جوانان گفت:« آقای مرعشیان رییس هیات کشتی خوزستان با من تماس گرفت و شرایط را توضیح داد. من هم از همان اول گفتم که تاکیدم تنها روی برگزاری هر چه سریعتر مجمع انتخاباتی است. به هر حال به مرعشیان اعتماد کردیم و این نامه منتشر شد اما بعد دیدم که نامه متفاوتی از آن‌چه که گفته بودم، است.» او با انتقاد از نامه‌ای که منتشر شده است، ادامه داد:« بازهم تاکید می کنم نظر من فقط این بود که تاکید کنیم انتخابات باید زودتر برگزار شود. انتخابات این دوره حاشیه‌های زیادی داشته و همه اهالی کشتی از این فضای پرتنش خسته شده اند. متاسفانه افراد توانمند و مطرحی هم در انتخابات هستند که علیه هم شدند. از طرفی هر روز یک نفر با ما تماس می گیرد و می گوید به فلانی رای بدهید. این آقایان تا الان کجا بودند؟» رییس هیات کشتی بوشهر در پایان با اشاره به یکی دیگر از بندهای این نامه که به انتقاد از تغییرات سرپرست جدید در فدراسیون و لزوم هماهنگی با اعضای مجمع اختصاص داشت، گفت:« اصلا سرپرست جدید فدراسیون همه نیروهای فدراسیون را عوض کند، این به من چه ربطی دارد؟ من از سرپرست فدراسیون فقط نتیجه می خواهم و دنبال مسائل دیگر نیستم.»  

captcha
تازه ها
بیشتر