پرسپولیس / شناسه خبر: 98585 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 14:33
|

رکورد دست‌نیافتنی سیدجلال در لیگ برتر: هفتمین جام

از 18 دوره‌ای که لیگ ایران لقب حرفه‌ای به خود گرفته و با نام لیگ برتر برگزار شده، حدود یک سوم از جام‌های قهرمانی به تیم‌هایی رسیده که سیدجلال حسینی را در خط دفاع داشتند.

رکورد دست‌نیافتنی سیدجلال در لیگ برتر: هفتمین جام

 

از 18 دوره‌ای که در لیگ برتر پشت سر گذاشته‌ایم، حدود یک سوم از جام‌های قهرمانی را تیم‌هایی به دست آورده‌اند که سیدجلال حسینی را در خط دفاع خود داشتند. درست است که هیچ تیمی در چهار فصل اخیر نتوانسته امتیاز بیشتری نسبت به پرسپولیس کسب کند اما یادمان باشد که پرسپولیسِ برانکو هم در همان سه فصلی قهرمان لیگ برتر شد که سیدجلال را در اختیار داشت.

در نخستین فصل حضور مرد کروات در پرسپولیس، این تیم سیدجلال حسینی را در خط دفاع نداشت و آنقدر گل خورد که بخاطر تفاضل گل کمتر، قهرمانی را به استقلال‌ خوزستان هدیه داد. اتفاقی که باعث شد پروفسور خیلی زود از تصمیمش پشیمان شود و پیراهن پرسپولیس را به تن سیدجلال حسینی که تا پیش از آن مخالف حضورش در پرسپولیس بود، بپوشاند. حسینی هم با همان پیراهن قرمزرنگ سه فصل پیاپی جام قهرمانی را بالای سر برد تا پرافتخارترین بازیکن در تاریخ هجده ساله‌ی لیگ برتر لقب بگیرد.

او برای هفتمین مرتبه جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برد تا از این حیث دست‌نیافتی‌تر از قبل به نظر برسد. پس جای تکرار دارد این حرف که از 18 دوره‌ای که لیگ ایران لقب حرفه‌ای به خود گرفته و با نام لیگ برتر برگزار شده، حدود یک سوم از جام‌های قهرمانی به تیم‌هایی رسیده که سیدجلال حسینی را در خط دفاع داشتند.

این بازیکن اول بار با سایپا طعم قهرمانی در لیگ برتر را چشید. سپس سه مرتبه با پیراهن سپاهان جام را بالای سر برد و پنجشنبه تعداد قهرمانی‌هایش با پرسپولیس را با سپاهان برابر کرد که برای سومین فصل متوالی ، جام قهرمانی این تیم را بالای سر برد.

 

11 – 270

 

captcha
تازه ها
بیشتر