پرسپولیس / شناسه خبر: 98584 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 13:53
|
تکلیف تیم فصل آینده را پیشنهادهای خارجی مشخص می‌کند

برانکو: سومین قهرمانی، سخت‌ترین و شیرین‌ترین بود

در دنیا تیم‌های زیادی نیستند که بتوانند برای سومین فصل متوالی قهرمان لیگ شوند. مخصوصا با شرایطی که ما داشتیم.

برانکو: سومین قهرمانی، سخت‌ترین و شیرین‌ترین بود

 

هر چند به سختی و کمی هم دیر اما پرسپولیس بالاخره جام را بالای سر برد. جامی برای هت‌تریک در قهرمانی لیگ برتر که جز با برانکو ایوانکوویچ به دست نمی‌آمد. مرد کروات که پرسپولیس را به قهرمانی‌های زودهنگام عادت داده بود، سختی‌های سومین قهرمانی را هنوز فراموش نکرده است. برای همین وقتی در بازگشت به تهران در فرودگاه با پرسش‌های خبرنگاران روبرو شد، چنین گفت: «سومین قهرمانی ما، سخت‌ترین قهرمانی بود و خود این موضوع  تأیید و اثباتی است بر کار مستمرمان. البته البته شیرین‌ترین قهرمانی‌مان هم بود. در دنیا تیم‌های زیادی نیستند که بتوانند برای سومین فصل متوالی قهرمان لیگ شوند. مخصوصا با شرایطی که ما داشتیم.»

و بعد شرایط سختی را که به آن اشاره کرده، این‌طور توضیح داد: «مثلا سال قبل از نقل و انتقالات محروم بودیم و نمی‌توانستیم بازیکن جدید به خدمت بگیریم. همچنین در سه سال گذشته نسبت به سایر تیم‌ها فشرده‌ترین برنامه‌ها را داشتیم. با این حال در تمامی مسابقات و جام‌ها موفق عمل کردیم. همین امسال سوپرجام را بردیم، قهرمان لیگ شدیم، در فینال لیگ قهرمانان آسیا بودیم و در نیمه‌نهایی جام حذفی هم هستیم. از این بابت خیلی خوشحالم و به بازیکنانم افتخار می‌کنم که چنین نتایج فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی را رقم زدند. این نتایج شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد اما بازیکنان من با تلاش‌شان چنین کار بزرگی را انجام دادند و برای سومین سال متوالی پرسپولیس را در لیگ قهرمان کردند.»

البته که این قهرمانی‌ها سطح توقعات را از پرسپولیس بالاتر می‌برد. همین‌طور تیم‌های دیگر را ترغیب می‌کند به اینکه برای قهرمان شدن، محکم‌تر بجنگند و این بدون تردید کار را برای تیم برانکو سخت‌تر خواهد کرد. خودِ برانکو البته به خوبی آگاه است از اهمیت این موضوع که گفته: «برای همین بود که گفتم سومین قهرمانی اهمیت خاصی دارد. از این به بعد همه دنبال این هستند که کیفیت خود را نشان دهند و ما را شکست بدهند. می‌دانیم که تراکتورسازی سه کاپیتان تیم‌ملی را جذب کرد. از طرفی سپاهان و استقلال هم تیم‌های قدرتمندی هستتند و به همین خاطر می‌گویم نتایجی که گرفتیم شگفت‌انگیز است. می‌دانیم که فصل به فصل، انتظارات بیشتر می‌شود اما ما باید با این انتظارات زندگی کنیم. همه‌ی بازیکنانم باید بدانند که در تیم بزرگ پرسپولیس هستند و کسی که نتواند در این شرایط بازی کند، جایش در پرسپولیس نیست. بازیکنان من نشان دادند که کیفیت بازی کردن در پرسپولیس را دارند.»

سرمربی کروات پرسپولیس در مورد بازی با پارس‌جنوبی در جم و فشارهایی که در این بازی روی بازیکنانش بود هم چنین گفت: «بازیکنان تحت ‌فشار زیادی بودند و انتظارات زیادی هم از آنها می‌رفت. ما می‌دانستیم که روی چه زمینی از لحاظ کیفی بازی خواهیم کرد و این خود یک مانع برای سبک و روش بازی ما بود. بنابراین طبیعی بود که با این شرایط بازیکنان استرس داشته باشند اما با این وجود آنها قهرمانانه جنگیدند و قهرمان شدند. از همه شیرین‌تر این بود که در راه قهرمانی هیچکس به ما کمک نکرد. همه چیز را خودمان در نبرد در زمین به دست آوردیم و همه عواملی که وجود داشت از جمله خستگی و بی‌عدالتی، نتوانست جلودارمان باشد. مخصوصاً در نیمه‌ی دوم این بازی که شرایط سخت‌تر بود. ما هر چهار یا پنج روز یک‌بار بازی داشتیم. آن هم در شرایطی که زمان کافی برای آماده‌سازی و استراحت بازیکنان وجود نداشت اما به بهترین شکل ممکن همه این موارد را حل کردیم.»

حالا که لیگ به پایان رسیده، باید منتظر گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی پرسپولیسِ فصل آینده باشیم. تیمی که از نظر ما به چند بازیکن از جمله یک گلزن ششدانگ نیاز دارد اما آقای سرمربی نظرش خلافِ نظر ماست. برانکو ایوانکوویچ گفته که تیمش به هیچ بازیکن جدیدی نیاز ندارد: «تا این لحظه در مورد لیست صحبتی نشده چون تمام تمرکزمان روی بازی‌ها و لیگ بوده. هر چند تمام بازیکنان فعلی ما تحت ‌قرارداد هستند. انصاری و ماهینی برمی‌گردند و ربیع‌خواه هم سلامتی‌‌اش را به دست آورده. عملاً می‌توانم بگویم که بازیکن جدید نیاز نداریم. با این وجود باید ببینیم ترکیب‌مان به چه شکل خواهد بود چون برخی بازیکنان‌مان پیشنهاد خواهند داشت و دارند. بنابراین اول باید ببینیم تکلیف آنها چه خواهد شد.»

 

11 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر