فوتبال ایران / شناسه خبر: 98580 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 15:25
|
به لطف فدراسیون فوتبال، از راه کج به مقصد رسیدند

گرفتن مبلغ قرارداد جرم است!

اکبر منتشلو / طی سال‌های گذشته همواره مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کردند که از حضور باشگاه‌های بدهکار در بازی‌ها جلوگیری خواهند کرد و متاسفانه همه این تهدیدها، درحد حرف باقی مانده است و هیچ گاه برخورد جدی با کج راهه‌ای که بسیاری از باشگاه در پرداخت مطالبات کادر فنی، بازیکنان و ... در پیش گرفته اند، صورت نگرفته است. این شرایط همچنان ادامه دارد و  روز به روز بر بدهی باشگاه ها افزوده می‌شود و طی سالهای اخیر شاهد برخوردهای جدی کنفدراسیون فوتبال آسیا با تیم های بدهکار بودیم که اصلاً در شان باشگاه های کشورمان نبود و بهتر بود به جای کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسئولان فوتبال کشورمان با این موضوع برخورد جدی می کردند. در هر صورت حتی با دخالت کنفدراسیون  فوتبال آسیا این موضوع، یعنی انباشته شدن بدهی باشگاه‌ها همچنان ادامه دارد و همچنان شاهد برخی تخلفات آشکار در این خصوص هستیم و حتی طی چند روز گذشته خبرهایی در باره انحلال باشگاه ها برای فرار از بدهی ها، مطرح می شد. با این وجود ظاهراً تلاش های فدراسیون فوتبال نتیجه داده و کج راهه به مقصد رسیده است!

نساجی مازندران با حضور هواداران پرشور خود، لیگ برتر را با قرار گرفتن در رده دهم جدول به پایان برد و این برای تیمی که اولین تجربه حضور در لیگ برتر را پشت سر می گذاشت، نتیجه ایده آلی به شمار می رود و با توجه به مشکلاتی که تیمهای مختلف لیگ برتر دارند، این رده برای نساجی درحکم قهرمانی لیگ برتر خواهد بود.

اما متاسفانه روزهای پایانی لیگ برتر برای نساجی و هوادارانش با خوشی به پایان نرسید،در حالی که یکی دو هفته به پایان رقابت ها باقی نمانده بود، حاشیه به سراغ این تیم آمد و کام همگان را تلخ کرد. هر چند اینجا در مقام دفاع از فرد و یا شخص خاصی نیستیم، اما در دعوایی که بین کادرفنی نساجی و مالک این تیم به وجود آمد، نکته ای بود که باعث شد به یاد درد قدیمی فوتبال و عملکرد فدراسیون فوتبال در این باره بیفتیم. اظهارات حمید مطهری در خصوص مشکلات تیم نساجی باعث شد تا مسئولان این تیم در بیانیه ای به دفاع از خود پرداخته و در قسمتی از این بیانیه به این موضوع اشاره کنند که مربی نساجی همه پول قرارداد خود را گرفته است و او را به عنوان یک متهم برای گرفتن مبلغ قراردادش مواخذه کنند. مطهری در باره اینکه مبلغ قرارداد خود را کامل گرفته، آیا این موضوع درست است یا خیر، می گوید:«‌ نه خیر اینطور نیست. اگر هم گرفته‌ ام حقم را گرفتم. حق‌الزحمه من است، مگر دزدی کرده‌ام؟ اگر هم گرفته‌ام کامل نیست.» همانطور که گفته شد قصد دفاع و طرفداری از کسی را نداریم، اما متاسفانه باید گفت عملکرد فدراسیون فوتبال در مجبور کردن باشگاه ها به پرداخت تعهداتشان آنقدر ضعیف بوده که امروز مربی باید به خاطر گرفتن مبلغ قراردادش مواخذه شود و پرداخت مبلغ دویست میلیونی یک قرارداد، جزو افتخارات مدیران باشگاه باشد.

نساجی یک مثال است. در باشگاه‌های دیگر هم اوضاع همین است. بدهی‌ها انباشته شده‌اند و فدراسیون ایده‌ای برای پایان این دور باطل ندارد.

2

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر