فوتبال ایران / شناسه خبر: 98578 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 12:18
|

پریرا بازیکن هفته، یحیی مربی هفته

در هفته آخر لیگ برتر لوسیانو پریرا توانست عنوان برترین بازیکن هفته را به خودش اختصاص دهد. گل‌محمدی هم به دلیل تداوم پیروزی‌هایش و برد بزرگ در تبریز مربی هفته شد.

 

گرچه همه نگاه ها به نتیجه بازی پرسپولیس مقابل پارس جم بود اما نباید غافل شد از تلاش سپاهانی ها که تا آخرین لحظه بازی می‌کوشیدند با افزایش تعداد گل های زده شانس های خود را برای رسیدن به قهرمانی افزایش دهند. از آن سو پدیده نیز با بازی جسورانه اش در تبریز بار دیگر مهر تایید زد بر شایستگی هایش در فصل جاری پدیده نیز به واقع تیم ارزشمندی بود. استقلال هم که در نیم فصل دوم به واقع بهترین تیم لیگ بود با پیروزی لیگ را تمام کرد و راهی آسیا شد. اتفاق عجیب و غیر منتظره اما در هفته آخر، حضور پریرا در صدر جدول گلزنان بود. شاید همگان تصور می‌کردند کی‌روش استنلی آقای گل لیگ برتر شده است اما پریرا با گلزنی در ایستگاه پایانی نگذاشت این عنوان به تنهایی در اختیار مهاجم گلزن سپاهان قرار بگیرد. شکست پیکان مقابل مجید جلالی را هم باید از جمله نتایجی محسوب کرد که غیر قابل پیش بینی بود. به هر حال هفته آخر لیگ هجدهم نیز به پایان رسید تا فوتبال ایران تجربه دیگری را پشت سربگذارد و آماده تجربه ای تازه تر شود.

بازیکن هفته: لوسیانوپریرا(فولاد)

 

---

درفولاد در هم شکسته و پراز و نشیب، این لوسیانو پریرا بود که همواره وظایفش را به بهترین شکل ممکن در خط حمله اناری پوشان خوزستان انجام داد. پریرا در ایستگاه پایانی لیگ نیز 2 گل به ثمر رساند تا علاوه بر جلوگیری از شکست خانگی تیمش مقابل تراکتورسازی، خود نیز در جدول گلزنان لیگ برتر جهش خیره کننده ای داشته باشد و همراه کی‌روش استنلی مشترکا عنوان آقای گلی لیگ برتر را به دست آورد. پریرا با این عملکرد بی تردید در لیگ نوزدهم خواهان کم نخواهد داشت.

تیم هفته: پرسپولیس

 

---

پرسپولیس نه فقط به خاطر کسب پیروزی بیرون خانه در هفته آخر بلکه به دلیل کسب عنوان قهرمانی درلیک هجدهم در این قاب قرار گرفت. سرخ ها که هفته ها بود نمی‌بردند در هفته آخر  پیروزی بزرگی را درشهر جم به چنگ آوردند و موفق شدند با اختلاف امتیازی مطلوب تری بر سکوی نخست لیگ تکیه بزنند. پرسپولیس در شرایطی به این عنوان دست یافت که دو قهرمانی پی در پی را نیز پشت سر خود می‌دید وتکرار این عنوان برای این تیم دشوار می‌نمود.

مربی هفته: یحیی گل محمدی

 

---

گل محمدی در مشهد کاری کرد که در طول برگزاری لیگ برتر از سوی هیچ یک از مربیان فعال در مشهد انجام نشده بود. یحیی برای نخستین بار در تاریخ فوتبال مشهد، یکی از نماینده های این استان را به سوی سهمیه آسیایی سوق داد. تنها مسئله ای که سهمیه نیم بند پدیده را تهدید می‌کند برد داماش در فینال جام حذفی مقابل یکی از دو تیم پرسپولیس یا سپاهان است، که این نتیجه بسیار بعید می‌نماید وباید پدیده را چهارمین تیم راه یافته به آسیا دانست.

ناکام هفته: تراکتورسازی

 

---

جلو تر از سپیدرود که با شکست مقابل استقلال به لیگ یک رفت که انتظارش را داشتیم، وضعیت تراکتورسازی در لیگ هجدهم بود. تیمی که ایستگاه پایانی را هم نتوانست با پیروزی پشست سربگذارد و دستش از رسیدن به سهمیه آسیا کوتاه ماند. تبریزی ها به واقع باید برای فصل آتی فکری اساسی به حال تیم شان کنند. تراکتور با این هزینه های چند صد میلیاردی می‌توانست قهرمان لیگ هم باشد اما تغییرات و مدیریت نادرست رتبه ای جز پنجم عاید این تیم نکرد.

تیم منتخب هفته سی ام لیگ برتر3-4-3

دروازه بان: میلاد فراهانی(پدیده)

مدافعان: عزت الله پورقاز(سپاهان)، سید جلال حسینی(پرسپولیس)، عقیل کعبی(صنعت نفت)

هافبک ها:روح الله باقری(استقلال)، مهدی ترابی(پرسپولیس)، سجادآشوری(نساجی)، اشکان دژاگه(تراکتورسازی)

لوسیانو پریرا(فولاد)، کی‌روش استنلی(سپاهان)، ولادیمیربودیمیر(پرسپولیس)

2

captcha
تازه ها
بیشتر