فوتبال ایران / شناسه خبر: 98574 / تاریخ انتشار : 1398/2/27 12:07
|
فیلم برداری فینال با ۵۲ دوربین فول اچ دی و پیروزی قاطع الدحیل

افتتاحیه دومین ورزشگاه جام جهانی ۲۰۲۲ با حضور امیر قطر

مراسم افتتاحیه ورزشگاه 40 هزار نفری الوکره، دومین ورزشگاه جام جهانی 2022 که به مرحله بهره برداری رسیده است، پنجشنبه شب با حضور شیخ تمیم، امیر قطر، اینفانتینو رئیس فیفا و برگزاری دیدار السد و الدحیل در چهل و هفتین دوره امیر کاپ، برگزار شد. امیر قطر پیش از افتتاح رسمی ورزشگاه الوکره، متروی قطر را که از دوحه به الوکره می‌آید افتتاح کرد و سفرش بین این دو شهر را با مترو انجام داد. پیش از ورود او به ورزشگاه مراسم افتتاحیه‌ای به مدت 10 دقیقه انجام شد که بخش اصلی مراسم افتتاحیه با بالن بزرگی که در میانه زمین بود، صورت گرفت.

پس از پایان مراسم افتتاحیه شیخ تمیم وارد ورزشگاه شد. هنگام ورود امیر قطر، کودک معلول اهل الوکره کنار زمین به سخنرانی پر احساسی پرداخت و افتتاح ورزشگاه الوکره را به مردم قطر تبریک گفت که سخنرانی او بسیار مورد استقبال حاضران در ورزشگاه قرار گرفت. سپس گروه سرود ارتش قطر به همراه کودکان دختر و پسر قطری با لباس‌های محلی وارد زمین شدند تا سرود ملی این کشور را اجرا کنند‌. نکته مراسم آغازین بازی نیز ورود دو کودک با لباس‌های دو تیم السد و الدحیل بود که شماره‌های 20 و 22 پشت آنها ثبت شده بود تا نشانگر سال جام جهانی 2022 قطر باشد.

ورزشگاه الوکره در حالی به صورت رسمی افتتاح شد و برای میزبانی از جام جهانی به بهره‌برداری رسید که با خداحافظی ژاوی، اسطوره فوتبال اسپانیا و کاپیتان تیم السد همزمان شد تا آخرین دیدار ژاوی با پیراهن تیم باشگاهی‌اش در قطر، در روز افتتاح ورزشگاه 40 هزار نفری الوکره باشد.

همچنین در دیدار فینال چهل و هفتمین دوره مسابقات فوتبال کاپ امیر قطر بین تیم‌های السد و الدحیل، میزبان جام جهانی 2022 رکوردی را در تصویربرداری از مسابقه فوتبال به ثبت رساند. این دیدار که همزمان با افتتاح ورزشگاه 40 هزار نفری الوکره بود، با 52 دوربین فول اچ دی تصویربرداری شد که تاکنون سابقه نداشته و برای اولین بار در دنیا یک مسابقه فوتبال با 52 دوربین تصویربرداری می‌شود.

تیم‌های فوتبال السد و الدحیل قطر که فینالیست چهل و هفتمین دوره مسابقات امیر کاپ بودند، در شب افتتاح ورزشگاه 40 هزار نفری الوکره که میزبان جام جهانی 2022 خواهد بود به مصاف هم رفتند که الدحیل با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید.

در این دیدار که شیخ حمد، امیر قطر و جانی اینفانتینو، رئیس فیفا از نزدیک شاهد آن بودند، ابتدا السد توسط اکرم عفیف (7) به گل رسید. سپس علی عفیف (16) کار را به تساوی کشاند. در دقیقه 26 با اخراج المعز علی تیم الدحیل 10 نفره شد و نیمه نخست با نتیجه تساوی یک - یک خاتمه یافت.

در نیمه دوم تیم 10 نفره الدحیل با گل‌های ادمیلسون (58 و 81) و یوسف العربی (63) به سه گل دیگر رسید تا 4 بر یک به برتری برسد. در دقیقه 1+90 نیز بغداد بونجاح در حالی که بازی به خشونت کشیده شده بود، از بازی اخراج شد.

2

 

captcha
تازه ها
بیشتر