فوتبال ایران / شناسه خبر: 98556 / تاریخ انتشار : 1398/2/26 23:32
|

استقلال ۲ -سپیدرود یک: دست‌های دور از جام

‌استقلال گرچه لیگ هجدهم را با پیروزی تمام کرد اما دست‌هایش از رسیدن به جام باز هم کوتاه ماند و وداع تلخی با لیگ داشت.

پنج شنبه،1398/2/26، هفته سی ام هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت:21:30، تماشاگر:10هزار نفر

استقلال: 2

گل ها: مهدی قائدی(6)،مرتضی تبریزی(22)

سپیدرود: یک

گل:مهرداد بایرامی(90)

داور: علیرضا فغانی

کمک‌ها: علی میرزابیگی، سعید قاسمی

اخطار: آرمین سهرابیان، روزبه چشمی(استقلال)

بازیکن برتر: روح الله باقری(استقلال)

ترکیب استقلال:سید حسین حسینی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، علی کریمی، آیاندا پاتوسی(70داریوش شجاعیان)، مهدی قائدی، مرتضی تبریزی(46خسرو حیدری)، روح‌الله باقری(79گادوین منشاء)

ترکیب سپیدورد:کوروش ملکی، میثم فردوسی، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، محمد بلبلی، میلاد قربان زاده، هومن ربیع زاده، مهرداد بایرامی، حسین شنانی(69محمدغلامی)، لوکا نوزادزه، ابراهیم لطفی

در شب خداحافظی خسرو حیدری، استقلال در آخرین ایستگاه لیگ هجدهم مقابل سپیدورد قرار گرفت و توانست این تیم را شکست دهد و با چهره ای پیروزمندانه لیگ را ترک کند. این برد اما ناکامی استقلال در لیگ هجدهم را سرپوش نگذاشت و باعث از یاد رفتن فرصت سوزی های استقلال در 3 جام نشد. گرچه برد مقابل سپیدرود شیرین بود، به خصوص آن جا که مهدی قائدی توانست دروازه حریف رشتی را باز کند یا تبریزی هم دوباره بعد از مدت ها طعم گلزنی را بچشد اما این برد، استقلال را هرگز به جامی نرساند و تنها موقعیت این تیم در رتبه سوم را قطعی کرد. جایگاهی که احتمالا استقلال را به شکل مستقیم راهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد میکند. البته این احتمال هم وجود دارد که استتقلال ناچار به برگزاری یک بازی در مرحله پیش مقدماتی هم بشود که در هرحال بعید است که آبیها در مرحله مقدماتی این رقابت ها دیده نشوند. استقلال می‌توانست این برد را در نیمه اول شیرین تر هم کند اما پنالتی به دست آمده را وریا غفوری در دقیقه 43از دست رفت. در نیمه دوم نیز استقلال تلاش هایی برای گشودن دوباره دروازه مهمانش داشت اما نه تنها به خواسته اش نرسید بلکه دقیقه 90 نیز دروازه خود را باز شده دید تا حلاوت این برد برایش قدری کمتر شود.

رکورد کمترین گل خورده برای استقلال

آبی‌پوشان در این دیدار هم دروازه خود را بسته نگه داشتند و موفق به کلین شیت شدند. شاگردان مجیدی با 13 گل خورده عنوان برترین خط دفاعی را به خود اختصاص دادند و توانستند در تاریخ لیگ برتر تاریخ سازی کنند.

استقلال لیگ دوازدهم، با دروازه بانی رحمتی صاحب بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر شد. لیگ سیزدهم، پرسپولیس این رکورد را با میانگین 0.5 گل خورده در هر بازی شکست. لیگ پانزدهم، استقلال خوزستان با 14 گل خورده در 30 بازی بهترین خط دفاع تاریخ لیگ را به نام خودش زد و لیگ شانزدهم، پرسپولیس همین رکورد را تکرار کرد. بر این اساس اکنون برترین خط دفاعی اداور لیگ در اختیار استقلال است.  رکورد بهترین خط حمله تاریخ لیگ برتر، در اختیار استقلال لیگ هشتم با 70 گل زده در 34 بازی و میانگین 2.05 گل زده در هر بازی است.

10

 

captcha
تازه ها
بیشتر