فوتبال ایران / شناسه خبر: 98551 / تاریخ انتشار : 1398/2/26 12:26
|
حساسیت فدراسیون فوتبال به تمام جزییات

مذاکره با ویلموتس، بااحتیاط و بند به بند

ظاهرا با توجه به تجربه 8 سال همکاری با کارلوس کی‌روش فدراسیون فوتبال را وادار کرده تا با حساسیت خاصی در مورد نحوه عقد قرارداد پیش برود.

حساسیت بالای فدراسیون فوتبال به تمام جزییات قرارداد ویلموتس

بالاخره بعد از کلی سر و صدا و شایعه گزینه نخست سرمربیگری تیم ملی از اروپا به تهران رسید. ظاهرا مدیر برنامه خارجی مارک ویلموتس یک شب قبل از او به تهران رسیده و در هتلی که در فرودگاه امام خمینی(ره) واقع است اسکان یافته بود تا منتظر این مرد بلژیک باشد. عصر سه‌شنبه وقتی گفته شد ویلموتس به‌عنوان گزینه نهایی با فدراسیون فوتبال توافق کرده تا برای مذاکره نهایی به تهران بیاید اعلام شد ویزای این مربی بلژیکی صادر شده و او به همراه دو دستیارش چهارشنبه شب به تهران خواهد آمد اما ویلموتس بامداد چهارشنبه
 به تهران رسید

ساعت 2:40 دقیقه بامداد چهارشنبه ویلموتس در قسمت سی آی پی فرودگاه رویت شد. از فدراسیون فوتبال ابراهیم شکوری و محمدرضا ساکت به استقبالش رفتند. ویلموتس اما یکی از دستیارانش را با خود به تهران آورده بود. لورن اسپینوزی که قرار است مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی باشد.
لحظه ورود ویلموتس به تهران نه فرودگاه شلوغ شد نه عکاسان و خبرنگاران زیادی برای پوشش این اتفاق به فرودگاه رفتند. البته آن عده از اصحاب رسانه هم که به فرودگاه رفته بودند دست خالی برگشتند چرا که با خروج مخفیانه مربی بلژیک از بخش سی آی پی، خبرنگاران و عکاسان نتوانستند کار خودشان را انجام دهند. فدراسیون که اساسا دوست داشت ورود ویلموتس مخفیانه باشد حتی پروژه خروج مربی بلژیکی از فرودگاه را مخفیانه پیش برد. نخستین عکس‌هایی که از ورود ویلموتس به تهران در سی آی پی فرودگاه منتشر شد با تلفن همراه گرفته شده بود که آن هم برخلاف میل فدراسیون فوتبال بود.
معدود عکس‌هایی هم که از او در هنگام سوار شدن به خودروی مرسدس تشریفات گرفته شد بازنشر زیادی نداشت. خودرویی که شکوری و ساکت در آن نشسته و مربی بلژیکی را همراهی کردند تا دستیار و ایجنت این مربی بلژیکی با خودروی دیگری به هتل بروند.
چند ساعت بعد ویلموتس با استراحتی کوتاه راهی اردوگاه تیم‌های ملی ایران شد. او در بدو ورود با استقبال شکوری سرپرست دبیرکلی توضیحات اولیه را شنید و برای اینکه بداند کجا و با چه امکاناتی باید برای فوتبال ایران کار کند از تمام بخش‌های اردوگاه ملی بازدید کرد. از زمین ماسه‌ای فوتبال ساحلی و زمین‌های چمن اصلی و مصنوعی اردوگاه گرفته تا سالن ایفمارک و مرکز پک.
بعد از این ویلموتس به ورزشگاه آزادی رفت و استادیوم خانگی تیم ملی را هم دید. جایی که مهدی تاج را هم کنار خود داشت. در تمام این مدت البته ویلموتس سرمربی تیم ملی نبود و با اینکه برخی رسانه‌ها به اشتباه او را سرمربی تیم ملی معرفی کردند ویلموتس به‌عنوان گزینه نهایی فدراسیون مشغول تماشای امکانات و صحبت درباره بندهای قراردادش بود.
در همین اثنی با اینکه برخی حضور ویلموتس در راس کادر فنی تیم ملی را تمام شده می‌دانستند صحبت‌های شکوری با شبکه خبر ثابت کرد فدراسیون فوتبال در این مورد خیلی با احتیاط قدم برمی‌دارد و ظاهرا عجله‌ای هم برای امضای قرارداد با این بلژیکی ندارد.
شکوری در این مصاحبه گفت: «شرایط حرفه‌ای دنیا همین است. زمانی که قرارداد نهایی شود، اعلام می‌شود. اگر قبل از امضا اعلام کنیم امکان دارد مسائلی پیش بیاید. داریم سعی می‌کنیم مشکلاتی که در قراردادهای قبل بوده را لحاظ کنیم و شفاف و صادقانه پیش می‌رویم. هر دو طرف سعی می‌کنند خواسته‌های خودشان را مطرح کنند.»
وی درباره اینکه چرا توافق با ویلموتس و اطلاع‌رسانی در این باره طولانی شده، گفت: «شرایط ما با تمام دنیا فرق دارد. شرایط اقتصادی، سیاسی و منطقه‌ای ما با جاهای دیگر فرق می‌کند و مجبوریم دست به عصاتر پیش برویم. هفته پایانی لیگ است و هواداران تمرکزشان را روی لیگ بگذارند. بعد از آن وضعیت سرمربی را اعلام می‌کنیم. اولویت ما این است یک قرارداد خوب بسته شود تا شرایط حرفه‌ای را در آن لحاظ کنیم. اگر قرارداد خوب بسته شود ضامن نتایج خوب تیم ملی هم خواهد بود.»
سرپرست دبیرکلی فدراسیون با اشاره به اینکه داریم بندهای قرارداد را یکی یکی جلو می‌بریم و با او به توافق رسیده‌ایم ولی می‌طلبد روی تک تک بندها مذاکره کنیم و به نتیجه نهایی برسیم، گفت: «ویلموتس از جو ایران خوشش آمده است. فعلاً داریم امکاناتمان را نشان می‌دهیم. باید بندها را تک تک جلو ببریم. اگر عجله کنیم درست نیست. مردم هم توصیه نمی‌کنند عجله کنیم.»
بعد از بازدید ویلموتس از امکاناتی که قرار است در اختیار تیم ملی و او قرار بگیرد این مربی با رییس فدراسیون فوتبال جلسه‌ای طولانی مدت تشکیل داد که همه منتظر خروجی این جلسه بودند. قرار شد وقتی توافق با این مربی بلژیکی نهایی شد او در نشستی مطبوعاتی شرکت کند و درباره همه چیز حرف بزند که تا عصر دیروز خبری از نشست خبری نشد.
ظاهرا با توجه به تجربه 8 سال همکاری با کارلوس کی‌روش فدراسیون فوتبال را وادار کرده تا با حساسیت خاصی در مورد نحوه عقد قرارداد پیش برود. در این خصوص وزارت ورزش هم از فدراسیون خواسته تا تمام جوانب امر را بسنجند و از هرگونه مشکل احتمالی پیشگیری کنند. این مسائل بخصوص در مورد رقم قرارداد، آپشن‌ها و نحوه فسخ قرارداد،  نکاتی است که باعث شد تا عصر (چهارشنبه) توافق نهایی با ویلموتس اعلام نشود.
همچنین گفته شد ویلموتس حتی در صورت توافق نهایی با فدراسیون فوتبال به کشورش سفر خواهد کرد و در فاصله 8 تا 10 روز قبل از بازی با سوریه که قرار است 16 خردادماه در تهران برگزار شود برگردد.

captcha
تازه ها
بیشتر