فوتبال ایران / شناسه خبر: 98512 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 15:55
|
خطیر هم ۶ ماه حقوق نگرفته!

فرهاد پشت صحنه پایان اعتصاب بازیکنان

فرهاد مجیدی با تماس‌های مکرر خود با بازیکنان که از حوالی ظهر شروع شد، آن ها را متقاعد به پایان اعتصاب کرد تا استقلال قبل از بازی با سپیدرود تمرین تاکتیکی مناسبی داشته باشد.

 اعتصاب در استقلال قرار بود تا روز بازی طول بکشد و تیم بدون تمرین و حتی حضور در اردو راهی بازی با سپیدرود شود. بازیکنان و دیگر اعضای کادرفنی به حدی از خلف وعده های مکرر باشگاه نشین ها ناراحت بودند که همان روز که از حضور در تمرین سرباززدند، به گوش امیرحسین فتحی رساندند که تا بازی آخر در تمرین شرکت نمی‌کنند. این تصمیم تا ظهر چهارشنبه نیز به قوت خود باقی بود و مدیران باشگاه استقلال از ترس اینکه اعتصاب به روز دوم و سوم کشیده شود و تیم بدون حضور در اردوی شبانه راهی بازی شود تلاش های بی نتیجه ای داشتند  تا اینکه فرهاد مجیدی برای پایان دادن به این اعتصاب وارد عمل شد و در نهایت توانست بازیکنان را از تصمیم خود منصرف کند.

***

تماس های فرهاد با بازیکنان

از حوالی ظهر دیروز مجیدی شروع به تماس با برخی بازیکنان استقلال کرد تا آن ها را از تصمیم خود منصرف کند. مجیدی در صحبت هایی که با برخی بازیکنان بزرگ تیم داشت به آن ها گفت که از باشگاه قول گرفته حقوق شان بعد از بازی با العین پرداخت شود. گرچه مجیدی خود نیز از قول باشگاه چندان مطمئن نبود اما در هرحال به بازیکنان این اطمینان خاطر را داد که حقوق شان طبق آنچه باشگاه استقلال وعده داده پرداخت شود. بازیکنان هم بعد از اینکه اصرارهای مجیدی را دیدند، راضی شدند به تمرین باز گردد و در شرایطی که یک روز به بازی با سپیدرود مانده بود، تمرین نصفه و نیمه ای را برگزار کنند.

خطیر 6 ماه است حقوق نگرفته!

اما مشکل بی پولی فقط متعلق به بازیکنان و اعضای کادرفنی نیست. استقلال ظاهرا مشکل بودجه دارد و این وضعیت مشکلاتی برای برخی مسئولان باشگاه استقلال هم ایجاد کرده است. نمونه اش علی خطیر که شش ماه است حقوقی از دریافت نکرده و از طرف واحد مالی باشگاه دریافتی نداشته است. این وضعیت ظاهرا برای خود فتحی هم وجود دارد و مدیرعامل باشگاه استقلال نیز حقوقی در این مدت که برای استقلال کار کرده، دریافت نکرده است. با این اوضاف مشکلات استقلال ممکن است به درازا بکشد و پرداختی اندکی که بعد از بازی با العین انجام خواهد شد، احتمالا فقط حکم مسکن را خواهد داشت و بازیکنان بازهم به باشگاه اعتراض خواهند کرد.

پروژه تمدید در بن بست

باشگاهی که نتواند حقوق بازیکنانش را به موقع پرداخت کند، بدون شک باید منتظر عقب نشینی بازیکنانش برای تمدید قرارداد باشد. نقل و انتقالات نزدیک است و مدیران باشگاه استقلال باید با بسیاری از بازیکنان فعلی خود قرارداد تمدید کنند که بدقولی های مکرر بدون شک آن دسته از بازیکنانی که از سوی دیگر تیم ها پیشنهاد دارند را عقب نشینی خواهد داد و یا فرایند تمدید قرارداد با آن ها به درازا خواهد کشید و وقت زیادی از باشگاه خواهد گرفت.

مربی خارجی: فقط 500هزار دلار

اما مشکلات مالی استقلال تصمیم گیران این باشگاه را برآن داشته تا اگر قرار بر توافق با مربی خارجی باشد، آن مربی زیر 500 هزار دلار حقوق بگیرد. در واقع باشگاه باید سراغ مربیانی برود که حاضر باشند با سالی 500هزار دلار در استقلال کار کنند تا مشکلات مالی باشگاه فزونی نگیرد که در این شرایط اقدام به جذب مربی جدید قدری سخت و دشوار خواهد شد و کار انتخاب را بسیار پیچیده خواهد کرد. شفر با وجود سن و سال بالایش ارقامی به مراتب بالاتر از این عدد از استقلال دستمزد می‌گرفت که نتیجه مربیگری اش در استقلال هم ناکامی های پی در پی بود، حال اگر قرار به استخدام سرمربی 500دلاری باشد، احتمالا استقلال باید دور داشتن یک سرمربی خود را خط بکشد.

استقلال درگیر بدهی های انباشته

مشکلات امروز استقلال ناشی از مشکلات دیروز هم هست. باشگاه استقلال همه ساله با انباشت بدهی ها مواجه است و مدیران سال های اخیر نیز به رغم وعده هایی که داده شد، نتوانستند از این مشکلات بکاهند. ظاهرا استقلال نیاز به یک دگرگونی اساسی در شیوه مدیریت دارد تا در بزنگاه های فصل این گونه کاسه چه کنم، چه کنم دردست نگیرد و بازیکنانش به دنبال حق و حقوق خود نباشند. بازیکنانی که انتظار دارند مدیران باشگاه شان در زمان تعیین شده به آن ها مزد پرداخت کنند تا آن ها نیز طبق برنامه ریزی مالی زندگی خود جلو بروند نه اینکه فقط شاهد کاهش ارزش ریالی دستمزد خود باشند. در واقع می‌شود این طور به ماجرا نگریست که عمق ناراحتی بازیکنان استقلال ناشی از همین کاهش هرماهه ارزش ریالی دستمزد شان از باشگاه استقلال است. باشگاهی که تا امروز فقط 40 درصد از قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده و بدهی های سنگینی به اعضای تیم خود دارد.

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر