ورزش ایران / شناسه خبر: 98509 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 15:47
|

تکواندکاران ایران با برد شروع کردند/ برتری پلنگ افکن مقابل نایب قهرمان المپیک

مسابقات جهانی تکواندو برای ایران شگفت انگیز شروع شد. در روز نخست محمد حسن پلنگ افکن که با غلبه بر فرزان عاشورزاده به مسابقات جهانی رسیده نایب قهرمان المپیک را از پیش رو برداشت.

در حالی‌که هنوز نیمی از تیم تکواندوی ایران در تهران در انتظار صدور ویزا هستند، نیمی دیگر در لندن کار خود را با درخشش روی شیاپ چانگ شروع کردند.  

در آغاز رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۱۹ که در منچستر انگلیس در حال برگزاری است، محمدحسن پلنگ افکن نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران در مبارزه نخست خود برابر جفرسون اُچوآ از کلمبیا با نتیجه ۱۵ بر ۴ به برتری رسید. او در دور بعد نیز مقابل تاوین هانپراب از تایلند نایب قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶ و دارنده مدال برنز بازی‌های یونیورسیاد و قهرمانی آسیا به روی شیاپ چانگ رفت و در یک مبارزه سخت با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ به برتری رسید.

در بخش دختران نیز مهلا مومن‌زاده نماینده وزن ۴۶- کیلوگرم ایران در دیدار نخست برابر آینور یواشپای از قزاقستان با نتیجه ۲۱ بر یک به برتری رسید و راهی دور بعد شد. وی در دور بعد و در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل «جوردین اسمیت» نماینده میزبان که مدال برنز قهرمانی اروپا بزرگسالان را در کارنامه دارد، با نتیجه ۱۷ بر ۷ به برتری رسید و راهی دور سوم شد.

 

اکرم خدابنده تکواندوکار وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان در گام اول باید «کانسل دنیز» قزاق نایب قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، نایب قهرمان بازی‌های یونیورسیاد و دارنده مدال تورنمنت‌های مختلف را شکست بدهد و در صورت برتری به مصاف برنده دیدار ساحل عاج و اسپانیا می‌رود.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر