پرسپولیس / شناسه خبر: 98503 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 15:47
|

برانکو - تارتار: بازی‌های یک‌طرفه

رانکو ایوانکوویچ در 4 دیداری که در لیگ برتر با مهدی تارتار داشته، 3 بار او را شکست داده و یکی از نبردهای آنها هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

برانکو - تارتار: بازی‌های یک‌طرفه

 

پیش از این هم تارتار و برانکو بارها با هم رودررو شده بودند اما هیچکدام از تقابل‌هایشان تا این اندازه مهم نبود. نخستین تقابل آنها در لیگ دوازدهم رقم خورد که گهر دورود با تارتار اولین حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کرد و در هفته‌ی سوم میزبان پرسپولیس بود اما چون ورزشگاه خانگی‌اش شرایط میزبانی از یک بازی بزرگ را نداشت، در ورزشگاه آزادی با پرسپولیس دیدار کرد.

آن بازی یک - یک تمام شد اما قضاوت تورج حق‌وردی با اعتراض هر دو تیم همراه بود. او که مهرداد پولادی از پرسپولیس و هادی رکابی از گل‌گهر را با کارت زرد دوم اخراج کرده بود، در نیمه اول یک پنالتی برای پرسپولیس نگرفت. زمانی که کریم انصاری‌فرد در شرایط موقعیت مسلم گل مدافع حریف را از پیش‌رو برداشت و این مدافع با دست مانع عبور توپ او شد. در دقایق تلف شده هم محمد پروین یک شوت به سمت دروازه‌ی پرسپولیس زد که پس از برخورد با تیر افقی، پشت خط فرود آمد و کمک داور از اعلام گل برای گل‌گهر خودداری کرد تا گل صحیح شاگردان تارتار مقابل پرسپولیس گرفته نشود.

در هفته‌ی بیست و چهارم لیگ سیزدهم پرسپولیسی‌ها بعد از تساوی بدون گل در دربی باید در تبریز به مصاف گسترش فولاد می‌رفتند که هدایت آن بر عهده‌ی مهدی تارتار بود و موفق شد با یک گل از سد میهمان خود پرسپولیس بگذرد. با این شکست، شاگردان علی دایی در پرسپولیس به رده‌ی پنجم جدول سقوط کردند و مدیرعامل وقت باشگاه (محمد رویانیان) هم استعفا داد. درست است که تیم دایی در پایان هفته‌ی بیست و چهارم پنجم بود اما در پایان فصل نایب قهرمان شد و سهمیه‌ی حضور در لیگ قهرمانان را به دست آورد.

در پایان هفته‌ی دوازدهم فصل گذشته‌ی لیگ برتر، پارس‌جنوبی با سرمربیگری تارتار و یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس صدرنشین بود و در هفته‌ی سیزدهم باید در جم از پرسپولیس پذیرایی می‌کردند. بازی دو تیم در جم تا دقیقه 65 کم برخورد دنبال می‌شد تا اینکه خطای علیرضا بیرانوند روی مهاجم پارس‌جنوبی را داور پنالتی اعلام کرد. محسن فروزان دروازه‌بان پارس‌ پشت این توپ ایستاد اما ضربه او پس از برخورد به تیرک‌ عمودی دروازه، گل نشد.

بازی تا ثانیه‌های پایانی با همان تساوی بدون گل دنبال می‌شد تا اینکه پرسپولیس با تعویض طلایی برانکو ایوانکوویچ به گل رسید. شایان مصلح که در دقیقه‌ی 90 به جای محسن مسلمان به زمین آمده بود، در دقیقه 96 روی پاس ارسالی کمال کامیابی‌نیا از سمت راست محوطه‌ی جریمه‌ موفق شد با پا دروازه‌ی پارس را باز کند تا پرسپولیسی‌ها ضمن پیروزی یک بر صفر مقابل میزبان خود به صدر جدول برسند.

بعد از آن باخت، پارس جنوبی که صدرنشینی را از دست داده بود در 9 بازی پیاپی خود در لیگ برتر فقط یک برد بدست آورد و در نهایت پنجم شد. پرسپولیسی‌ها اما آخر همان فصل دومین قهرمانی‌شان با برانکو را جشن گرفتند.

پرسپولیس در حالی پنجشنبه شب در خانه‌ی پارس‌جنوبی به دیدار این تیم می‌رود که قرمزها در تقابل‌هایش لیگ برتری‌شان با مهدی تارتار عملکرد بهتری داشته‌اند. تارتار که اتفاقا سابقه‌ی مربیگری در پرسپولیس را هم دارد و زمانی در این تیم دستیار علی دایی بود، در 11 تقابل خود با پرسپولیس در لیگ برتر 5 بار باخته ، 2 بار برنده شده و 4 بازی‌اش با پرسپولیس هم بدون برنده به پایان رسیده است. در این 11 بازی پرسپولیسی‌ها 11 گل زده‌اند. یعنی به طور میانگین، یک گل در هر بازی. شاگردان تارتار اما 7 گل زده‌اند که میانگینش می‌شود 0.63 گل زده در هر بازی.

برانکو ایوانکوویچ در 4 دیداری که در لیگ برتر با مهدی تارتار داشته، 3 بار او را شکست داده و یکی از نبردهای آنها هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. تارتار در 5 بازی آخری که مقابل پرسپولیس ایستاده، در پیروزی ناکام بوده و این بار هم اگر نبرد، قرمزها قهرمان می‌شوند.  

 

11 – 670

 

captcha
تازه ها
بیشتر