ورزش ایران / شناسه خبر: 98496 / تاریخ انتشار : 1398/2/25 14:12
|

اعتراض رسمی کمیته ملی المپیک به صادر نشدن ویزای انگلیس

تیم ملی تکواندو برای سفر به انگلیس با صادر نشدن ویزا در شرایط سختی قرار گرفته است. نیمی از تیم هنوز در تهران هستند و در بلاتکلیفی کامل. همین باعت شد تا کمیته ملی المپیک نامه اعتراض آمیز به IOC بنویسد.

تاخیر سفارت انگلیس در صدور ویزا برای تیم ملی تکواندو با واکنش تند کمیته ملی المپیک روبرو شد. در پی صادر نشدن ویزا و علی رغم پیگیری‌های مستمر کمیته ملی المپیک و فدراسیون تکواندو در هفته گذشته برای برخی از مسئولین، کادر فنی و ملی پوشان اعزامی به بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ منچستر و مشکلات پیش آمده در این زمینه، کمیته ملی المپیک طی پیگیری‌های متعدد مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به عدم صدور ویزا از سوی میزبان رقابتهای جهانی تکواندو اعلام داشته و آن‌را مغایر قوانین میزبانی رقابتهای کسب سهمیه و منشور المپیک دانسته و خواستار پیگیری کمیته بین المللی المپیک در این باره شد و IOC نیز بطور جد پیگیر این مسئله است. کمیته ملی المپیک حتی مکاتباتی با کمیته ملی المپیک کشور میزبان برای رفع این مشکل نیز داشته است.

بر اساس منشور المپیک کشورهای میزبان رقابتهای ورزشی می‌بایست بدون تبعیض، همکاری لازم را جهت صدور ویزا برای کلیه شرکت کنندگان داشته باشند ولی به رغم پیگیری‌های کمیته ملی المپیک و فدراسیون اگر چه ویزا برای برخی تکواندو کاران در آخرین لحظات صادر شده است اما هنوز تمامی ویزاهای درخواستی صادر نشده و کمیته ملی المپیک نیز از طریق IOC کماکان پیگیر این مسئله است.

5

captcha
تازه ها
بیشتر