ورزش جهان / شناسه خبر: 98482 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 18:25
|
قهرمان انگلیسی، ستاره ضدکلیشه

همیلتون، سریعترین گیاهخوار دنیا!

راننده انگلیسی تیم مرسدس تاکید می‌کند که یک گیاهخوار است و با گیاهخواری قهرمان می‌شود.

ایران ورزشی - قهرمانی او در اسپانیا یک اتفاق قابل پیش بینی بود. همو که در تمام این سال ها کسی به گردش نرسیده و نتوانسته از او سبقت بگیرد. ستاره ای که بعد از کمای ناگهانی شوماخر آلمانی بدل به مرد یکه تاز پیست ها شده و جمله معروف «اگه میتونی، منو بگیر» را دوباره معنا کرده است.

راننده انگلیسی که در تیم مرسدس کاری کرده که تیم قدیمی آلمانی دیگر یاد جای خالی هموطن اسطوره ای خود یعنی شوماخر را نیفتد. طعنه آمیز است که شماره یک تیم مرسدس، یک انگلیسی رنگین پوست است اما رنگ ها و ملیت ها زمانی رنگ می بازند که خودروی مرسدس جلوتر از همه اط خز پایان عبور می کند. یک اتفاق کلیشه ای که از رقابتی به رقابت دیگر تکرار می شود؛ همانند آنچه در مسابقات اتومبیلرانی گرندپری اسپانیا رخ داد.  

راننده انگلیسی تیم مرسدس فاتح گرندپری اسپانیا در مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان در فصل 2019 شد.

همیلتون با پیشی گرفتن از والتری بوتاس هم تیمی فنلاندی خود برای سومین بار در فصل جاری قهرمان شد تا تیم مرسدس فاتح هر 5 گرندپری ابتدایی فصل باشد. جالب اینکه بوتاس و همیلتون در هر 5 گرندپری شروع فصل 2019،‌ سکوهای اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند. لوئیس همیلتون همچنین یک امتیاز ویژه مربوط به سریع‌ترین دور مسابقه را به خود اختصاص داد تا یکه تازی خود را در همه عرصه ها حفظ کرده باشد و ثابت کند فعلا کسی به گرد او نمی رسد. مکس فرستاپن از ردبول، سباستین فتل و چارلز لکلرک از فراری در رده‌های بعدی ایستادند.

برخی از نکته سنج ها، موفقیت های متوالی همیلتون را به سبک زندگی او مرتبط می دانند. ستاره ای که راه و رسمی متفاوت برای زندگی را برگزیده. گیاهخوار است و شب زنده داری نمی کند. همیلتون از یک سال‌ونیم قبل دست از خوردن محصولات حیوانی کشیده و به گیاه‌خواری رو آورده است. او می‌گوید از این تصمیم پشیمان نیست. لوئیس همیلتون در این رابطه گفت: پیش از شروع فصل جدید فرمول یک با استفاده از رژیم غذایی گیاه‌خواری توده‌های عضلانی خود را افزایش دادم. مردم مرتب می‌گویند من نیاز به پروتئین دارم و بدین‌خاطر هرگز یک گیاه‌خوار نخواهم شد. البته در رژیم غذایی من پروتئین‌های زیادی وجود دارند که باعث شد توده‌های عضلانی‌ام به خوبی ساخته شوند. این روزها شرایط بهتری نسبت به گذشته دارم و خوشحالم. افسوس می‌خورم که پیشتر گیاه‌خوار نشدم.

راننده پرافتخار رقابت‌های فرمول یک ادامه داد: هر قطعه‌ای از گوشت، مرغ و ماهی که می‌خورید یا پوست و خزی که می‌پوشید از حیوانانی هستند که توسط ما شکنجه شدند! آنها را از خانواده‌شان جدا کردید و کشتید! همه باید انتخاب کنیم. تصمیم گرفتم فکر کنم که چه چیزی برای من مهم است. بدین‌خاطر از حمایت تمامی مارک‌هایی که در جهت کشتار و شکنجه حیوانات فعال هستند، خودداری می‌کنم.

فاتح مرسدسی گرندپری اسپانیا به تمجید عملکرد تیمش در فصل جاری این رقابت‌ها پرداخت: می‌خواهم به تیم عالی مرسدس احترام بگذارم و کلاهم را به همین نشانه بردارم. ما با کسب 5 قهرمانی متوالی در آغاز فصل جدید فرمول یک تاریخ‌سازی کردیم. به این نتایج و تیمم افتخار می‌کنم.

قهرمان گرندپری اسپانیا ادامه داد: این رقابت‌ها شروع جالبی داشت و راننده تیم فراری را پیش از والتری بوتاس دیدم اما نمی‌دانستم که سبقت خواهد گرفت یا خیر، البته والتری بوتاس خیلی زود پیش از پایان نخستین دور او را جا گذاشت. در استارت دوباره از یک لاستیک جدید برخوردار بودم و سعی کردم ماشینم را در شرایط خوبی حفظ کنم. زمان بهتری از گرندپری اسپانیا را در یک سال اخیر به دست نیاورده بودم.

والتری بوتاس هم تیمی همیلتون در تیم مرسدس نیز ضمن تمجید از قهرمان انگلیسی تاکید می کند نقص فنی سبب عقب ماندن او شده. بوتاس درباره قرار گرفتن در رده دوم گرندپری اسپانیا اظهار داشت: صادقانه بگویم بهترین روز من نبود و رقابت را در همان استارت از دست دادم، البته نمی‌خواهم کسی را مقصر جلوه دهم اما کلاچ ماشینم به طرز عجیبی کار می‌کرد. پس از تحت فشار قرار گرفتن و آزادسازی منجر به ارتعاشاتی شد که تاکنون با آن مواجه نبودم. بدین خاطر شروع آرامی در گرندپری اسپانیا داشتم اما پنجمین قهرمانی تیم مرسدس در فرمول یک بسیار مهم است و این نتایج در پایان فصل بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

12

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر