ورزش ایران / شناسه خبر: 98469 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 17:06
|

جام جهانی شمشیربازی اسپانیا به پایان رسید و ملی‌پوشان به ایران برگشتند تا برای جایزه بزرگ روسیه آماده شوند. البته گویا تغییری در ترکیب تیم ملی رخ دهد و مجتبی عابدینی نتواند در مسابقه بعدی تیم ملی را همراهی کند.

ماجرا از این قرار است که گویا در جریان جام جهانی اسپانیا که همین دو روز  پیش به پایان رسید، عابدینی در رقابت با حریف فرانسوی از ناحیه پا دچار آسیب دیدگی شد. همین مسئله وضعیت این شمشیرباز را برای شرکت در رقابت‌های جایزه بزرگ روسیه در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

قرار است عابدینی طی امروز و فردا تحت معاینه قرار گیرد تا با بررسی دقیق وضعیت آسیب دیدگی پای او که البته خیلی هم جدی نیست، وضعیتش برای اعزام به مسکو مشخص شود. مجتبی طی یک ماه گذشته با تیم ملی اسلحه سابر در مسابقات جایزه بزرگ کره جنوبی و جام جهانی اسپانیا شرکت کرده است.

رقابت‌های شمشیربازی جایزه بزرگ روسیه از جمله رویدادهایی است که نتایج آن در امتیاز المپیکی شمشیربازان تأثیرگذار است. این رقابت‌ها ۳ تا ۵ خردادماه به میزبانی مسکو و تنها در بخش انفرادی برگزار می‌شود.

تیم ملی سابر ایران به دنبال کسب سهمیه تیمی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو است به همین دلیل حضور در رقابت‌های گزینشی که همزمان در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار می‌شود را نسبت به رویدادهایی مانند جایزه بزرگ مسکو که تنها در بخش انفرادی است، با جدیت بیشتری دنبال می‌کند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر