فوتبال ایران / شناسه خبر: 98468 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 17:10
|
اطمینان خاطر به مربی بلژیکی درباره زیرساخت‌ها و امکانات

قرارداد ویلموتس: ۱.۳ ملیون یورو، تا پایان جام جهانی

با اینکه مدیران فدراسیون فوتبال همچنان دنبال مسکوت نگه داشتن این اتفاق بودند رئیس فراکسیون ورزش خبر اینکه ویلموتس گزینه نهایی فدراسیون فوتبال است را لو داد.

اطمینان خاطر به مربی بلژیکی درباره زیرساخت‌ها و امکانات

به نظر می رسد مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده و به زودی وارد ایران خواهد شد هر چند شایعه شده بود او دوشنبه شب به تهران آمده است. البته فدراسیون فوتبال نیز این موضوع را به صورت رسمی اعلام نکرده و احتمالاً قصد دارد در لحظه آخر این کار را انجام دهد.

بعد از واکنش عجیب روز سه شنبه طالقانی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال،امروز(سه شنبه) هم هدایت الله ممبینی حضور ویلموتس در ایران را گمانه‌زنی رسانه‌ها دانست:«با قطعیت نمی‌توانم بگویم که او سرمربی بعدی تیم ملی است، زیرا این صحبت‌ها فقط گمانه‌زنی رسانه‌هاست و ما چند گزینه دیگر هم داریم. طبق بررسی‌هایی که هیات رئیسه فدراسیون انجام داده است ما با چند مربی خوب اروپایی وارد مذاکره شده ایم، اما اینکه صحبت مارک ویلموتس است گمانه زنی بیش نیست و باید منتظر باشیم و ببینیم در ادامه چه اتفاقی می‌افتد. اجازه بدهید که گزینه‌ها را نام نبرم تا زمانی که رسما قراردادی بسته نشده اسم فرد خاصی اعلام نشود.»

در عین حال بعد از سایت اخبار بلژیک که برای بار نخست این خبر را منتشر کرد طی یک روز گذشته بسیاری از سایت‌های دیگر از جمله شین هوا چین و خبرگزاری آلمان (DPA) نیز درباره حضور ویلموتس در ایران نوشتند که البته شاید منبع آنها نیز سایت‌ها و خبرگاری‌های داخلی خودمان باشد.

به هر حال در شرایطی که باز هم مدیران فدراسیون سعی  در سکوت داشتند رئیس فراکسیون ورزش مجلس تقریبا ماجرا را لو داد تا ثابت شود ویلموتس گزینه نهایی فدراسون فوتبال است. محمدرضا تابش با اشاره به نشست خود با وزیر ورزش، دو معاون وزارت خانه، رئیس فدراسیون فوتبال و همچنین مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:«انتخاب هر چه سریع‌تر سرمربی تیم ملی فوتبال از جمله نکاتی بود که در این جلسه مطرح شد تا تیم ملی هر چه سریع‌تر از سردرگمی خارج شود. که آقای تاج در این باره گفت انتخاب سرمربی مراحل نهایی را طی می‌کند.»

جالب اینکه این نماینده مجلس غیر از اعلام کرد ویلموتس گزینه نهایی فدراسیون است اطلاعات جالبی هم درباره او داشت:« او تیم بلژیک را از رتبه ۵۴ به رتبه اول جهانی رسانده و در دوران عضویتش در تیم ملی بلژیک ۲۸ گل به ثمر رسانده است یکی از ویژگی‌های مثبت او دید جوانگرایی و اعتقاد به کار پایه‌ای در فوتبال است به نحوی که تمرکز خوبی روی تیم‌های جوانان و امید دارد تا بستر خلاقیت و درخشش بازیکنان تیم ملی فراهم شود.»

 با این حال درباره مبلغ قرارداد ویلموتس هم صحبت‌های زیادی مطرح شده است و برخی معتقدند او 1.5 میلیون دلار نمی‌ارزد.امروز(سه شنبه)خبرگزاری تسنیم اعلام کرد مبلغ قرارداد وی پایین‌تر و حدود یک میلیون دلار است که با آپشن‌ها و شرایطی خاص ممکن است به 1.5 میلیون دلار نزدیک شود.با این حال سایت hln بلژیک نوشت: طبق اطلاعاتی که در اختیار ما قرار گرفته مارک ویلموتس مراحل پایانی عقد قرارداد با ایران را سپری می‌کند و مذاکرات او با فدراسیون فوتبال ایران به پایان رسیده. او با دریافت سالیانه ۱.۳ میلیون یورو در سال به عنوان سرمربی ایران فعالیت خواهد کرد.

همچنین گفته می شود با توجه به مشکل پرداخت حقوق به سرمربی خارجی ،طبق توافقات صورت گرفته با ویلموتس، بهترین و در دسترس‌ترین راه برای پرداخت دستمزد او از طریق فیفاست. فدراسیون جهانی فوتبال سالیانه کمک‌هایی به فدراسیون‌های عضو خود می‌کند که رقم قابل توجهی است و در صورتی که مشکلی ایجاد نشود، فدراسیون قصد دارد از این کمک‌ها و از طریق فیفا دستمزد سرمربی آینده تیم ملی را پرداخت کند.

همچنین براساس خبرهای منتشر شده اعتبار قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال تا پایان جام جهانی 2022 است.

طبق اعلام خبرگزاری‌ها یکی از موارد اصلی و اساسی که در مذاکرات تاج و ویلموتس وجود صحبت درباره امکانات و زیرساخت‌های فوتبال ایران بوده است. ویلموتس به عنوان فردی که سال‌ها در قاره اروپا مربیگری کرده درباره اهمیت این موضوع صحبت و بر ضرورت وجود امکانات و زیرساخت‌های لازم تأکید کرده است. مهدی تاج هم توضیحات لازم درباره امکانات را به این مربی داده و ویلموتس در جریان تمام امکانات و شرایط مرکز ملی فوتبال قرار گرفته است.

3-670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر