ورزش ایران / شناسه خبر: 98462 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 16:22
|

بزرگنمایی یک مشکل فراگیر / بدهی جودو یک میلیارد یا 17 میلیارد؟

فدراسیون جودو ادعا کرده که حساب این فدراسیون به دلیل بدهی مالیاتی بسته شده است. یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی مبلغ زیادی نیست اما با بزرگنمایی به 17 میلیارد تبدیل شد.

هنوز چند ماهی بیشتر از حضور آرش میر اسماعیلی در فدراسیون جودو نگذشته اما حرف و حدیث‌های زیادی به راه افتاده است. آرش میراسماعیلی ابتدا دست به تغییرات متعددی در کادر فنی زد و حالا به امور مالی و اداری فدراسیون ورود کرده است. اولین بحثی که راه افتاد مسائل مالی فدراسیون است که در روزهای اخیر شایعه‌ای به راه افتاد که حساب بانکی فدراسیون جودو به دلیل بدهی سنگین و مشکلات مالیاتی در آستانه اعزام تیم ملی به گرندپری چین مسدود شده است.

در گزارشی که در همین باره منتشر شده بود آمده که فدراسیون جودو 17 میلیارد ریال بدهی دارد و همین مبلغ هم در تیتر گزارش قرار گرفته تا انعکاس بیشتری هم داشته باشد و بزرگی مشکلات مالی فدراسیون را بیشتر نشان بدهد اما آیا تمام واقعیت همین است؟ یا موارد دیگری در پشت پرده وجود دارد؟

این خبر غیر واقعی نیست اما ظاهرا در آن بزرگنمایی زیادی صورت گرفته است. بزرگنمایی در مشکلی که فقط مختص فدراسیون جودو نیست و بسیاری از فدراسیون‌های ورزشی به دلیل وضعیت مالی کشور در چند سال اخیر با آن روبرو بودند. هدف از این بزرگنمایی چه بوده ؟ آیا فدراسیون نمی‌خواهد تیم خود را به چین اعزام کند و به دنبال بهانه است؟

مجموع بدهی فدراسیون جودو به سازان مالیاتی یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان است. مبلغی که نه آنچنان زیاد است که در گزارش عنوان شده و نه آنچنان زیاد که روی دوش آرش میراسماعیلی سنگینی کند. آرش میر اسماعیلی از بدو ورود به فدراسیون جودو از ورود اسپانسرها و سرمایه گذاری آن‌ها در جودو خبر داده بود، چرا باید یک بدهی یک میلیارد و هفتصد میلیونی روی دوش او سنگینی کند؟  شاید آرش میر اسماعیلی به دلیل این‌که تازه فدراسیون را تحویل گرفته از این بدهی غافلگیر شده باشد اما نباید فراموش نکند که چه وعده‌هایی را داده بود. زود است که او برای اداره فدراسوین جودو از همین روزهای نخست دست به دامان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باشد. آرش در همان روزهایی که برای رسیدن به ریاست فدراسیون جودو تلاش می‌کرد حتما باید می‌دانست که اوضاع فدراسیون جودو به چه شکلی است و وضعیت مالی دولت چگونه است. حتما با همه بررسی‌ها او وارد این فدراسیون شده و حتما توانمندی حل این مشکل را در خودش می‌دیده که چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.

captcha
تازه ها
بیشتر