ورزش ایران / شناسه خبر: 98461 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 16:22
|

بحران ویزا برای تکواندوی ایران / میرهاشم به مسابقات جهانی می‌رسد؟

تیم ملی تکواندو در حلی باید مسابقات خود را از صبح فردا شروع کند که هنوز تکلیفی نیمی از تیم با صادر نشدن ویزا نامشخص است. مهمترین فرد هم میرهاشم حسینی است که باید روز پنج شنبه مسابقه بدهد.

مسابقات جهانی تکواندو رسما از فردا شروع می‌شود اما هنوز نیمی از اعضای تیم ملی تکواندوی ایران در تهران هستند و مشخص هم نیست که آیا می‌توانند به مسابقات جهانی اعزام شوند یا نه؟

 مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان رسما از روز چهارشنبه آغاز می‌شود و اولین نماینده ایران در روز نخست در بخش مردان محمد حسن پلنگ افکن در وزن 58- کیلوگرم است اما هنوز وضعیت تقریبا نیمی از اعضای تیم ملی نامشخص است. این نفرات در تهران مانده‌اند و منتظر ویزای انگلیس هستند و در بلاتکلیفی محض هنوز نمی‌دانند که می‌توانند در مسابقات جهانی حاضر شوند یا نه؟

در روز دوم مسابقات آرمین هادی پور در وزن 54- کیلوگرم عضو تیم ملی تکواندو است که باید روز پنج شنبه همراه میرهاشم حسینی در وزن 63- کیلوگرم روی شیاپ چانگ برود. دو تکواندوکاری که با مشکلات اساسی روبرو شدند و حضورشان در مسابقات با اما و اگرهای فراوانی روبرو است. این دو نفر روز چهارشنبه باید وزن کشی می‌کردند تا پنج شنبه هم مسابقات خود را برگزار کنند اما آرمین هادی پور روز سه شنبه ویزای خود را دریافت کرد و بامداد روز چهارشنبه هم به همراه محمد پولادگر و محمد علی بسحاق راهی انگلیس شد که با توجه به زمانی که پرواز او طول می‌کشید، دیگر به زمان وزن کشی نمی‌رسید اما با توجه به رایزنی فدراسیون تکواندو با مسولان فدراسیون جهانی، این تکواندوکار می‌تواند در روز مسابقه و یا در بدو ورود به محل برگزاری مسابقات که احتمالا چهارشنبه شب است، وزن کشی کند.

مشکل اساسی در این بین برای میرهاشم حسینی است. تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم ایران که هنوز منتظر مانده تا روز چهارشنبه ویزای او برسد و بعد برای سفر به انگلیس اقدام کند. یعنی اگر حتی ویزای او روز چهارشنبه هم صادر شود و همان شب هم راهی انگلیس شود او به احتمال زیاد ساعتی قبل از شروع مسابقات به منچستر می‌رسد و عملا بدون استراحتی باید برای وزن کشی و بعد هم برای مسابقه مهیا شود. اتفاقی عجیب و باور نکردنی در دنیای حرفه‌ای ورزش که مشخص نیست با این شرایط میرهاشم حسینی چگونه باید خودش را برای رسیدن به سر وزن و شرایط مسابقه آماده کند. هیچ کسی نمی‌داند که چه چیزی در انتظار میز هاشم است؛ آیا او ساعتی قبل از مسابقه به منچستر می‌رسد که مسابقه بدهد و یا این‌که باید او را از مسابقات حذف شده دانست؟ البته یک چیز درباره میرهاشم قطعی است و آن این‌که او اگر هم به مسابقات برسد، دیگر توانی برایش باقی نمی‌ماند که بخواهد روی شیاپ‌چانگ مبارزه کند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فریبرز عسگری سرمربی تیم ملی هم دوشنبه شب راهی منچستر انگلیس شد و سجاد مردانی، عرفان ناظمی ، میرهاشم حسینی و آرش فرهادیان هنوز بلاتکلیف هستند. صدور ویزای تکواندوکاران ایران قطره چکانی انجام شد و  تیم ایران را چند پاره کرد. تیمی مدعی که حالا درگیر و دار دریافت ویزا مانده است.

4

captcha
تازه ها
بیشتر