فوتبال ایران / شناسه خبر: 98450 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 15:09
|
شانس قهرمانی پرسپولیس بیشتر است

هاشمی‌نسب: اخراج شفر مثل کوخ فنی نبود

فردا شب تکلیف لیگ هجدهم مشخص خواهد شد. لیگی که تا همین جا هم با اتفاقات بسیاری همراه بوده و همچنان حساسیت ها و حرف و حدیث ها پیرامونش ادامه دارد.با مهدی هاشمی مربی سابق نساجی که نیم فصل خوبی را با این تیم پشت سر گذاشت درباره اتفاقات این روزهای فوتبال، تیم ملی، استفلال و... صحبت کردیم. او مثل همیشه صریح و شفاف حرف زد. هاشمی نسب انتظار دارد که مسوولان فدراسیون فوتبال در هر کمیته ای که مشغول به کار هستند به موقع و خیلی محکم مقابل اتفاقات و مسائل حاشیه ای واکنش نشان دهند. او مربی داخلی را با توجه به شرایط موجود گزینه مناسب تری برای تیم ملی می داند.

*این روزها حاشیه های زیادی پیرامون باشگاه نساجی وجود دارد.اختلاف میان کادرفنی با یکی از مالکان علنی شده است.

من که الان آن جا مسوولیتی ندارم و به همین دلیل نمی توانم اظهار نظر کنم چون در حیطه وظایفم نیست.به هرحال رقابت با تیم های دولتی همیشه برای تیم های خصوصی سخت بوده است. ما زمانی که بودیم به نظرم کارستان کردیم.در نیم فصل امسال هم نتایج بسیار خوبی گرفتیم.به هر حال ما ذهنیت و خاطرات بسیار خوبی را از هواداران نساجی داریم.

*لیگ به هفته پایانی رسیده اما مثل اکثر سال های گذشته حاشیه ها درباره بازی های روز آخر همچنان ادامه دارد.

ببینید این که تکلیف قهرمانی به روز آخر کشیده شده نشان می دهد که لیگ خوبی داشتیم. همین که سه چهار تیم شانس قهرمانی دارند و تیم دوم سقوط کننده هم هنوز مشخص نشده گواه این ادعاست. اما متاسفانه فقط دنبال این هستیم که لیگ را تمام کنیم و هیچ وقت دنبال کیفیت آن نرفتیم. تا زمانی هم که هر شخصی به خودش اجازه دهد درباره فوتبال و مسائل داوری حرف بزند همین اتفاقات را شاهد خواهیم بود.

*چرا این همه حاشیه به وجود می آید؟

وقتی مربی تیم دو روز قبل از بازی درباره داوری حرف می زند و آن ها را تحت فشار قرار می دهد و هر کسی هم دراین فوتبال لابی قوی تری داشته باشد بیشتر اهدافش را پیش می برد. از آن طرف فدراسیون فوتبال هم محکم با این مسائل برخورد نمی کند.

چرا؟

چرایش را خودشان باید پاسخ دهند.این هم ه پول در فوتبال هزینه می شود اما جایی که باید تصمیم به موقع و محکمی اتخاذ شود اتفاق نمی افتد. به خدا در این فوتبال نباید آدم ها با هم فرق داشته باشند. بعضی ها از بازیکنان تیم های بزرگ ه م می ترسند چه برسد به مربیان شان. بعضی حکم های صادر شده هم می بینیم که با تلفن فلان مدیر سا سرمربی تعلیق می شود. به هرحال تا زمانی که این سستی رفتار رادر برخی تصمیم گیری های فوتبال شاهد باشیم نباید انتظار کم شدن حواشی را داشت.

*رقابت در بالای جدول بسیار حساس شده و تیم های مدعی برای خودشان شانس قائلند. به نظر شما کدام تیم قهرمان می شود؟

طبیعتا" شانس پرسپولیس بیشتر است.آن ها به یک مساوی نیاز دارند.البته بازی شان نسبت به بقیه سخت تر است. ضمن این که در این فوتبال هر نتیجه و اتفاقی رخ می دهد.

عمر مربیگری شفر هم مثل کوخ در استقلال زیاد نبود. ظاهرا" مربی آلمانی در این تیم جواب نمی دهد.

درباره کوخ که حرف زیاد است.عده زیادی بودند که نمی خواستند او با استقلال نتیجه بگیرد و چوب لای چرخش می گذاشتند.بحث کوخ به هیچ وجه فنی نبود و جدایی شفر هم حتما" فنی نبوده لست.

*بعدد از آن هم تیم را به فرهاد مجیدی سپردند.

به هر حال استقلال تیم بزرگی است و امیدوارم که فرهاد هم موفق باشد.

*با این که فدراسیون فوتبال هنوز موضعش را درباره گزینه بلژیکی مطرح شده برای تیم ملی اعلام نکرده اما بر اساس اعلام خودشان جانشین کی روش قطعا" خارجی است.

به نظر من اگر قرار باشد که در جام ملت حتی به فینال هم نرسیم یا این که در جام جهانی هم از گروه همان صعود نکنیم پس چه اصراری است که دراین شرایط با توجه به قیمت ارز که هر روز رو به افزایش است سراغ خارجی ها برویم.بااین وضعیت گزینه ایرانی هم می تواند گزینه خوبی باشد.

9

captcha
تازه ها
بیشتر