فوتبال ایران / شناسه خبر: 98411 / تاریخ انتشار : 1398/2/23 17:00
|
مربی بعدی می تواند پایه‌گذار یک نسل طلایی باشد

کرانچار: سرمربی ایران باید سابقه روشنی در فوتبال ملی داشته باشد

با توجه به استعدادهایی که از جوانان فوتبال ایران می‌شناسم باید بگویم مربی بعدی می‌تواند پایه گذار یک نسل طلایی و یک تیم تاریخ ساز باشد.

 

زلاتکو کرانچار که هنوز با فدراسیون فوتبال به صورت کامل تسویه حساب نکرده در مورد ‌‌ جدایی‌اش از تیم امید، گفت: «فکر می‌کنم من و همکارانم در این مدت همه تلاش خودمان را به کار گرفتیم و خوشبختانه گام مهمی در مسیر صعود به المپیک برداشتیم که همان حضور در مرحله نهایی رقابت‌ها بود. امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند و تیم امید ایران با این بازیکنان شایسته در ادامه راه موفق باشد تا به انتظار 44 ساله فوتبالدوستان ایرانی و طلسم صعود به المپیک پایان بدهد. در خصوص این جدایی تنها می‌خواهم بگویم همه چیز در فضایی کاملا دوستانه و با تفاهم صورت گرفت. از سال‌های فعالیت در فوتبال ایران خاطرات بسیار خوبی دارم و می‌دانم ممکن است کار مربیگری خودم را دوباره در ایران یا هر کشور دیگری از جهان دنبال کنم.»

سرمربی اسبق تیم ملی کرواسی در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی ایران نیز گفت:«به عقیده من فدراسیون فوتبال باید با بررسی و تحقیق کافی گزینه جدید را انتخاب کند. تیم ملی ایران جایگاه مهمی در آسیا و حتی جهان دارد. لازم است مربی جدید این تیم بتواند یک تیم جدید را از نو بسازد و پایه گذار تحول بزرگی در فوتبال ملی ایران باشد. ظرفیت‌های فوتبال ایران بسیار بزرگتر از چیزی است که تا امروز دیده ایم به شرط آنکه مربی جدید وقت کافی برای پیگیری بازی‌های لیگ بگذارد‌،  تمامی بازیکنان را به خوبی شناسایی کند و یک تیم قدرتمند از بهترین های فوتبال ایران بسازد. در واقع با توجه به استعدادهایی که از جوانان فوتبال ایران می‌شناسم باید بگویم مربی بعدی می‌تواند پایه گذار یک نسل طلایی و یک تیم تاریخ ساز باشد.»

وی افزود:«سرمربی جدید تیم ملی ایران باید پیشینه روشن و سابقه مشخصی در رده فوتبال ملی داشته باشد‌.چنین مربی است که می‌تواند یک تحول ماندگار در فوتبال ملی ایران ایجاد کند و حتی روزی که از اینجا می‌رود میراثی از خودش به جای گذاشته باشد.»

3-300

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر