فوتبال ایران / شناسه خبر: 98409 / تاریخ انتشار : 1398/2/23 16:45
|

پیکان در آخرین هفته از فصل هجدهم باید مقابل مجید جلالی یعنی سرمربی سابقش قرار بگیرد. حسین فرکی سرمربی پیکان درباره این بازی و رویارویی با جلالی می‌گوید: «من به این چیزها فکر نمی‌کنم و همیشه در کارم به دنبال صراط مستقیم هستم و می‌خواهم کارم را خوب انجام دهم. این مسائل که به ذهن برخی‌ها می‌آید نباید در اولویت قرار بگیرد و برای ما انجام بازی زیبا و رعایت اصول جوانمردانه در اولویت است. شخصاً به این مسائل ورود نمی‌کنم و توجهی به این چیزها ندارم. این مسائل حساسیت به وجود می‌آورد و این در حالی است که ما به دنبال آرامش هستیم و به این مسائل فکر نمی‌کنیم.»

فرکی در رابطه با اینکه در هفته‌های اخیر شایعه‌های در مورد دست‌های پشت پرده برای قهرمان کردن یک تیم خاص به وجود آمده، توضیح می‌دهد: «خیلی به این موضوعات توجه نمی‌کنم اما این را می‌دانم تیمی که کارش را درست انجام دهد و از فرصت‌هایش به درستی استفاده کند امروز به دنبال این حرف‌ها نمی‌رود. البته در فوتبال ما عدالت در برخی از بخش‌ها رعایت نمی‌شود و می‌بینیم برخی از تیم‌ها سرمایه‌گذاری زیادی دارند و برخی هم از بضاعت کمی بهره می‌برند اما وقتی باشگاهی هزینه‌ها می‌کند و دستش به موفقیت نمی‌رسد این ذهنیت برایش به وجود می‌آید که این مسائل وجود دارد. شاهدیم برخی از تیم‌ها شانس موفقیت داشتند اما در هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفتند و برخی اشتباهات انجام دادند که باعث شد نتیجه موردنظر را نگیرند اما این مسائل ربطی به دست‌های پشت پرده و تلاش برای قهرمان کردن یک تیم ندارد. اگر این تیم‌ها از موقعیت‌هایشان به درستی استفاده می‌کردند و اشتباهات کمتری داشتند الان این حرف‌ها مطرح نبود اما می‌بینیم برخی‌ها اشتباهات خودشان و کم‌کاری‌ها را به دست‌های پشت پرده ارتباط می‌دهند. وقتی تیمی اشتباهی انجام می‌دهد نباید به دنبال دست‌های پشت پرده باشد چراکه این مسائل ارتباطی به این حرف‌هایی که زده می‌شود ندارد.»

مربی سابق تیم ملی در مورد اینکه مارک ویلتموس قرار است سرمربی تیم ایران شود، می‌گوید: «من نمی‌دانم چه کسی قرار است سرمربی تیم ملی کشورمان شود اما قطعاً کارنامه یک مربی نشان‌دهنده عملکرد و فلسفه کاری او است وقتی که نمی‌دانیم چه کسی قرار است هدایت تیم ملی را به عهده بگیرد نمی‌توان در خصوص این مسائل هم صحبت کرد.»

حسین فرکی درباره شانس اینکه با توجه به شرایط، شانس قهرمانی پرسپولیس بیشتر است یا سپاهان، اینچنین توضیح می‌دهد: «به هر حال روی کاغذ شانس پرسپولیس بیشتر از سپاهان است اما من خودم این شرایط را تجربه کردم. سالی که در سپاهان حضور داشتم و قهرمان شدیم شاید برای خیلی‌ها باورکردنی نبود که ما قهرمان شویم چون که بخشی از این مسأله در اختیار ما بود و بخش دیگر در تبریز رقم می‌خورد هر چند که در نهایت این غیرممکن، ممکن شد و ما قهرمان شدیم اما الان هم شرایط همین‌گونه است چراکه در جدول شرایط پرسپولیس بهتر است اما هر چیزی امکان رخ دادنش وجود دارد.»

9

captcha
تازه ها
بیشتر