پرسپولیس / شناسه خبر: 98397 / تاریخ انتشار : 1398/2/23 15:45
|

بُعد مهم جنگ قهرمانی: تعداد جام و هت‌تریک

پرسپولیس در صورت کسب این جام می‌تواند در یک رکورد دیگر با سپاهان برابری کند که آن، کسب سه قهرمانی متوالی در لیگ برتر است.

بُعد مهم جنگ قهرمانی: تعداد جام و هت‌تریک

 

طی 17 دوره برگزار شده از رقابت‌های لیگ برتر، سپاهان با 5 عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها به حساب می‌آید اما پرسپولیس در صورت قهرمانی لیگ هجدهم می‌تواند در این عنوان با زردهای دیار نصف جهان شریک شود.

در واقع جنگ پنجشنبه شب پرسپولیس و سپاهان بر سر عنوان قهرمانی لیگ هجدهم، جنگ تعداد جام‌هاست. پرسپولیس می‌تواند با این جام، تعداد جام‌های لیگ برتری‌اش با سپاهان را برابر کند اما در صورتی که سپاهان قهرمان شود، صاحب ششمین جام قهرمانی شده، فاصله‌اش را بیشتر خواهد کرد و فعلا دست‌نیافتنی می‌شود.

همچنین پرسپولیس در صورت کسب این جام می‌تواند در یک رکورد دیگر با سپاهان برابری کند که آن، کسب سه قهرمانی متوالی در لیگ برتر است. سپاهان در فصل‌های نهم، دهم و یازدهم سه دوره متوالی قهرمان این رقابت‌ها شده و حالا پرسپولیس هم می‌تواند با جام هجدهم این افتخار را تکرار کند.

پرسپولیس البته انگیزه‌ی دیگری هم دارد و آن، اینکه در صورت کسب پنجمین قهرمانی لیگ برتری‌اش، دو قهرمانی بیشتر از رقیب سنتی‌اش استقلال خواهد داشت که در 17 دوره‌ی لیگ برتر، سه بار قهرمان شده است.

 

11 180

captcha
تازه ها
بیشتر