فوتبال ایران / شناسه خبر: 98394 / تاریخ انتشار : 1398/2/23 16:16
|
وقتی تارتار صدر را از برانکو گرفت

پارس جم با شش پرسپولیسی مقابل پرسپولیس

جعفر برزگر / هر چه به پایان هفته و به صدا در آمدن سوت بازی های هفته آخر لیگ نزدیک می شویم حساسیت و اهمیت این مسابقات بیش از گذشته خودنمایی می کند. تیم هایی که امروز شانس قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی را دارند و آن هایی که کاندید سقوط هستند حالا حسرت روزهایی را می خورند که امتیازهای با ارزشی را از دست دادند. جذابیت فوتبال به همین اتفاقاتش است. به هرحال چه بخواهیم چه نخواهیم حدود ساعت 30/23 روز پنج شنبه همین هفته شاهد اشک ها و لبخندهای زیادی خواهیم بود. اما چیزی که باعث حساسیت بیشتر این بازی ها شده بعضی از تقابل ها است.  

مهاجم استقلال مقابل همشهری هایش

روح الله باقری که پس از مدت ها نیمکت نشینی در بازی مقابل صنعت نفت آبادان به میدان آمد و بسیار با انگیزه هم بود.حالا در آخرین بازی فصل در شرایطی مقابل سپیدرود قرار می گیرد که تیم زادگاهش برای بقا فقط باید برنده از زمین خارج شود. اما او که تصمیم دارد پاسخ اعتماد فرهاد مجیدی را بدهد در صورت قرار گرفتن در لیست 11 یا 14 نفره با تمام وجود بازی خواهد کرد. او در بازی با صنعت نفت هم انگیزه بالایش را با گلزنی نشان داد که داور آن گل را مردود اعلام کرد.

جلالی و خاطره تلخ باخت به نساجی

پنج هفته پایانی نیم فصل اول برای مجید جلالی سرمربی وقت پیکان اصلا" خوب نبود.او پس از چهار شکست متوالی مقابل تراکتورسازی، پارس جم، فولاد و نفت مسجدسلیمان به نساجی هم باخت تا حکم برکناری اش را از مسوولان پیکان دریافت کند. البته او بلافاصله روی نیمکت همین نساجی نشست و نتایج خوبی هم با این تیم کسب کرد. حالا آقا معلم مقابل تیمی قرار می گیرد که خودش آن را بسته و آنالیز تک تک آن ها را دارد. اما این را هم می داند که پیکان با تفکرات حسین فرکی تیمی متفاوت نسبت به بل و یکی از بهترین تیم های یک ماه اخیر است.

بازگشت فولادی های سابق به اهواز

نتیجه این بازی شاید در ظاهر اهمیت چندانی نداشته باشد اما در واقع فولاد با افشین قطبی هم به فکر جبران شکست سنگین هفته گذشته مقابل ذوب آهن است هم این که می خواهد جایگاه ششمی جدول را بگیرد. اما برای تراکتورسازی قضیه فرق می کند و آن ها امیدوار به شکست پدیده مقابل ماشین سازی هستند تا با شکست فولاد در اهواز چهارم شوند.در این میان رویارویی ساسان انصاری و اکبر ایمانی دو بازیکن تراکتورسازی که سابقه حضور در فولاد را داشته اند به جذابیت بازی اضافه خواهد کرد.

مهاجری و کاپیتانش مقابل پدیده

به احتمال زیاد آن تعداد از هواداران تراکتورسازی که نمی توانند برای تماشای بازی تیم شان به اهواز بروند پنج شنبه شب برای تشویق تیم ماشین سازی به ورزشگاه خواهند رفت. رضا مهاجری سرمربی تیم تبریز که با تساوی مقابل پرسپولیس در تهران تکلیف قهرمانی را به روز آخر کشاند حالا با شاگردانش از پدیده ای پذیرایی می کند که هم خودش هم کاپیتانش(محسن یوسفی) سابقه حضوردر آن را دارند.تیم مشهدی اگر شکست بخورد شاید سهمیه هم نگیرد.

پرسپولیسی ها مقابل پرسپولیس

بدون شک مهمترین بازی در شهر جم برگزار خواهد شد. جایی که قرمزهای پایتخت با یک تساوی هم جام قهرمانی را بالای سر می برند. مهدی تارتارسرمربی تیم پارس جم جنوبی خیلی دوست داشت که تکلیف قهرمانی قبل از این بازی مشخص شود اما این طور نشد و حالا او که سال ها پیراهن پرسپولیس را بر تن داشته فقط به پیروزی تیمش فکر می کند و این یعنی پریدن جام از دست پرسپولیس. تیم او در آخرین بازی نیم فصل اول با ترکیب رحمان احمدی،محمد ستاری،حامد نورمحمدی،محسن بنگر(67 امیر شبانیسعید محمدی‌فر،شهرام گودرزی،محمد نوری(75 محمد شادکامحسین پورامینی،نیما انتظاری،مجید علیاری،ابراهیم صالحی (46 روح الله سیف اللهی) مقابل شاگردان برانکو به میدان رفت.در حالی که بازی با گل های علیپور(2 گل) و عالیشاه با نتیجه 3-0 رو به پایان بود روح ا... سیف الهی بازیکن سابق پرسپولیس از روی نقطه پنالتی تک گل تیمش را زد و همین گل کافی بود تا پرسپولیس صدرنشینی را از دست بدهد. امروز اما شرایط دوتیم خیلی فرق می کند.بااین حال تارتار با اتکا به نیروی جوانی و تجربه بازیکنان با تجربه ای مثل رحمان احمدی،محمد نوری،روح الله سیف اللهی، میثم نقی زاده و فرزاد حاتمی که سابقه بازی در پرسپولیس را دارند برای یک بازی جوانمردانه بازیکنانش را به میدان می فرستد. البته از این 5 نفر شاید فرصت بازی به فرزاد حاتمی نرسد.این بازیکن دو سه هفته پیش یا اظهار نظری عجیب تارتار را متهم کرده که بازی نکردنش به خاطر بازی آخر با پرسپولیس است.

9

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر