فوتبال ایران / شناسه خبر: 98338 / تاریخ انتشار : 1398/2/22 14:37
|

بمباران داوران از سوی استقلال: حق خوری بود!

حق استقلالی‌ها به واسطه یک تصمیم عجیب و بحث برانگیز از سوی داوران خورده شد تا این گونه بازیکنانش علیه داوران آن بازی مصاحبه کنند. اوج ناراحتی را می‌شود در اردوی استقلال دید.

از لحظه ای که سوت پایان بازی استقلال مقابل صنعت نفت آبادان به صدا درآورد استقلالی‌ها یکی پس از دیگری علیه داوران مصاحبه کردند. ماجراها را ابتدا فرهادمجیدی با آن صحبت های تند کلید زدو پیامدش دیگر بازیکنان نیز پی در پی تصمیم داوران آن بازی را زیر سوال بردند. استقلالی‌ها عمیقا بر این باورند که شانس قهرمانی آن ها با همان تصمیم عجیب از دست رفته است.

 

منتظری: یکی جواب ما را بدهد

پژمان به صورتی افسرده و چهره ای در هم شکسته این جملات را پس از شکست تیمش به زبان آورد:«نمی دانم چه بگویم، ما امسال از اول فصل هزار و صد مشکل داشتیم و صحبت کردن درباره این مشکلات تکراری است. نمی دانم جواب این اتفاق و مردود شدن گل سالم ما را چه کسی می دهد. 60 کمیته منتظر هستند بازیکن حرفی بزند و اشکالی داشته باشد تا او را جریمه و محرومش کنند. یک مقدار به خودتان بیایید، به خدا هواداران استقلال گناه دارند. 2 مرتبه داشتیم نزدیک می شدیم برای قهرمانی، یک بار آخر نیم فصل اول در بازی با پدیده و یک بار هم این بازی. مردود شدن این گل هیچ توجیهی ندارد.»

حسینی: حسرت ما تمام نشدنی است

سید حسینی حسینی نیز نتوانست سکوت کند:«سئوال من از کمیته داوران و دپارتمان داوری این است؛ ماهیت استفاده از شش داور در یک بازی لیگ برتر چیست؟ آن دو نفری که روی خط می ایستند مگر نباید در چنین صحنه هایی ابراز وجود کنند؟ داور خط در فوتبال گنجانده شد که کمک حال داور وسط باشد و اجازه خوردن و پایمال شدن حق کسی را ندهد اما انگار در ایران همه چیز برعکس است! باور کنید ما از آن روزی که به جای VAR این داوران را اضافه کردند منتظر ابراز وجود آنها با کمک کردن به داوران بودیم اما گویا این حسرت برای ما تمام شدنی نخواهد بود. مطمئنم آنها که از حق استقلال دفاع نکردند نه شب گذشته بلکه شب های زیادی با عذاب وجدان می خوابند!»

کریمی: توپی که اوت نشد را چه طور، اوت دیدند؟

 علی کریمی راهی جز انتقاد از داوری این بازی پیش روی خودش ندید:«فکر می‌کنم هیچ تیمی تا به حال در آبادان این قدر به صنعت نفت فشار نیاورده بود. ما به جز ۱۵-۱۰ دقیقه اول به بازی غالب بودیم. به نظرم یک مورد عادی شده که پنالتی ما، گل سالم ما، هند پنالتی حریف و… را نمی‌گیرند. نمی‌دانم فدراسیون و کمیته داوران کی می‌خواهند به این مسائل رسیدگی کنند. ما زحمت می‌کشیم و تلاش می‌کنیم. چه‌قدر داوری‌ها باید تأثیرگذار باشد. مربی جوان ما با کلی امید آمده اما این داوری‌ها روی آینده کار او و تیم تأثیر می‌گذارد. داوری که روی خط گذاشتند چه‌طور می‌تواند توپی که به اوت نرفته را ببیند؟ دو داور پشت دروازه برای چه هستند؟ ما چه‌قدر دیگر باید حمله کنیم و بزنیم؟ ما تلاش کردیم اما وقتی گل سالم ما را نمی‌گیرند چه کار باید بکنیم. بازیکن ما کوچک‌ترین حرفی که می‌زند داور به او کارت زرد می‌دهد، اما در بازی‌های دیگر بازیکنان حتی داور را می‌زنند.»

قائدی: داور برد را از ما گرفت

مهدی قائدی هم در صف منتقدان داوری دیده شد:« ما در بازی با صنعت نفت همه تلاش خود را انجام دادیم که پیروز شویم اما حیف که اشتباه داوری شانس پیروزی را از ما گرفت. به نوبه و سهم خودم از هواداران تیم عذرخواهی می کنم اما نیازی نیست زانوی غم بغل بگیریم. فوتبال ادامه دارد و ما در آینده می توانیم همه ناکامی‌‌ها را جبران کنیم. در جام حذفی برای قهرمانی بجنگیم. هم چنین در لیگ و درلیگ قهرمانان آسیا هم برای رفتن روی سکو تلاش کنیم. همه این بازی ها در یک چشم بهم زدن از راه می رسد و ما باید به آینده فکر کنیم و نه موقعیت هایی که داشتیم و از دست دادیم. گذشته برای افسوس خوردن نیست و برای درس گرفتن است. این فصل برای خودم یک درس بوده است.»

چشمی: یک سال است اعتراض می‌کنیم

افسوس چشمی هم بعد از این بازی جالب توجه است«واقعا نمی‌دانم در مورد داوری چه بگویم، چند بار در مورد داور حرف زدیم ولی همه به من گفتند چرا به داوری اعتراض می‌کنی، ولی اینجا همه نتیجه‌اش را دیدیم. گل سالم ما را بدون شک اشتباه اعلام کردند. توپ داخل زمین بود و داور در یک قدمی توپ خم شده اما صحنه را ندیده است. پس داور را برای چه آنجا گذاشتند؟ داور ۲-۳ صحنه آفساید واضح را نگرفت. یک سال است این حرف ها را می‌زنیم، اگر یکی از داوری ها به نفع ما بود همه شلوغ می‌کردند و می‌گفتند داوری‌ها به سود استقلال است. اگر خود داور این صحنه گل ما را دید و گفت اوت شده است من دیگر در مورد فوتبال حرفی نمی‌زنم.»

10-160

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر