پرسپولیس / شناسه خبر: 98331 / تاریخ انتشار : 1398/2/22 13:36
|

سیدجلال، «جرارد» نشد

سیدجلال که در دقیقه یک هم نزدیک بود دروازه خودی را باز کند، در محاسباتش برای دفع توپ اشتباه کرد و توپ از زیر پایش رد شد تا کویتونگو با رادوشویچ تک‌به‌تک شود و دروازه پرسپولیس را باز کند.

سیدجلال، «جرارد» نشد

 

طرفداران لیورپول حتما سُر خوردن استیون جرارد در بازی حساس سال 2014 مقابل چلسی را به خاطر دارند. اتفاقی که منجر به شکست قرمزها و از دست رفتن قهرمانی لیگ برتر شد. آن روز کاپیتان لیورپول سر خورد و توپ را لو داد و دروازه‌ تیمش باز شد. حال آنکه اگر این اتفاق نمی‌افتاد، قرمزهای آنفیلد بعد از بیش از دو دهه، قهرمانی لیگ برتر را دوباره تجربه می‌کردند.

عصر شنبه هم نزدیک بود در تهران چنین اتفاقی برای پرسپولیس و کاپیتانش بیفتد. در دقیقه 16 بازی با ماشین‌سازی سیدجلال حسینی در دفع توپ اشتباه بزرگی مرتکب شد تا مهاجم خارجی حریف در حضور بیش از 60 هزار تماشاگر پرسپولیسی دروازه قرمزها را باز کند. این گل اگر جبران نمی‌شد و سپاهان هم در مشهد می‌برد، پرسپولیس قهرمانی را از دست می‌داد اما نه سپاهان برد و نه پرسپولیس باخت تا همه چیز به هفته آخر بکشد.

خط دفاعی پرسپولیس به رهبری سیدجلال تا اینجا دومین خط دفاعی برتر لیگ بوده و حسینی مثل دو فصل گذشته نقش پررنگی در موفقیت‌های این تیم داشته. درست است که سیدجلال حسینی مسن‌ترین بازیکن پرسپولیس به حساب می‌آید اما در بسیاری از بازی‌های این فصل بهترین و کارامدترین بازیکن در ترکیب این تیم و تقریبا در تمام بازی‌ها بی‌اشتباه بوده است. شاید به همین خاطر اشتباهش مقابل کویتونگو به چشم آمد.

سیدجلال که در دقیقه یک هم نزدیک بود دروازه خودی را باز کند، در محاسباتش برای دفع توپ اشتباه کرد و با اینکه مثل جرارد صاحب توپ نبود تا سر بخورد و توپ را لو بدهد اما توپ از زیر پایش رد شد تا مهاجم خارجی حریف با رادوشویچ تک‌به‌تک شود و دروازه پرسپولیس را باز کند. این گل بیش از 65 دقیقه پابرجا ماند اما در نهایت پنالتی‌ای که بودیمیر گرفت و علیپور آن را گل کرد، سیدجلال را نجات داد.

 

11 – 270

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر