فوتبال ایران / شناسه خبر: 98311 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 23:49
|
سپاهان مدعی قهرمانی، پدیده به دنبال سهمیه

پدیده یک - سپاهان یک / امیدِ امیر زنده ماند

سپاهان و پدیده در مشهد به تساوی رسیدند تا امیدهای‌شان زنده بماند. سپاهان برای قهرمانی و پدیده برای کسب سهمیه‌ی حضور در لیگ قهرمانان آسیا.

سپاهان مدعی قهرمانی، پدیده به دنبال سهمیه

شنبه 98/2/21، هفته‌ی بیست و نهم از هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه: امام رضا، ساعت: 21/30، تماشاگر: 10 هزار نفر

پدیده یک

گل‌: امین قاسمی‌نژاد( 5 پنالتی )

سپاهان یک

گل: علی قربانی( 53 )

داور: علیرضا فغانی

کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی، علیرضا ایلدروم

اخطار: محمد آقاجان‌پور( پدیده )

کی‌روش استنلی، سیاوش یزدانی، سجاد شهباززاده ( سپاهان )

بازیکن برتر: پیام نیازمند( سپاهان )

پدیده:

میلاد فراهانی،علی نعمتی، محمد حسین مرادمند، مرتضی منصوری، محمد آقاجان پور( 66 چوچو )، مسعود ریگی، اکبر صادقی، سعید صادقی، حسین مهربان، امین قاسمی نژاد، یونس شاکری( 64 محمدمهدی مهدی خانی )

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

سپاهان:

پیام نیازمند، محمد ایران‌پوریان، سیاوش یزدانی، عزت پورقاز، سعید آقایی، مهدی کیانی، حامد بحیرایی( 45 علی قربانی )، مهرداد محمدی( 62 محمد ابراهیمی )، سجاد شهباززاده، محمد کریمی، کی‌روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

پدیده برای کسب سهمیه و باقی ماندن در کورس قهرمانی وارد زمین شد و سپاهان هم چنین هدفی را در مشهد دنبال می‌کرد. پدیده که این روزها در اوج قرار دارد، در دقیقه‌ی 5 به خواسته‌ی خود رسید. استارت سریع حسین مهربان به داخل محوطه جریمه با تکل پورقاز مواجه شد تا فغانی نقطه‌ی پنالتی را نشان بدهد. امین قاسمی‌نژاد پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را برخلاف حرکت نیازمند به سمت چپ او زد تا گل برتری میزبان به ثمر برسد. دقیقه 16 ضربه‌ی کی‌روش در محوطه‌ی جریمه روی یک پاس عرضی به هوا زده شد. در این صحنه کی‌روش معتقد بود داور باید برای سپاهان پنالتی بگیرد که البته ادامه اعتراض‌های او با کارت زرد فغانی همراه شد.

از دقیقه‌ی 40 تا 42 طی دو دقیقه شاهد سه موقعیت خطرناک روی دروازه‌ی دو تیم بودیم. ابتدا محمد کریمی روی یک پاس بسیار خوب سپاهان را صاحب موقعیتی ویژه کرد که ارسال پاس در عرض قبل از اینکه کی‌روش ضربه بزند، با واکنش مدافعین پدیده روبرو شد. در بازگشت این پدیده بود که با ضدحمله ای سریع به دروازه‌ی سپاهان نزدیک شد اما شوت بازیکنان پدیده دقت کافی را نداشت. بلافاصله توپ به زمین پدیده بازگشت و این‌بار شوت محمدی را فراهانی مهار کرد تا نیمه‌ی اول با برتری یک بر صفر پدیده به پایان برسد.

نیمه‌ی دوم را پدیده با خلق موقعیت روی دروازه‌ی سپاهان آغاز کرد. دقیقه‌ی 47 شوت زیبای آقاجان‌پور از داخل محوطه‌ی جریمه و روی یک ارسال از سمت راست خط دفاع سپاهان، با واکنش دیدنی‌تر از نیازمند راهی کرنر شد. نخستین موقعیت سپاهان در نیمه‌ی دوم به گل تساوی این تیم تبدیل شد. دقیقه‌ی 53 ارسال محمد کریمی را علی قربانی، مهاجم تعویضی سپاهان با ضربه‌ی سر زیبا به گل تساوی بدل کرد.

دقیقه‌ی 69 پیام نیازمند از فاصله یک متری بار دیگر ناجی تیمش شد و ضربه‌ی قاسمی‌نژاد را مهار کرد. دقیقه‌ی 80  شوت مهدی‌خانی از داخل محوطه‌ی جریمه با واکنشی دیگر از نیازمند راهی کرنر شد. در وقت‌های تلف‌شده‌ی بازی پیام نیازمند که ستاره‌ی سپاهان بود شوت تماشایی بازیکن پدیده را مهار کرد تا بازی با تساوی یک بر یک به پایان برسد. با این تساوی پدیده بخت خود را برای کسب عنوان قهرمانی از دست داد اما سپاهان همچنان امیدوار است که در هفته‌ی پایانی نتایج طوری رقم بخورد که این تیم در نهایت عنوان قهرمانی را به‌دست بیاورد.

 

 

کلیدواژه
لیگ برتر
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر