فوتبال ایران / شناسه خبر: 98309 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 23:33
|
پرسپولیس با مساوی در جم قهرمان می‌شود

پرسپولیس یک – ماشین‌سازی یک / پات پای پله قهرمانی

شنبه 21/2/98، هفته بیست و نهم از هجدهمین دوره لیگ برتر ، ورزشگاه آزادی، ساعت:21:30، تماشاگر:55 هزار نفر

پرسپولیس یک

گل:علی علیپور(82- پنالتی)

ماشین سازی یک

گل: چای کویتونگو(16)

داور:کوپال نظمی

کمک ها: موعود بنیادی‌فر و محمدباقر پورباقر

اخطار:مهدی شیری و مهدی ترابی (پرسپولیس)

بازیکن برتر:مسیح زاهدی(ماشین سازی)

پرسپولیس: بوژیدار رادو شوویچ، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، شایان مصلح، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، سیامک نعمتی(سروش رفیعی 72)، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر و علی علیپور.

سرمربی:برانکو ایوانکوویچ

   فرناندو دخسوس،    محمد اهل‌شاخه،    محمدحسین کنعانی‌زادگان،    مصطفی سالاری،    عزیز معبودی،    احمدرضا زنده‌روح،

    سعید مهری،    سید محمد خرم‌الحسینی(86- رضا عبدی)،    مسیح زاهدی،   محسن یوسفی(64- فرشاد سالاروند)، جای کویتونگو(29- احسان تاییدی)سرمربی:رضا مهاجری

بازی قهرمانی خیلی سخت برای پرسپولیس شروع شد.همان دقیقه یک پرسپولیس تا آستانه شوکه شدن رفت اما رادوشوویچ دروازه تیمش را نجات داد.با همین موقعیت مشخص شد ماشین سازی به همان اندازه ای که از این تیم تعریف می شد خوب و پرتوان است.

پرسپولیس که از این اتفاق جان سالم به در برده بود دو موقعیت خوب در دقیقه 6 و 14 داشت اما دقیقه 16 همان چیزی که هیچ کس در ورزشگاه ازادی منتظرش نبود رخ داد.

پاس بلند ماشینی ها پشت دفاع پرسپولیس افتاد و سیدجلال با اشتباهش اجازه داد تا مهاجم خارجی ماشین توپ را از بالای سر رادوشوویچ به تور بچسباند.

5 دقیقه طول کشید تا پرسپولیس و هوادارانش که شوکه شده بودند به خودشان بیایند.بعد از این بازی تقریبا یک گله دنبال شد اما فرجام خوشی در پایان نیمه برای سرخ ها نداشت.پرسپولیس تا پایان نیمه نخست تقریبا 6 موقعیت گل خلق کرد که سه تای آن خطرناکتر بود اما تیر دروازه و کمی بدشانسی میزبان باعث شد تا  تیم برانکو با باخت به رختکن برود استرس در نیمه دوم به اوج برسد.

شروع نیمه دوم برای پرسپولیس خوب بود و سرخ ها در همان ده دقیقه نخست سه چهارموقعیت گل ایجاد کردند که یک بار تیر دروازه و یک بار هم دخسوس دروازه میهمان را نجات دادند.بعد از آن ریتم پرسپولیس افتاد و ماشین سازی منطقی دفاع کرد تا اینکه شدت حملات سرخ ها در 20 دقیقه پایانی شدت گرفت.

بودیمیر که تلاش زیادی می کرد تا موثر باشد یک بار با حرکت مدافع حریف زمین افتاد که داور پنالتی نگرفت اما بار دوم در دقیقه 82 داور پنالتی گرفت و علیپور توپ را گل کرد.پرسپولیس در 10دقیقه پایانی با یک گل می توانست قهرمان شود اما شوت نوراللهی و ضربه سر بودیمیر گل نشد و بازی با تساوی تمام شد.با این حال پرسپولیس تنها با یک مساوی در هفته پایانی می تواند قهرمان شود.

 

 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر