فوتبال ایران / شناسه خبر: 98307 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 23:34
|
پیکان یک - نفت مسجدسلیمان صفر؛ یک گل و دیگر هیچ

بی رمق، ملال آور و بی خاصیت / برد زشت

پیکان در یک بازی بی روح و ملال آور با گل دقایق پایانی نفت مسجدسلیمان را شکست داد.

ایران ورزشی - بازی پیکان و نفت مسجدسلیمان تنها یک سوی با اهمیت داشت. پیکان بعد از تغییرات میانه فصل و دور شدن از دور تسلسل ناکامیها حالا در منطقه امن و در کمرکش جدول جا حوش کرده و تنها انتظار پایان فصل را می کشد. تیمی که برد و باخت برایش در بازی های باقی مانده تفاوتی نمی کند و از همین رو بدون انگیزه برابر میهمان صف آرایی کرد. در مقابل هر اندازه بازی برای پیکان بی اهمیت بود، برای نفتی ها اهمیتی در حد و اندازه های یک فینال داشت. تیمی که در پایین جدول جنگ تمام عیاری برای بقا داشت و از همین رو به این بازی به چشم مرگ و زندگی می نگریست.

همین دو انگاره متفاوت یعنی پیکان بی انگیزه و نفت مضطرب سبب شد تا در نیمه نخست بازی سرد، بی روح و ملال آوری را شاهد باشیم که توپ اغلب در میانه میدان در جریان بود و حتی یک خطر جدی هم خلق نشد تا پس از یک نیمه بی خاصیت دو تیم به رختکن بروند.

نیمه دوم نیز ادامه همان روند بود؛ پیکانی که انگیزه ای برای حمله نداشت و نفت مسجدسلیمانی که با استرس و محافظه کارانه بازی می کرد تا شکست نخورد. در دقایق میانی نیمه دوم و با تعویض های دو تیم اندکی جریان بازی بهتر شد و چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه ها بوجود آمد اما هر چه به دقایق پایانی نزدیکتر می شدیم، دو تیم محافظه کارانه تر و بی رمق تر بازی را دنبال کردند تا در یک حمله ناگهانی بالاخره قفل دروازه ها شکست. در دقیقه 89 سعید واسعی هافبک پیکان از پشت محوطه جریمه  با یک استپ زیبا توپ را از آن خود کرد و از گوشه محوطه جریمه با شوتی سنگین دروازه نفت را باز کرد تا سه امتیاز به حساب میزبان واریز شود. با این شکست کار مسجدسلیمان برای بقا در لیگ دشوارتر شد.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر