ورزش جهان / شناسه خبر: 98303 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 21:37
|

بایرن یا دورتموند، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید

با توقف بایرن و برتری دورتموند برابر دوسلدورف، تلکیف قهرمان این فصل بوندس‌لیگا در هفته پایانی این مسابقات مشخص خواهد شد.

بایرن یا دورتموند، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشید

دیدارهای هفته سی‌و‌سوم بوندس‌لیگا عصر امروز با برگزاری 8 دیدار پیگیری شد که در مهمترین بازی‌ها، بایرن مونیخ صدرنشین متوقف شد و بوروسیا دورتموند رده دومی سه امتیاز کسب کرد تا سرنوشت قهرمانی این فصل به هفته آخر کشیده شود.

در حسا‌س‌ترین بازی، بایرن مونیخی که با کسب پیروزی می‌توانست قهرمانی‌اش را مسجل کند، در خانه لایپزیگ رده سومی به تساوی بدون گل رضایت داد.

در دیگر بازی مهم امروز اما دورتموند رده دومی در خانه مقابل فورتونا دوسلدورف رده یازدهمی با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید.

گل‌های این بازی را کریستین پولیسیچ در دقیقه 41، توماس دلانی در دقیقه 54 و ماریو گوتسه در دقیقه 90 برای دورتموند و اولیور فینک در دقیقه 48 و کوناکی در دقیقه 5+90 برای فورتونا دوسلدورف به ثمر رساندند. ضمن اینکه دودی، بازیکن فورتونا دوسلدورف در دقیقه 59 یک پنالتی به هدر داد. همچنین فورتونا دوسلدورف از دقیقه 83 این بازی 10 نفره به کار خود ادامه داد.

با این نتایج بایرن مونیخ 75 امتیازی و دورتموند 73 امتیازی شد تا در نتیجه کاهش فاصله دو تیم به دو امتیاز، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشیده شود.

نتایج کامل هفته ماقبل آخر بوندس‌لیگا به شرح زیر است:

آگزبورگ 3 - هرتابرلین 4
بایرلورکوزن یک - شالکه یک
بوروسیا دورتموند 3 - فورتونا دوسلدورف 2
هانوفر 3 - فرایبورگ صفر
هوفنهایم صفر - وردربرمن یک
نورنبرگ صفر - مونشن‌گلادباخ 4
لایپزیگ صفر - بایرن مونیخ صفر
اشتوتگارت 3 - ولفسبورگ صفر

با نتایجی که رقم خورد، برخلاف سرنوشت قهرمانی، تکلیف تیم‌های سقوط کننده به دسته پایین‌تر مشخص شد. نورنبرگ با قبول شکست با 19 امتیاز در قعر جدول ماند و سقوطش قطعی شد. هانوفر رده هفدهمی اما با وجود پیروزی خانگی برابر فرایبورگ در همین رده باقی ماند و با توجه با حفظ شدن فاصله شش امتیازی‌اش با اشتوتگارت رده شانزدهمی سقوطش مسجل شد. اشتوتگارت به لطف کسب برد خانگی مقابل ولفسبورگ در رده شانزدهم باقی ماند تا همچنان این شانس را داشته باشد که با بردن بازی پلی‌آف برای بقا در بوندس‌لیگا تلاش کند.

در هفته ماقبل آخر بوندس‌لیگا سهمیه لیگ قهرمانان تیم‌های بایرن مونیخ، دورتموند و لایپزیگ قطعی شده است و رقابت برای کسب چهارمین سهمیه میان تیم‌های مونشن‌گلادباخ، لورکوزن، اینتراخت فرانکفورت و ولفسبورگ به هفته آخر کشیده شد.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر