ورزش جهان / شناسه خبر: 98299 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 18:22
|
ساز جدایی بعد از شاهکار آمستردام؛ تاتنهام بدون برند می‌شود؟

پوچ و آینده؟ شاید حالا بهترین وقت جدایی باشد

سرمربی آرژانتینی تاتنهام تاکید کرد شاید حالا بهترین زمان جدایی از این تیم باشد.

مائوریتسیو پوچتینو حالا یک برند است. برندی معتبر و گرانقیمت که از یک تیم متوسط در انگلیس، فینالیست لیگ قهرمانان ساخته. اتفاقی که در طول یک قرن در تاریخ باشگاه تاتنهام سابقه نداشته و همین پوچ را بدل به یک ستاره روی نیمکت کرده. وقتی 5 سال پیش پوچتینو به وایت هارت لین آمد، هیچکس حتی خودش نیز باور نداشت که او در تاتنهام پله های موفقیت را به سرعت نور طی کند اما او در لندن شکوفا شد و حالا بدل به یک ابرستاره شده.

مائوریسیو پوچتینو سال 2014 و پس از یک فصل موفق در باشگاه ساوتهمپتون، به عنوان سرمربی تاتنهام برگزیده شد. او در 5 سال گذشته تاتنهام را از یک تیم معمولی و در رده های میانی جدول، به تیمی مدعی حتی برای قهرمانی تبدیل کرد و در سه سال گذشته همواره در لیگ قهرمانان حاضر بوده است. تاتنهام در سال های اخیر و تحت هدایت مائوریتسیو پوچتینو تبدیل به باشگاهی بزرگ و مدعی شده و نمایش فوق العاده اسپرز در این فصل لیگ قهرمانان و بازگشت دراماتیک برابر آژاکس در هلند باعث شد آنها برخلاف تصورات به فینال لیگ قهرمانان نیز راه پیدا کنند. شاهکار این سرمربی آرژانتینی، فصل جاری بوده که بدون حتی خرید یک بازیکن در نقل و انتقالات، توانسته تاتنهام را برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان برساند و 11 خرداد بر سر قهرمانی باید با لیورپول، مصاف حساسی داشته باشد.

در کنار انی موفقیت رشک برانگیز فوتبال جذاب و تماشایی که تاتنهام با پوچ ارائه می دهد، بیش از پیش نام او را بر روی زبانها انداخته و همین سبب شده تا بسیاری از باشگاه های طراز اول مایل به همکاری با او باشند. در سال های اخیر همیشه تیم هایی چون منچستریونایتد و رئال مادرید به دنبال همکاری با مائوریتسیو پوچتینو بوده اند و اخیرا از یوونتوس، میلان و اینتر نیز به عنوان یکی از علاقمندان به وی نام برده شده است.

پوچتینو در پاسخ به سوالی در مورد آینده، حرف هایی زد که باعث نگرانی هواداران تاتنهام شده است. پوچتینو گفت: پس از 5 سال، تکرار می کنم 5 سال، حالا زمانی است که بحثی جدی تر با رئیس باشگاه داشته باشم و مواضع را نزدیک تر کنیم. پیش فصل امسال ما متفاوت با سال های گذشته خواهد بود و این مهم است تا ایده ها و پروژه باشگاه در سال های بعد، روشن باشد. ما اکنون چالش هایی جدی تر پیش رو داریم و نیاز به توجه بیشتری احساس می شود.

پوچتینو ادامه داد: 5 سال پیش، هدف اول باشگاه احداث یک ورزشگاه جدید بود و اینکه بتوانیم سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کنیم. از اینکه در این سال ها توانسته ایم هر دو قضیه را به خوبی مدیریت کنیم، خوشحالم و احساس غرور می کنم. داشتن توانایی برای مدیریت این دو موضوع و این 5 سال موفقیت آمیز، غرور انگیز است. ما برای اولین بار در تاریخ باشگاه به فینال لیگ قهرمانان رسیده ایم و ساخت بهترین ورزشگاه دنیا را نیز به اتمام رساندیم. این یک موفقیت عظیم است و به همین دلیل برای این 5 سال، احساس غرور می کنیم؛ اما از حالا به بعد چه خواهد شد؟ قرار است چه اتفاقی بیفتد و چه کارهایی انجام دهیم؟ چه چیزی برای آینده باشگاه می خواهیم؟ این همان چیزهایی است که باید در موردش با دنیل لوی رئیس و مالک باشگاه صحبت کنم و سپس به شما خبرنگاران بگویم تا آن را به هواداران انتقال دهید.

پوچتینو در مورد شایعات مربوط به جدایی خود گفت: بعد از فینال لیگ قهرمانان در مورد آینده صحبت خواهم کرد. نمی دانم در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد اما شاید حالا بهترین زمان برای جدایی از تاتنهام و بستن این بخش از دوران مربیگری ام باشد.

صحبت درباره زوایای پنهان شاهکار آمستردام هنوز هم مطرح است. کیه‌ران تریپیر بازیکن تاتنهام مدعی شد هری کین ستاره اسپرز که در آن بازی به دلیل مصدومیت حتی در لیست بازیکنان این تیم قرار نداشت، بین دو نیمه با شور و حرارت مثال‌زدنی به بازیکنان این تیم انگیزه داده و نقش مهمی در موفقیت آنها در نیمه دوم داشته. بنا بر ادعای تریپیر بین دو نیمه بازی برگشت تاتنهام و آژاکس در لیگ قهرمانان، با بازیکنان این تیم صحبت کرده و به آنها انگیزه داده تا در نیمه دوم با تلاشی مضاعف مبارزه کنند اما  مائوریسیو پوچتینو نظری کاملا متفاوت با حرفهای تریپیر دارد و آن را به طور کامل رد می کند. پوچ گفت از این ادعاها تعجب کرده و گفت  صحبت‌های تریپیر حتماً بد برداشت شده چرا که بازیکنی که بین دو نیمه آن بازی نقش مهمی در تهییج بازیکنان تاتنهام داشته، هوگو لوریس، دروازه‌بان فرانسوی اسپرز بوده.

پوچتینو در این باره گفت: از شنیدن این خبر تعجب کردم. به حرفهای تریپیر گوش بدهید. او نمی‌گوید هری با بچه‌ها صحبت می‌کرد. آن روز هری با تیم صحبت نکرد. هری آنجا حضور داشت ولی در کار تیم دخالتی نداشت. تریپیر از حضور کین صحبت می‌کند. بله هری آنجا بود و با حضورش به تیم اعتماد به نفس می‌داد و البته با حضورش بچه‌ها را از نظر احساسی شارژ می‌کرد.

پوچتینو در ادامه اضافه کرد: راستش را بخواهید من بودم که صحبت می‌کردم. شرایط طوری نبود که لازم باشد طولانی صحبت کرد. در نهایت هم قبل از اینکه بچه‌ها راه بیفتند و به سمت زمین بروند کاپیتان ما هوگو لوریس بود که به آنها روحیه داد. من درحالیکه داشتم رختکن را ترک می‌کردم حرفهای لوریس را شنیدم و آنها را خوب به خاطر دارم. او می‌گفت ما خیلی نزدیک هستیم. فقط باید یک گل دیگر بزنیم. به هیچ وجه تسلیم نشوید و به تلاش ادامه بدهید چون اگر یک گل بزنیم بازی مساوی می‌شود و شانس‌مان خیلی بیشتر می‌شود.

12

captcha
تازه ها
بیشتر