ورزش ایران / شناسه خبر: 98275 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 12:43
|

خداحافظی بهترین فرنگی‌کار جهان / راه برای سعید عبدولی باز شد

در حالی که حدود 4 ماه به مسابقات قهرمانی جهان باقی مانده، پیتر باشی بهترین فرنگی جهان و قهرمان مسابقات 2018 جهان از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد تا حالا سعید عبدولی مدعی اول این وزن باشد.

فرنگی‌کار وزن ۸۲ کیلوگرم مجارستان و دارنده ۲ مدال طلای جهان در سن ۳۶ سالگی از دنیای کشتی خداحافظی کرد.

پیتر باشی دارنده مدال‌های طلای جهان ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ و دارنده دو عنوان پنجمی المپیک و مدال‌های طلا، نقره و برنز اروپا در سن ۳۶ سالگی از دنیای کشتی خداحافظی کرد. این کشتی‌گیر در سال ۲۰۱۸ از سوی اتحادیه جهانی به عنوان بهترین فرنگی‌کار جهان انتخاب شد.

این کشتی‌گیر مجاری در جدیدترین رنکینگ منتشر شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی با ۶۰ امتیاز بالاتر از سعید عبدولی ۳۸ امتیازی در رده دوم رنکینگ جای داشت که با توجه به خداحافظی این کشتی‌گیر، عبدولی به رده دوم رنکینگ صعود می‌کند تا کار به مراتب راحت‌تری برای قرار گرفتن در بین ۴ نفر برتر رنکینگ در مسابقات جهانی قزاقستان داشته باشد. در این وزن امره کوش از ترکیه با ۷۰ امتیاز در صدر جای دارد.

بر اساس طرح سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی، ۴ نفر نخست رنکینگ در هر وزن در رقابت‌های جهانی تا مرحله نیمه نهایی به مصاف هم نمی‌روند که همین امر شانس این کشتی‌گیران را برای کسب مدال در این رقابت‌ها بیش از پیش می‌کند.

کشتی‌گیران سراسر جهان برای قرار گرفتن در جمع ۴ نفر برتر رنکینگ، دو تورنمنت دیگر را در پیش دارند.

سعید عبدولی با توجه به خداحافظی پیتر باشی برای رسیدن به مدال این وزن هم از شانس زیادی برخوردار شد. عبدولی سال گذشته دستش از مدال باز ماند اما حالا او می‌تواند برای رسیدن به مدال طلا هم شانس داشته باشد. عبدولی بر خلاف سال گذشته امسال روند رو به رشدی را داشته و در بهترین شرایط خود در دو سال گذشته قرار دارد.

5

captcha
تازه ها
بیشتر